bugün

din dil ırk ayrımı yapmayan, sürekli zam yaptırmayan, fakire yakın zengine seviyeli, güler yüzlü, hoş sohbetli, gençlere yakın, bilime pozitif bakan ve takip eden, halkına değer veren, oturaklı, üslubunu iyi bilen, rezilce davranışlar yapmayan, hoşgörülü, alçak gönüllü, her zaman okuyan ve bilen, teknolojiyi yakından takip eden, akıllı politikalar üreten, adam kayırmayan, işçiye hakkını veren, başkalarının ceplerini doldurmayan, geldiği yeri unutmayan, greve ve protestolara karşı olmayan, eylemlere izin verip üstüne onların güvenliğini sağlayan, vicdanlı, ahlaklı, suçunu kabul eden ve çevreye çamur atmayan, özür dilemek erdemdir diyen, tarihte leke olarak değil ülkenin onuru olarak anılmak ve en önemlisi belli kitle tarafından değil herkes tarafından sevilen ve saygı duyulan bir başbakan hayal ediyorum. hayal işte. ama hayali dahi hoş.
Sadece tayyipsiz mutlu ve huzurlu bir Türkiye halay ediyorum .
Nasil bir hayal dunyam varsa artik; turbanli basbakan hayal ediyorum ben söyle ki:
mesela, dekolte giyen ve ceza alan kadinin yaninda duran?
mesela, "namus cinayetlerine karsi icraatlarda bulunacagiz" yerine, "namus kizlik zariyla olmaz" diye beyan veren?
mesela, evlilik akdi olmaksizin yasanan birlikteliklerde, kadina siddetin ciddiye alinmamasindan sikayetci olan?
mesela, "bakamayacaginiz cocugu dogurmayin, allahin rizk mizk verdigi yok kardesim, sorumulu davran" diyebilen?
mesela, "alevilerin inanclarinin kurumsallastirimasi icin gereken her seyin yapilmasi gerektigini" savunan?
mesela, "ateistler kardesimizdir" diyen?
mesela, "yeter cok cami var memlekette, cami yapmayin artik; cok din adami var, bilimadami gerek" diyebilen?
mesela, "fatihte carsida bazen hanimlarin sacina yapisanlar oluyormus cehennemde yanacaksin kaltak diye, sen kimsin kardesim buna karar kiliyorsun" diyebilen?

ne demistik? alti okka tassak gerekir lafinin arkasinda durmak.

delikanli, durust, altı okka tassagi olan turbanli basbakan hayal ediyorum.

iste o vakit, sana yanlis konusanin ben ta amina koyiim.
vicdanlı olsun.
Sigaraya zam yapmasın. Yeter artık yav.
en azından az nefret edilen birisi olsa, her yere koruma ordusuyla gitme mecburiyetinde olmasa.
bir basbakan hayal ediyorum herkesin basbakanim diye gururla bahsedebildigi. (bkz: i have a dream)
(bkz: harvey dent)
Bir başbakan hayal ediyorum somada sikerim başbakanlığı diyip insanlara yardım edecek.
bir başbakan hayal ediyorum, sonrasında bir tekme uyandırıyor beni ; Yusuf Yerkel bir dur , 2 dk hayal bile kurdurmadın, amk.
Kavram karmaşası içine düşmüş troll sıçmığı...

Türk halkının kutsalları kısmında laiklik, atatürk ve peygamberi aynı kefeye koymayı nasıl başardığını sormak istediğim, büyük ihtimalle rakıyı fazla kaçırmış geri kafalı bir kemalistin zırvaları...

Hayalimdeki başbakan ise insanı yaratandan ötürü sevmeyi, insanı insan olduğu için sevmekten düşük bir şey gibi görebilen bir insan beynine sahip olmasın, bir de böyle çabuk sinirlenip her şeye atar yapmasın ve kendi insanına azıcık sempatik davransın yeter.
cahil halk üzerinden dini kullanmayan bir başbakan.
hayal edilirken bilinçaltının yanlış kapıları açılmamalıdır.

