bugün

mhpli rüyası. bir chpli olarak olarak mhpye atacağıma gider direk akpye atarım aktarma ile uğraşmam.
chp li değilim, ama seçimde oyumu chp ye attım, şimdi seçim olsa mhp ye atarım.
ortamlarda chp'li rolü yapan mhp'li troll beyanı.
alevi mezhepçiliği ve 'ak parti gitsin götümü veririm abi' programına kodlanmış cehaplıların zoruna gitse de bayağı söyleyeninin olduğu cümle.

erken seçimde şöyle bir şey olacak; chp'den mhp'ye, mhp'den akp'ye, akp'den hdp'ye, hdp'den de chp'ye oy kayacak ve herkes yine aynı oyu alacak.
Tabii canım ben de saadet partiliyim normalde ama akp ye verdim bi daha ki seçimde de mhp ye vercem zaten belki chp ye de verebilirim.

(Edit Normalde:boş oy atar..genelde vatan partisi.(boş oy))
siz hangi tip chp'lilerle muhatapsınız bilemiyorum da benim hiçbir chp'liden veya chpli basından falan duymadığım, saçma sapan siyasal tavır.

koalisyondan korkan adama oy verecek seçmen değil chp seçmeni. kendi adınıza konuşun.
chp nin pkk yamaklığından illallah eden seçmenin olası erken seçimde mhp'ye oy verecek olmasıdır. en yakınlarımdan sadece chp'ye oy vermeyecek olmak bir yana, ana avrat söven 5 kişi var.
mhp oyunu arttırmayı geçsin de önümüzdeki seçimlerde elindeki 80 koltuğu korumaya baksın.

(bkz: kuş uçtu uçacak ahmet)

aptal saptal algı oyunlarına doymadınız anasını satayım.

şu ülkede chp kökten kapansa bile aklı başında hiçbir chp'li gidip de mhp'ye oy vermez.

tatava yapma bas geç dönemleri bitmek bilmeyen tatavalarınız yüzünden tarihe gömüldü artık.

hayallerinizden sıyrılıp gerçek dünyaya dönün.
çevremde gördüğüm chplidir. koyu atatürkçü bir tanıdığım erken seçimde mhp'ye oy vermeyi düşünüyor. mersin ve adana gibi mhp-chp geçirgenliği yüksek illerde az da olsa mhp'ye oy geçmesini bekliyorum. fakat mhpli olupta mhp'nin tavırlarını beğenmeyen çok kişiyi de gözlemliyorum. büyük ihtimalle onlardan chp'ye oy atıp oy geçişini dengeleyecek kişiler olacaktır. beklenenin aksine akp'den daha fazla oy geçmesini bekliyorum mhp'ye. mhp'nin hdp ve chp karşısındaki pozisyonunu çoğu akp seçmeni takdir ederek izliyor. her an akp'den yüksek miktarda kopuş yaklaşabilir.

eğer mhp yerelde sevilen kişileri partisinden aday gösterirse ümit özdağ adaylığıyla gaziantep oylarını yükseltmesine benzer şekilde pek çok ilde oy patlaması yaşayabilir. senem kılıç ve elif lağoğlu gibi çalışkan bayan siyasetçiler seçilmesi kesin yerlerde aday gösterilmelidir. bunun yanında abdüllatif şener, abdullah gül, namık kemal zeybek gibi sağcı siyasetçiler mhp'ye kazandırılmalıdır. saadet ve büyük birlik partisi ile işbirliği yapmak artık şarttır.
E git direkt akp ye at?
Binlerce yıl geçecek, uzay tamamen keşfedilecek, bilim tüm bilinmezleri aydınlatacak ve insanlığın anlam veremediği tek bir şey kalacak: MHP.
pkk ya karşı tavrı tek net olan parti mhp olduğundan mütevellit vuku bulan olaydır.
Evet tavri net.

Pkk hep dursun, aman bitmesin yoksa biz de biteriz!

Çok onurlu duruş!
Çok net tavır!
chp üst yönetimi tamamen hdp yanlılarının eline geçmiştir ve bu tavırları ile atatürk'ün kemiklerini sızlatmaktadır . kılıçdaroğlu denen şahıs derhal o koltuktan indirilmelidir chp'ye oy vermek hdp'ye oy vermektir . bahçeli'yi de sevmem ama hdp uşağı chp'ye vermekten iyidir . ayrıca halk tv denen chp yanlısı kanalda da alenen pkk propagandası yapan yorumcular çıkmaktadır bu büyük türk milliyetçisi atatürk'ün partisi için utanç verici bir durumdur .
chp'li değildir onlar. chp'li görünen mhp'lilerdir. yedik biz de.
90 yıllık chp geleneğinden gelen ve hayatımda chp'den başka partiye oy vermemiş biri olarak içinde bulunduğum grup. bu seçimlerde oyum mhp'ye.

bana chpli değilsin diyebilecek biri için peşin söyleyim. biz chp'nin adı anadolu ve rumeli müdaafa-i hukuk cemiyeti'yken bile chpliydik.
Liberallere oylar.
katıldığım görüş. herkes mhp ye vermeli artık. gözünüzü açın...
bir tür şaka.

kılıçtaroğlu yönetiminden rahatsız olanların ak parti'ye emanet oy vereceğini herkes biliyor çünkü.
solculuğu pkk yalakalığı sanan chp görünümlü hdp'lilerin inanamadığı gerçek , chp demek büyük türkçü atatürk'ün kurduğu parti demektir , 6 okundan birinin milliyetçillik olduğu parti demektir şu an hdp sempatizanları partiyi ele geçirmiş olabilir ama bu geçici bir durumdur .
ucuz algı yönlendirme yav he he demekten başka içimden bir şey gelmedi.
kendini yıllarca sola yakın görmüş her sećimde ılımlı bir sosyal demokrat program yürütmeye çalışan,çok fazla dini hassasiyeti olmayan,ramazanda oruç tutan ancak camiye gitmeyen,kürtler ya da yirttaki diğer etnik grupların sorunlarıyla hemhal olabilmeye çalışan ancak iş bozgunculuk ve silaha geldiğinde ses çıkarmaktan çekinmeyen,Atatürk'ün uyguladığı yeniliklerin en az yüzde 80ini koşulsuz kabul eden orta genel kültür seviyesine sahip bir yurttaş olarak ülkedeki tayyip erdoğan karşıtlığının maalesef ülkenin aydın kesimlerince bir çılgınlîk boyutuna vardirilması neticesinde 15 yıla yakın chpye oy vermiş bir vatandaş olarak benim de içinde bulunduğum durumdur. sebebine gelince uzun uzadıya politik analiz yapamam ancak ülkeyi pkk ya teslim etmektense mhp zihniyetini yeğ turarım.
Bir kısım chpliler de hdpye verdiği için etki tepki oyları olup mhp'ye oy kayabilir.
Mhp gibi aptal bir partiye artık kimse oy vermez. iktidar ol diyorsun olmam diyor. Lan sana neden oy verdi bu millet!
Chpliler de chp dısında herkese oy veriyor anasını satayım.