bugün

bilim sürekli gelişip değiştiği için bilimden anlayan kız sizi her daim şaşırtır.
yada ben sannattan anlamadığı ve pek ilgilenmediğim için böyle düşünüyorum.

ama sanattın geliştiğine ve değiştiğine şahit olmadım.

edit: iksinden de anlayan biri olamaz 2 sini de öğrenememiş biri olur ancak 2 si de yarım yamalak olacağına biri tam olsun.

edit2: hahah sözelci ve tmci kizlar eksilemiş.
her ikisinden anlayan kızın alacağı versustur. açık ve net.
sanattan anlayan kızın resmedeceği versustur.
Bi boktan anlamasın ama sadece beni anlasın yeterli.
bunun versusu olmaz.
Sanattan anlayan kızın alacağı versus.
Diğeri inek olur. Kafa ütüler sadece.
Ama sanat bambaşka bişeydir.
bilim ne ayol. iki kitap okusun, müzik zevki az biraz güzel olsun kafi.
her ikisinden de anlayan kız candır.
ikisi beraber olsa o kızı çekebilecek erkek yoktur.
erkekten anlamak ikisinde gerektirdiği için vs alır.
bilimi bilmem ama sanattan anlıyorsa zaten sevmeyi biliyor demektir.
Bilimse alırım bir dal.
saçma bir karşılaştırmadır. bilim de sanat da birbirinin bir bütünüdür. zaten işin içine girince bir ülkenin veya toplumun gelişmişlik düzeyini bu iki olgu belirler. sanatı olmayan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuşsa sağ kalan damar bilim oluyor burada.

kültürlü, kamil insan olmak demek hem zevk sahibi olmak, felsefeye ve bilime yani bilgiye meraklı olmaktan doğar. leonardo da vinci(erkek tamam biliyoruz) buna en güzel örneklerdendir.

amaç aynıdır; ileri gitmek, çeşitlilik...

bu yüzden bu versusu dengi dengine olan davul alır.
versusunun yapılması konusunda bir sıkıntı görmediğim kızlardır. o onu yener mantığıyla bakılmadığı müddetçe tabii. benim bu konudaki fikrim ise bir karşılaştırmadan öte ikisinin de birbirinden ayrılamayacağı ve sıkı bir şekilde bağlantılı oldukları gerçeğidir. illa birini seçeceksem de sanattan anlayan kızı seçerdim. ben bilim o sanat yardırır giderdik. mükemmel bir harman çıkardı ortaya daha ne olsun.
Bilim ile sanatın ortak noktası meraktır. Bu yüzden berabere bitecek versustur.
sanattan anlayan kızın hayal dünyasında bilimsel gerçeklerle çevrilmiş bir duvar yoktur.
ikisinden de anlarım. O yüzden fark etmez ama bilimden anlayan güzel kızlar az rastlandığından mıdır nedir daha çekici geliyor bana.
SPEED DATING (Ecnebi ülkelerde uygulanan, çöpçatanlık uygulaması)
Boy: Tesla or Edison? (Esas Oğlan: Tesla mı Edison mu?)
Girl: Who is Tesla (Kız: Tesla kim ola ki?)
Boy: Next Please! (Esas Oğlan: Yürü git Kızım işine! Sıradakini Gönderin)

der ve kaçarım.
bilimden anlayaninda çok büyük egolarla karsilasmisligim vardır.
ama sanattan anlayan oylemi saatlerce sohbet eder sikilmazsinda.
bilimci kız anlatır anlatır anlamadığını goruncede sıkılır belli eder seni sikar.
sanattan anlayan sanatçı kızdır favorim.
Sanattan anlayan candır. Bilim; neden sonuç ve kesinliktir. Sanat her zaman herkese farklıdır oturup muhabbeti edilir perspektif yakalanır yorum yapılır onunla.
ikisi de çok bilmiştir. Siz en iyisi orta seviyede olanından alın. Her iki alandan da az az bilsin yeterli.

(bkz: ying yang)
ikiside varda türkiyede bi b.ka yaramıyo bilimden ve sanattan anlamak.
ikisinden birini seçmek zorundaysak sanat ama değilsek sanat ağırlıklı ortaya karışık.
bilim den anlayan kız alacagim icin kararimi simdiden verdim. uzgunum tm ve sozelci kizlar.
iki tane kiz diyosun yani ...