(bkz: kapıyı açtığımda memelerini sıvazlıyordu)
insanı yaratandan ötürü değil, insanı insan olduğu için seven.
ben başbakan falan hayal etmiyorum. ben bir halk hayal ediyorum ibneler tarafından birbirlerine düşürülemeyen birbirlerinin arkasını kollayan birileri zengin olsun diye taraftarlık yapmayan. baştakiler her zaman kazanandır halk birlik olmadıkça.
halk birlik olmadıkça hep baştakiler kazanır halk birbirine kin güttüğü birbirinin hakkına canına kanına girdiğiyle kalır.
keşke kendi çıkarlarımız kadar karşıyı da düşünsek empati yoksunu olmasa halk.
ölenler senden benden soyulanlar senden benden . ama baştakiler kim olursa kim geçerse geçsin bizden değil zengin olup hayatını gül gibi geçirip gidecek olan sadece baştakiler acı kayıp haksızlık yine sana bana bunu anlayan bir halk istiyorum.
birine zulüm edene hangi ideolojiden olursa olsun birleşip dersini veren asıl gücü olanın kendisi olduğunu baştakilere gösteren bir halk istiyorum. bu böyle olmadıkça başta ki bugün seni yarın beni ezer bizde eyvallah çekeriz. zalimin tarafı yoktur. çıkarı vardır
yeri gelince herkesi satar sattıklarından anlayın.
insanları müslüman olduğu için değil insanları insan olduğu için sevsin ve vicdan sahibi olsun. bizi aydınlığa ulaştıracaktır.
bir başbakan hayal ediyorum, mısır'da ölen esma'ya hüngür hüngür ağlayıp 300 yurttaşı öldüğünde kılını kıpırtmamazlık etmeyen.
ozur dilemeyi bilen bir basbakan hayal ediyorum.. cok mu?
bir başbakan hayal ediyorum adı recep tayyip olmayan. şimdilik bu kadarını olsun bu bile yeter.
herkesin hayalinde ki başbakandır lakin gelişmemiş beyinler böyle bir başbakana layık olmadığımızı düşünür.
bir toplum hayal ediyorum..
ota boka bölünmeyecek.
sadece muhalefet olsun diye sokaklara dökülmeyecek.
inananlara geri kafalı muamelesi yapmayacak.
bir toplum ki bilmem kimin askeriyiz demeyecek sokaklarda.
bir toplum.
ilimle irfanla büyüyecek yumruğu en sert yumruk olacak.
bir toplum ki sokaklar terörize edilmeyecek.
bir suistimal varsa kimsenin maşası olmadan sadece yönetenleri cezalandırmak için sandığa başvuracak.
bir toplum ki türk değil diye diye kimseyi 3. sınıf insan muamelesi yapmayacak.
bir toplum ki kardeşim kişi de şive var diye fikirlerini önemsemiyor olmayacak.
bir toplum ki ideolojilere bölünmüş takımların renklerine bölünmüş olmayacak
bir toplum ki siyah beyaz olmayacak herkeste bi grilik hali olacak.
aslan kardeşim.
bir toplumun tarihi yargıları ancak o toplumun değerleri mihenk taşları olabilir.
kutsalı olamaz kutsalı olmamamlı. kutsal olanın sonu olmaz kutsal ebedi olur.
güzel insan kıymetli kardeşim
senin ülkende kürtçe bir dil halini alamamış(kürt değilim) başbakan 2. dili nasıl bilsin.
özgürlük sadece sermayeye patronların lehine işleyen bir sistem olmamalı.
özgürlük kimsenin tekelinde değil.
ama bizim ülkemizde özgürlük yıllarca özgürlük çığırtkanlığı yapan ve bu ülkede en çok özgür olan kişilerin elinde bir makas nerden kesseler oradan bölünüyoruz.
bir toplum ki gazeteciler ülkeyi kaosa götürecek kadar pervasız.

böyle bir toplumda sen bu başbakanı hayal etme.
bende etmeyeyim.
kimse etmesin...

pek değerli kardeşim..
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
(bkz: hayallerle yaşıyor bazı ibneler)
kahvede okey oynayıp taş çalsın, taş çaldığı için yüzü kızarsın.

(bkz: zorla güzellik olmaz)
öyle bir insan yok a..k.. artı hayal ettiğinden başbakan olmaz anca gavura kukla olur başka da bir b.k olmaz.
bir başbakan hayal ediyorum gençlik kendini yakın hissedecek, bir başbakan hayal ediyorum ideoloji peşinden koşmayacak, bir başbakan hayal ediyorum dinini kendi içinde yaşayacak, bir başbakan hayal ediyorum inançları sömürmeyecek, bir başbakan hayal ediyorum egolarından kurtulmuş, bir başbakan hayal ediyorum yahudi dölü diyerek ırkçılık yapmayacak, bir başbakan hayal ediyorum hata yaptığında bunu çekinmeden söyleyecek, bir başbakan hayal ediyorum onu başbakan yapmış halkından çekinmeden özür dileyebilecek, bir başbakan hayal ediyorum dindar gençlik yetiştireceğim diye uğraşmayacak, bir başbakan hayal ediyorum at binmeyi bilecek, bir başbakan hayal ediyorum demokrasiye inanacak, bir başbakan hayal ediyorum atatürk'e sövmeyecek, bir başbakan hayal ediyorum türk halkının tek kutsalı peygamber değil aynı zamanda laiklik ve atatürk olduğunu bilecek, bir başbakan hayal ediyorum hukuka saygı gösterecek, bir başbakan hayal ediyorum her sıkıştığında "gelin sandıkta yanıt verin" demeyecek, bir başbakan hayal ediyorum verdiğimiz oylarla elde ettiği devlet gücünü ve olanaklarını başka örgütlerle paylaşmayacak, bir başbakan hayal ediyorum sinirlerini kontrol edecek, bir başbakan hayal ediyorum yabancı dil bilecek, bir başbakan hayal ediyorum halkının cahilliğinden faydalanıp laf oyunu yapmayacak, bir başbakan hayal ediyorum yolsuzlukla hiç ilişkisi olmayacak, bir başbakan arıyorum tüm kurumlarla kavga etmeyecek, bir başbak.... ... ...
ben yazmaktan yoruldum biraz siz hayal edin mesaiden gidiyor...