bugün

tek gerek ve yeter şart lise mezunu olmak günde 12 saat çalışmak ve sonunda da üniversite mezunlarından bile çok kazanmaktır.

bugün öğrendim çok şaşırdım, arkadaşımın mimarlık ofisinde mimarları 1500 den başlatıyorlar lan. yeni mezun olup da 1500 tl den fazla alabilen üniversite mezunu var mı acep?
Bim parası 0.55 tl'ye denk geldiğinden hiçbir şeydir.
(bkz: çok güzel para tayfun)
Az kazanıyorlar. Önemli olan işverene ne kazandırdığındır. Kazandıkları paranın 100 katını kazandırıyorlar.
zor bir iş değildir. eğer evli değilseniz anne babanız size karışmıyorsa tek kişiye 1400 tl yeter hatta artar bile. ama benim ideallerim var dünyaya bir kere geldim gezip tozcam eylencem diyorsan 1400 tl az bir rakam. ama yaptıkları işe bakarsak 1400 iyi. ben bim ile içli dışlı büyüdüğümden hep bakıyorum o kadar yorulmuyorlar. nabzı 100 ün üstünde arttıracak bir iş bile yapmıyorlar. stres yok. kargaşa yok. istediğin zaman kasiyere geçersin istediğin zaman gelen ürünleri yerleştirirsin. oh miss.
O paranin bir kısmı sigortaya gidiyor olması lazım, elde kalan da asgarî kardeş
Üniversiteye hazırlanırken bir markette çalıştım. Yaklaşık on saat çalışma saati vardı ve şartlar ağırdı. Aldıkları para helal olsun. Burada sorun onların aldıkları maaşın yüksekliği değil , üniversite mezununun düşük maaş almasıdır. Ayrıca 1400 TL yüksek bir rakam değildir. Çok düşüktür ve bu parayla kıt kanaat geçinilir. Gençken iyi bir para gibi gelebilir ama gerçek hayat bu kadar ucuz değildir.
insanlarla uğraşmak en zor meslektir.
Abi cok seviyorsaniz kasiyerlik yapin. insan kaynaklarinin bile 15-20 bin lira kazandirabildigi ulkede aldiginiz ornek tezgahtarlar mi? Bu kadar mi dunya gormediniz yani?

Biraz cikin dolasin, etrafa bakin.

Bu universite mezunlari bile su parayi kazanamiyor ooovv laflarini falan da birakin. Salak sacma, vasifsiz insanlarla konusup, herkesi issiz zannediyorsunuz. Biraz bir yerlere gelmis insanlarla konusursaniz daha gercekci yorumlar yaparsiniz.

1400 lirayi da 1 milyon lira gibi gormeyin ayrica. O parayi 10 dakikada harcayan insanlar var. Aclik sinirinda yasatir alti ustu, fazlasi degil.
lise mezunuyum, net en en kötü 4 bin lira maaş alıyorum. 1,5 yıldır bu işteyim.
1.200 alıyorlar diye duymuştum. Başka marketler en fazla 1000 tl veriyorlar. Ayrıca zaman içinde terfi edip maaşını yükseltebiliyorsun.