bugün

atatürk havalimanı'na metro ile 10 dakika mesafede bulunan bimeks şubesi.
"fuar tadında bir yer yapmış adamlar" dedirtir insana.
ama sorunları yok değil:
istediğin ürünü * en az beş dakikada bulabiliyorsun. gittiğin her bölüm seni ayrı bir bölüme yönlendiriyor çünkü.

eğer meraklı iseniz biraz tutumaz harcarsınız cebinizdeki bütün parayı.
bulanan cafeler şunlar bunlar cabası.
türkiye'nin diğer şehirlerinden uçakla gidildiği takdirde 2000 dolarlık alışverişin üstüne uçak dönüş biletinin hediye edildiği yer.
satılan webcam aslen 2 değil, 0.5 mp. ilgili sunum aldatmaca içermesine rağmen düşük fiyatı nedeniyle kabul edilebilir bir halde.

not: konu hakkında "digital photo interpolation" adlı araştırmayı size bırakayım.

ikinci not: aletün üzerindeki cmos sensör (merceği çıkartınca göreceğiniz) donanımsal olarak 480k (işte 0.5 mp bile sayılmaz aslında) desteklemekte.

bahsi geçen alet (webkem işte) yine de genel olarak başarılı. ben 50 cm uzaktan microphone boost maksimumdayken alabildiği sesleri sevdim. internet üzerinden konuşarak iletişim kurmanız gereken durumlarda da çok başarılı.

750gig'lik usb only mybook essential'ın 25 30 (mb/s) civarında yazması da fena değil. fiyatı 2 3 ay içinde her yerde bu seviyeye gelecek olsa da, güzel bir fırsat sundu bimeks (2 ay önceden).

imation 16x dvdr'ların tanesinin 280 bin eski liraya gelmesi (28ykr midir nedir artık) yine sevindirici idi. markasızlar 23ykr'ye bulunabiliyorken, en azından imation logolu dvdleri almak güzel.

ancak,

bimeks teknoport bursa yeri itibariyle acınacak bir konumda. üzerinde bir kafesi, tostçusu olmalıydı vatan'daki gibi. yani "ah işte bu aralar ne varmış bimekste, gider çay içer, gezeriz" şeklinde bir albenisi yok özel fiyatları haricinde.

en azından o kaşarlı simitleri yapan rıhtım pastanesi bir şeyler yapmalı oraya. dışarıya doğru bir eklentiyle yapabilirler bunu hem de. hiç fena olmaz.
güncel Önemli Başlıklar