bugün

bileklerin güreşmesi durumudur.
filmlerden ögrendigimiz gibi kirli ve tahta bir masa, siyah atlet ve kaslı kollar gerekir.
kazanmak için bilek kası kadar kol kası da lazımdır. hatta kaslı bir insansanız kimse sizin bileğinizi bükemez. genelde bilek güreşini kaybeden insanların oynadığı horoz dövüşü diye bir oyun vardır ki kol kasından ziyade parmak kası ister.* parmaklarla mini dambıllar kaldırılarak geliştirilir parmak kasları.*
kol kasının bilek kası kadar önemli olmadığı güreştir. bilek güreşi sırasında kol kasları, biceps(ön pazu) ve triceps(arka pazu) asla ön kol kadar kasılmaz, güç harcamaz. kaldı ki bilek güreşinin de sikletleri vardır, kilo sınıflarında müsabakaları yapılır. yalnızca büyük adamların müsabakaları daha ilgi çektiği için en çok onlar göz önünde bulunur ve bu yüzden de "kaslı insanlar bilek güreşi yapar" düşüncesi hakimdir. ancak bu yanlıştır. sonuç olarak en önemli kas bilek kaslarıdır. zaten bilek güreşi antrenmanı yapmış biriyseniz çeşitli çekiş antrenmanlarından dolayı bunun böyle olduğunu bilirsiniz. biz vücut geliştirmeci yazdı. dikkate alın derim ben . *
- iki bilek çıktı meydane, ikisi de birbirinden merdane.
yenilince "bileğini büktün yeaa" diye ağlayanların olduğu sporumsu birşey. adı üstünde bilek güreşi bu. kol güreşi değil.
kızışma döneminde olan erkek insanın, dişisinin dikkatini çekebilmek için rakibiyle girdiği müsabaka. bu arada erkek güreş boyunca dişiyi etkilemek için renkten renge girerek ve vahşi sesler çıkartarak kur yapar. ancak sonuç hep aynıdır. dişi bir başka 3. kişiye ver..ehm yani birlikte olur.
hababam sınıfında sınıf mümessili seçmek için yapılan eylemdir.
vücut kütlesiyle orantılı olmayan, yağlı güreştense daha fazla tercih edilen,sınıf ortamlarının vazgeçilmezi eylemdir.

gurur meselesi haline getirilip,bilek fazla zorlandığında sakatlık yaşnılması muhtemeldir.
kol kasından ziyade bilek kası gerektiren güreştir. el mandalı sıkılarak ve ez barla wrist curl ile back wrist curl yapılarak geliştirilir bilek kasları.
beraberlik durumu olmayan oyun, spor.
genellikle uyanık olup, hile yapanların kazandığı güreştir.

http://www.youtube.com/wa...ailpage&v=QGkzt8ofvLQ+
kol kaslarının gücünü ölçmeye yarayan, kollarla yapılan, rakibin kolunu yere yapıştırmayı hedefleyen iki kişi ile oynanan oyun ve spordur.
Eğer çok zorlarsanız cart diye flexor tendonlarınızı kopartır, keyfinize bakarsınız. Yırtılmadan sonra durmaz da hırs yapıp Az daha zorlarsanız bu sefer de median sinirlerde sıkışma yaratır, el bilek hareketinizi tümden kaybedersiniz.
Yani Baktınız olmuyor, uğraşmayın.

Bu işi spor olarak yapan adamlar spesifik bölge niyetine saatlerce parmak çalışıyor. Isterseniz benchte 200 basın, nokta hedef belirlemediğiniz için perte çıkmanız olası.
2.02 boyunda 126 kilo ağırlığında ki profesyonel basketbolcu arkadaşımı yenince gözlerinin dolduğunu görmüştüm. Kickbox ta balkan 2.si olan başka bir arkadaşı yendiğimde de beni dövmekle tehdit etmişti. Arada bir parasına yaptığımız spor.
kilosu 60'dan az; bir hatun kişiye yenildiğim gün, belli başlı teknikleri olan bir spor türü olduğunu anladım. fidan gibi kız, incecik bileğiyle karşıma geçmiş, bende dalga geçiyor zannediyorum meğer milli birek güreşçisiymiş. ben milli sporcu olduğunu omuzumla birlikte bütün vücudumun hareket ettiği zaman anladım. gerçek anlamda öyle basit bir spor türü değil, konsantrasyon ve rakibin zayıf kaslarına odaklı tekniksel çalışma.

ek not: amuğuza goyarım o kadar net konuşuyorum.