1. 1.
  "Yaşasın halkların kardeşliği" anlamına gelen Kürtçe slogan.
  11 -29 ... kizilbirbayrak
 2. 2.
  hangi halkların kastedildiği hiç dile getirilmeyen sözdür.
  3 -1 ... endemik pandemi
 3. 3.
  (bkz: sözlükte kürtçe başlık açmak)
  -2 ... cok guzel entryler bunlar
 4. 4.
  (bkz: sözlükte provokasyon)
  1 -2 ... tantunistanli abi
 5. 5.
  kuzey ırak'ta atılabilecek slogan.
  1 -1 ... t14m0
 6. 6.
  1.madde-1: türkiye devleti bir cumhuriyettir

  madde-2: türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

  madde-3: türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. dili türkçedir.
  bayrağı şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
  milli marşı "istiklal marşı" dır.
  başkenti ankaradır.

  madde-4: anayasanın 1 nci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 ncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  6 -7 ... mandylion
 7. 7.
  hail brotherhood of peoples desen de aynıdır, biji biratiya gelan desen de, yaşasın halkların kardeşliği desen de. verilmek istenen önemlidir.
  1 ... yucemonster
 8. 8.
  faşistlerin reflekslerini ölçmek açısından da önem arz eden başlık. aralarında çok hızlı reflekslere sahip olanlarının da var olduğuna şahitlik ediyoruz. kürtçe bir dildir. ve bu ülkede insanların bir kısmı bu dili anadil olarak kullanıyor. ey faşist hangi hak ve gerekçe ile aynı coğrafyayı paylaştığın yurttaşlarının, hatta halkının anadilini yok sayıp yasaklayabilirsin. yüzlerce yıldır kanını emenlerin dilini öğrenmekle gurur duyup her fırsatta aa bak ben ingilizce biliyorum, fransızca da biliyorum babında başlık açarken düştüğün bu çelişkiden rahatsız olmaman senin mankafalılığının ve aşağılık kompleksinin göstergesidir. kürtler bu ülkenin asli unsurlarıdır ve onlara ait her şey bu coğrafyanın zenginliğidir. anadoludan feyzlenememiş ırkçı mahlukatların içinde bulundukları psikoz çok kültürlülüğün anadolu coğrafyasına kattığı güzelliği gölgeleyemez. bizi bu hale düşüren de bu faşist ırkçı beyaz türklerin içine sıçtığım ideolojik bağnazlık ve sapkınlıklarıdır. bugün fakir ve gerideysek medeniyetten bu ırkçılar yüzündendir. çünkü bunlar halkını sevmez sevemez. bunlar kimseyi sevmez ve sevemezler işin esası. bunlar hastalıklı fikirlerine dayanak ve finansman yaratmak için milyonları yoketmekten çekinmezler. balyoz davasının içindeki ifadelerin temsilcileridir bunlar. eğer tek vücud olunamazsa bu faşizanlığa karşı, inanın çok kan akar.
  bu arada kürt değilim. özgürlüğün insanı insan yapan tek şey olduğuna inanan bir özgürlükçüyüm.
  eksilemeniz beni mutlu ediyor. sebebi ise artık bu tarz şeyleri söyleyip linç edilmek yerine sadece eksilenme türü demokratik bir tepkiye muhatap kalmak. zira hrant dink'i ex'leyenler ile beni eksileyenler aynı fikre mensup iken tepkileri bir hayli farklı.
  4 -3 ... asitbazdengesi
 9. 9.
  Ardından "ananı s.kim kürdistan" denirse anlamlı olacak söz öbeği.
  6 -4 ... rotbalans
 10. 10.
  işte bdp li şahısların ülkemizde ne yapmak istediginin ufak bir kanıtı.bir başlıkta nasıl insanların sinir katsayısı yükseliyor. arkadaş ben diyorum bu bdp ne türklerin ne kürtlerin nede diger insanların çıkarını düşünüyor bunların tek yaptıgı ajanlık. sözlügümüzdede bir çok ajanı görebilirsiniz.
  3 -1 ... menntre