bugün

Bilek güreşi sadece gücün seviyesini gösterir, oysa tekniği iyi birisi karşısındakini yenebilir; zayıf bile olsa.
görsel
Eğer çok zorlarsanız cart diye flexor tendonlarınızı kopartır, keyfinize bakarsınız. Yırtılmadan sonra durmaz da hırs yapıp Az daha zorlarsanız bu sefer de median sinirlerde sıkışma yaratır, el bilek hareketinizi tümden kaybedersiniz.
Yani Baktınız olmuyor, uğraşmayın.

Bu işi spor olarak yapan adamlar spesifik bölge niyetine saatlerce parmak çalışıyor. Isterseniz benchte 200 basın, nokta hedef belirlemediğiniz için perte çıkmanız olası.
kol kaslarının gücünü ölçmeye yarayan, kollarla yapılan, rakibin kolunu yere yapıştırmayı hedefleyen iki kişi ile oynanan oyun ve spordur.
Kol kası isteyen spordur. Evet.
Bileği sağlam erkek işi. Sözlükten bir babayiğitle yapmak isterim. Yenemezler tabi beni. Evet.
bilek güreşinde olayı tamamen kolunuzun üstlendiği gibi bir algı var. bilek güreşi vücudun tümü ile yapılan bir spor. duruş pozisyonunuz çok önemli. sağ elle güreşeçekseniz, sağ ayağınız ileride olması ve vücudunuz hafif çapraz konumda olması gerekir. enerjiyi kalçadan omuza, omuzdan kollara şok etkisiyle ilettiğiniz vakit çok daha başarılı olabilirsiniz. velhasıl; işi sadece kolla halletmeye çalışmayın.

ben bu işi profesyonel olarak yapmadım. sadece ilgimi çektiği için videolar ve makaleler sayesinde temel bilgileri öğrenmiş oldum. bu sporda biraz iddialı olmak istiyorsanız bol bol video izleyin. adamların duruş pozisyonlarını detaylı bir şekilde analiz edin. sonrası kendinize bir idol belirlemek. mesela john brzenk gibi bir üstat.

özel olarak antreman yapmıyorsanız genetiğinizi kullanmanız lazım. elleriniz büyükse bu sporda her zaman artınız var. sağlam kemik yapısı önemli. güçlü parmaklar rakibinizi başından sindirmeye yeterli. bilek güreşi yapacaklara nacizane bir tavsiyem olacak. rakibinizin elini sarmaktan ziyade baş parmağına odaklanın. baş parmağı ne kadar iyi kavrarsanız, rakibinize bir o kadar üstünlük kurmuş olursunuz. baş parmağı ekarte etmek önemli.

brzenk başkan;

https://www.youtube.com/watch?v=0CjjBz-QIto
arkadaş ortamlarının en centilmen eğlencesi. pizza söyletmesine, sinema biletine, bulaşıkları yıkatmasına ev arkadaşımla her gün kapışıyoruz.
Sözlükte beni kimsenin yenemeceği spor dalı.
8 ayı salonda olmak üzere 20 aylık fitness geçmişim var. 175 cm boy 78 kiloyum ve sıcak 40 cm pazum var. Bileğini kırmamı isteyen yazarlar özelden iletişime geçsin.
Not: bayan yazarlarla bilek güreşi yapmıyoruz.
yenilince "bileğini büktün yeaa" diye ağlayanların olduğu sporumsu birşey. adı üstünde bilek güreşi bu. kol güreşi değil.
insan anatomisine çok ters bir sporumsudur. Omzunuzu elinize alma ihtimaliniz hayli yüksektir.
Güç göstergesi için yapılan güreş. Evet.
Tamam beyler güçlüsünüz iyi geceler.
Giripte alamadığım çok az adam vardır.
beraberlik durumu olmayan oyun, spor.
eski bir dansözdür. o ne lan öyle isim gibi. karşınızda bilek güreşi.
buraya entry giren herkes hic yenilmedim falan diyor , bir ara toplanakda yeniyim sizi. (bkz: hunharca)
2 erkeğin ele ele geldiği nadir durumlardan biridir güç göstergesidir.
Kendime en çok güvendiğim alanlardan biridir.
kilosu 60'dan az; bir hatun kişiye yenildiğim gün, belli başlı teknikleri olan bir spor türü olduğunu anladım. fidan gibi kız, incecik bileğiyle karşıma geçmiş, bende dalga geçiyor zannediyorum meğer milli birek güreşçisiymiş. ben milli sporcu olduğunu omuzumla birlikte bütün vücudumun hareket ettiği zaman anladım. gerçek anlamda öyle basit bir spor türü değil, konsantrasyon ve rakibin zayıf kaslarına odaklı tekniksel çalışma.

ek not: amuğuza goyarım o kadar net konuşuyorum.
kastan ziyade bilek kalınlığı ve dayanıklılığının büyük önem taşıdığı spor mu yoksa etkinlik mi olduğunu bilemediğim güreştir. herhalde spordur kendisi, güreş diyoruz sonuçta.
öküzün teki tarafında sakatladığım kollarım sıkıntılı. askerde el bombası eğitimide aynı acıları hisettirler adama.
daha önce hiç yenilmediğim spor.
bilek güreşinde genelde kısa kollu güreşçiler çok avantajlı.

türkiye nin dünyaca ünlü hatta dünya şampiyonu engin terzi bir zamanlar tüm dünyaya acımasız kuvvetiyle bilek güreşi dersi vermişti. http://www.youtube.com/watch?v=PEPFAxGPHTM