bugün

kardeş kardeşi öldürmez.
türkü öldürüp ardından halkların kardeşliği...
yaşasın halkların kardeşliği!
hangi dilde soylendigi pek de muhim degildir, onemli olan kalpten ve durustce, haykirarak soyleyebilmektir
Hela vela velvela.
Eşeği olan varsa saklasın. Geldi yine tipini siktiğim.
Živela bratstvo ljudi.

edit: bu başlık kürtçedir. eksilediğiniz bu entry de başlığın benim dilime çevrilmiş halidir. sizin dilinizde " yaşasın halkların kardeşliği " demektir.
bunu eksileyen faşistler var evet.
en güzel dilektir.
halkların kardeşliği derken agızlarına türk lafını alamayanların sözüdür.
yaşasın halkların kalleşliği anlamına gelen söz öbeği.

kalleşlerin kardeşliğine ihtiyacımız yok. bundan bireyler değil bunu söyleyen topluluklar sorumludur.
ellerinde bebek katilinin posteri ve bez parçalarıyla söyledikleri sürece pek inandırıcı olmayan cümle.
bu sloganı atanlar genelde bir halkı diğer bir halka kırdırtmaya çalışan tipler olduğundan büyük bir paradoks içerir.
hangi dilde olduğu önemli değildir güzel bir slogandır.
kürde, kürtçeye, kardesliğe, kültüre saygısı olmayanlarca tahammülü zor bir slogandır.
ırk ırk diye kendini yırtanlarca kanı bozuk olmakla ithama sebebiyet verir.
ne var ki herkes için tekrarlamak gerekir. 'biji biratiya gelan '
tüm sloganlar gibi bu da sadece bir slogandır. bazen en keskin baltalara kılıf olur bazen de en cani yüzlere maske. tüm sloganların canı cehenneme.
(bkz: yazar burada intihar ediyor)
yaşasın halkların kardeşliği demektir.
ama bu kürtçe cümleye bile tahammül edemeyenler var. soruna tıbbi açıdan bakmakta fayda var. ağır bir propagandaya maruz kalmış kardeşlerimin içinde bulunduğu psikolojik durumu anlıyorum. korkmayın zamanla iyileşeceksiniz.
işe engin ardıç'ın bu günkü yazısını okumakla başlayabilirsiniz.
yaşasın halkların kardeşliği demektir. kürtçe dili kullanılmıştır. yaşasın kürt ve türk halklarının ortak kurtuluş mücadelesi..
beyoğlu sosyalistleri ile aynı dili kullanan slogandır. koministin türkü kürdü yok işte. halkın kardeşliği imiş, ümmeti muhammed deseniz bir yelerini yırtarlar bunlar.
işte bdp li şahısların ülkemizde ne yapmak istediginin ufak bir kanıtı.bir başlıkta nasıl insanların sinir katsayısı yükseliyor. arkadaş ben diyorum bu bdp ne türklerin ne kürtlerin nede diger insanların çıkarını düşünüyor bunların tek yaptıgı ajanlık. sözlügümüzdede bir çok ajanı görebilirsiniz.
Ardından "ananı s.kim kürdistan" denirse anlamlı olacak söz öbeği.
faşistlerin reflekslerini ölçmek açısından da önem arz eden başlık. aralarında çok hızlı reflekslere sahip olanlarının da var olduğuna şahitlik ediyoruz. kürtçe bir dildir. ve bu ülkede insanların bir kısmı bu dili anadil olarak kullanıyor. ey faşist hangi hak ve gerekçe ile aynı coğrafyayı paylaştığın yurttaşlarının, hatta halkının anadilini yok sayıp yasaklayabilirsin. yüzlerce yıldır kanını emenlerin dilini öğrenmekle gurur duyup her fırsatta aa bak ben ingilizce biliyorum, fransızca da biliyorum babında başlık açarken düştüğün bu çelişkiden rahatsız olmaman senin mankafalılığının ve aşağılık kompleksinin göstergesidir. kürtler bu ülkenin asli unsurlarıdır ve onlara ait her şey bu coğrafyanın zenginliğidir. anadoludan feyzlenememiş ırkçı mahlukatların içinde bulundukları psikoz çok kültürlülüğün anadolu coğrafyasına kattığı güzelliği gölgeleyemez. bizi bu hale düşüren de bu faşist ırkçı beyaz türklerin içine sıçtığım ideolojik bağnazlık ve sapkınlıklarıdır. bugün fakir ve gerideysek medeniyetten bu ırkçılar yüzündendir. çünkü bunlar halkını sevmez sevemez. bunlar kimseyi sevmez ve sevemezler işin esası. bunlar hastalıklı fikirlerine dayanak ve finansman yaratmak için milyonları yoketmekten çekinmezler. balyoz davasının içindeki ifadelerin temsilcileridir bunlar. eğer tek vücud olunamazsa bu faşizanlığa karşı, inanın çok kan akar.
bu arada kürt değilim. özgürlüğün insanı insan yapan tek şey olduğuna inanan bir özgürlükçüyüm.
eksilemeniz beni mutlu ediyor. sebebi ise artık bu tarz şeyleri söyleyip linç edilmek yerine sadece eksilenme türü demokratik bir tepkiye muhatap kalmak. zira hrant dink'i ex'leyenler ile beni eksileyenler aynı fikre mensup iken tepkileri bir hayli farklı.
hail brotherhood of peoples desen de aynıdır, biji biratiya gelan desen de, yaşasın halkların kardeşliği desen de. verilmek istenen önemlidir.
1.madde-1: türkiye devleti bir cumhuriyettir

madde-2: türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

madde-3: türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. dili türkçedir.
bayrağı şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
milli marşı "istiklal marşı" dır.
başkenti ankaradır.

madde-4: anayasanın 1 nci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 ncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
kuzey ırak'ta atılabilecek slogan.