bugün

okuyan varsa ozet gecmesini istedigim trajedi. ya da okunmaya deger olup olmadigini soyleyin.

edit: okudum sikma canini arkadasim ya. birilerine degerinin ustunde deger veriyorsunuz sonra boyle oluyor. dersini almissindir umarim. hadi gecmis olsun.
Buyuk badire atlatmissin.

Ayrilik acisi, aliskanliktan kurtulm as ve bosluk evrelerini atlattiginda, cehennem gibi bir hayatin icine dusmekten kurtuldugunu anlayacaksin.

Ama sana degil, o kizcagiza uzuldum. Oype bir anne ile kimse ile saglikli iletisim kuramaz. Bu yasta u kadar anneye bagimlilik, ne cocuk yetirstirebilir, ne hayattan keyif alabilir.

Gecmis olsun kardes.
Aranızda para toplayın ben okur size anlatırım.
Baştan sona Okuduğum ve ne yaptın kardeşim sen dediğim olay. Ağzıma sıçsan daha iyidi derler ya onu yaşattın resmen 2 dakikada.

Ama şu var keşke ailene haber versen. Allah korusun eğer ciddi bir şey umarım yoktur ama en olmadık hastalıklar bile psikolojik destek ile çözüme kavuşuyor. Sen yalnız başına hastane odasında bekleyerek üzüyorsun aileni aslında.

Hangi şehirdesin özelden yazar mısın?
Okumanizi tavsiye ederim hayatin aniden nelerle karsilastirdigini ogrenirsiniz. Gecmis olsun bayramin kutlu olsun sevgili yazar.
Okudum ve yazar arkadaş için çok üzüldüm, fazla takma kafana güçlü ve sabırlı ol her şey düzelir inşallah.

Bayramın kutlu olsun.

Edit. Adam bizi kekledi beyler.
okumadım ama katil bence sensin.
Trollerin uzak durması gereken başlık.

Bu kadar da seviyesizlik olmaz.
sana şu kadarını söyleyeyim güzel kardeşim;

yıllarca seni, senin sevdiğin gibi sevmeyen bir insana, hak etmediği bir sevgiyi vermekten kurtulmuşsun.

heba olan yıllarına elbette üzüleceksin bir süre ama kurtardığın yıllar da yanına kar kaldı.

kimse ailenden ve senden daha önemli değil.

sana değer vermeyen bir insan için sağlığından olup, aileni ve sevdiklerini üzme sakın.

onlara mutlaka haber ver ki yanında olsunlar.

her şeye rağmen iyi bayramlar, sağlıcakla kal.
Agir trajedi.
"Hayati sikilenlere hosgeldin kardes"
Süslü elbiselerini giyip sabah sabah daha kargalar kahvaltısını yapmadan el öpüp para istemeye gelen piç, piçler.
çaylak olmaktan nasıl kurtulurum ulan söyleyin birini.
3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer vermenin sonucudur. bu kız milletine fazla yüz vermeyeceksin. eğer sert olsaydın baştan beri senden iyisi olmazdı.
Di mi.

Can acıtmak gibi olmasın da düşünsene onca sene aslında aşık değilmiş sana...

Aşık olan insanın "artık sevmeme" gibi bir lüksü yoktur.
Ve sevdiğin insan sana "hastayım" diyorsa ona hiç bir sebep yokken konuşmamak, küs kalmak imkansızdır. Yerinde durabiliyorsan aşk değildir o, aşk olsa duramazsın.

Çok güzel zamanını ve duygularını çalmış kız. Okuduğum yerden ben sinir oldum.

Ve geçmiş olsun.

En kötüsü de ne biliyor musunuz? Bir kere sağlam sevdin miydi ikinci bir defa o kadar güçlü bir aşkla baglanamazsın hiç kimseye.

Hani bir resmi çok güzel çizersin de aynısı yapmaya çalışınca o kadar güzel olmaz hani... Aynen öyle işte.

Edit: boşverin böyle trajedi dolu bir yazının yalan olması daha güzel. *
Allah yardımcınız olsun bu kötü günlerden en kısa zamanda çıkın inşallah. Derdi veren dermanını da verir elbet.
şimdi fark ettim;

(bkz: kitap yazmak/#28469527)

ilk paragraf her şeyi anlatıyor sanırım.

neyse;

güzel iş çıkarmışsın eyvallah da bunu bayram günü insanları üzecek şekilde ortaya atmasaydın keşke.

edit: sabah sabah ortalığı bulandırmak, işin suyunu çıkarmak istemiyorum.

hayat bu insanın başına her şey gelir, burada bahsedilen olay gibi yüzlerce olay yaşanıyor.

insanlar pislik, insanlar karaktersiz, insanlar iki yüzlü.

yine bu insanlara göre insan hayatı da harcanırken tereddüt etmeyi gerektirmeyecek kadar ucuz.

hikaye doğrudur ya da değildir bunu bilemem, söyleyebileceğim tek şey doğru olmaması benim kandırılmış olma ihtimalimden daha sevindiricidir.

ben sadece fikrimi söyledim, inanıp inanmamak, üzülüp üzülmemek insanların inisiyatifinde.

her iki ihtimalde de yazar arkadaşa önerim; hiç tanımadığı sözlük insanlarının düşünceleri bile onu bu kadar yıpratıyorsa gerçekten yanlış yoldadır ve üzülmeye mahkumdur.

herkes kendi hayatını yaşıyor ve hayatının merkezinde de yine kendisi var.

ister üzül, ister isyan et ama bu gerçek değişmez.

kendi hayatında figüran olmayı kanıksayan insanlar ise acı çekmeye ve yok olmaya mahkumdur.

kimse hayatınızda sizden daha merkezi bir konumda bulunmasın.

zira insanların sizinle işi bittiğinde ne bu sevginin kıymeti bilinir ne de ortada yaşanacak bir hayat kalır.
Bir bayram sabahı destan uzunluğunda bir metin okuma zorunda kalmak. işte bu gerçek bir bayram sabahı trajedisidir efendim...
Adam bizi kekledi beyler geçmiş olsun, seni de tebrik ederim arkadaşım.
Aslında " rahmetli sevgilim" ibaresinden huylanmıştım ama neyse bir yazar arkadaşın da özelden belirttiği gibi " tüm bunlar yalan olsun sen iyi ol da biz kek olalım".
Sıraya GeÇip Herkesin Elini Öpmektir..
Okudum gercekten çok üzüldüm geçmiş olsun allah şifa versin.
ilk defa bu kadar uzun entry okudum. Başın sağolsun kardes, allah sabır versin.bu gibi durumlarda öldüğünü farzetmek daha az acı veriyor.
gecmis olsun Allah sifa versin.
okudum gözlerim dolarak..

rabbim acil şifalar versin. ne teselli versek boş belki.
ama vardır her şerde bir hayır. yazmak insanı rahatlatır, bu yolu bol bol deneyebilirsin..
kalp acına gelince de, geçecek. sık dişini, geçecek.