bugün

nesli tükenmeye başlayan yazarlardır. koruyun onları. sevin.
bütün sözlüklerdeki beşinci ve altıncı nesil yazarlardır.
(bkz: hatalıysam aramızda kalsın)
yahu nedir bu nesiller arası rekabet bilader nedir bu benim babam seninkini döver muhabbetleri, bilmişlik taslamalar falan. yeni nesilden rahatsız olan varsa ki burası sanal ortam ve üretilebilecek çözümler birhayli fazla birleşip gerekli mercilere baş vurucaklar ve ekşi gibi yazar alımlarını azaltıcaklar. kafa yorulması gereken birçok konu varken biri diğerinin türbanına takıyor, bir başkası öbürünün nesline. ayıptır günahtır olan sözlüğe oluyor yapmayın *
(bkz: uludağ sözlükten soğuma nedenleri)
yedinci neslin kendilerinden çok çekeceği olan nesillerdir.
sözlükte kimi yazarlar tarafından istenmeyen sözlüğün ebesiyle ilişkiye girmesiyle suclanan yazarlardır.

unutulmamalı ki bunu nesille mesille alakası yok. yani argo konusmaları 5. nesil oldugu icin yada 6. nesil oldugu icin degil sadece onu bildikleri icin, ya da sözlükte sadece amuna kodumunun diyen kızlar baslıklarına yazmaktan ibaret oldugunu sanmalarındandır. unutulmamalıdır ki bu 5.nesil ve 6.nesil sözlük okuyarak bazı seyleri bazı seyleri bilen insanlar. şimdi efenim gecmiş nesillerden fantazilerini anlatan yok mu? argo konuşan, sözlüün ebesine göz dikmiş yazarcıklar yok mu? elbette vardı ve bu 5. ve 6. nesil bunları okuyarak yazar oldu. ve bakıyoruz genelde argo konusan sözlügün ebesin göz dikmiş yazarlar sözlüklerde popiler * şimdi bu yeni nesil de bunlardan örnek alıp kendini kabul ettirmek dikkat cekmek istiyor. bunu nasıl yapacak ya manyak bilgi iceren entariler girecek -ki bunun okunmama ihtimali hayli fazla- yada (bkz: amuna koodugum diyen kız) başlıgına (bkz: ben sana koyarım) diye bkz. verecek tabi. ilgi cekmek icin. ama bu olayların asıl sorumluları gecmiş nesillerdir bunu inkar edemeyiz. neticede biz onları okuyarak buraya üye olduk.
(bkz: yanlısmıyım)
eski nesil yazarların sözlükten uzaklaşması gerektiğinin göstergesidir.
iki ayrı nesildir, farklı zamanlarda yazarlık başvurusunda bulunduklarından nesilleri farklıdır.
başlığı okurken çok fena bir gerçekle karşılaştım, kimse bizi sevmiyor lan bu sözlükte,ayrıca 5. ve 6. neslin de katkısını görmezlikten gelemez kimse, en fazla ukte dolduran yazarların bulunduğu nesillerdir.
sözlüğün emanet edildiği genç nesillerdir.
(bkz: moderatörler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır).
sözlüğün son iki neslidir. *
insanlığın doğasında vardır. kendinden sonra gelen herkesi cahil, bilgisiz, ortamın amına koyan, yeni yetme, şımarık, kalitesiz vs vs olarak görür. hic bir zaman inanmaz boynuz kulağı gecermiş lafına. kendisinin yaşlandıgını düsünür, ortamdan dışlanmaktan korkar, aslında öz güveni yoktur. kendine güvenmez. ''lan şimdi bunlar geldi aralarından sivrilenler illaki cıkacak ne güzel takılıyorduk öyle yavas yavas. al gülüm ver gülüm ne gerek vardı. zall topsun olm'' diye düşünürler ama bunu kendileri dahil hic kimseye itiraf edemezler. onun yerine kendinden sonra gelenlere bok atarak onları karalayarak kendini tatmin eder. eski nesil oldugu içinde muhakkak taraftar bulur kendisine. öyle ya eski nesil bilgedir eski nesilin söylediği ayettir onlar her şeyi bilir. oysa tek farkları zamanında kesfetmiş olmaları, zamanında internetle tanışmış olmaları, daha önce doğmaları vs vs. bir numarası yoktur yani nedir bu nesil olayı. şimdi bakıyorum sözlükte kendini okutan yazarların geneli 5. nesil 4ç nesillerde var ama ben 1. nesile cok az denk geldim. bilmiyorum ben körüm galiba o yüzden göremiyorum. sözlük için birseyler yapmaya calısan uuserleri sırf 5.nesil/6.nesil oldugu icin kücük gormek sadece özgüven eksikliğindendir.
(bkz: nesil kardeşliği)
sevilmeyen ve sürekli eleştirilen yazarlardır.

ama tuhaftır ki, kasten yapılan hiç birşey yoktur aslında, zira ben de sevmiyorum kendilerini..
nedeni de yok, hepsi liseli gibi geliyo geriliyorum..
aklıma her gün otobüste kahkahalar atarak saçma sapan konuşan bir grup genç geliyor, otobüsten inmek istiyorum..
bir de biz gençken böylemiydik dedirtiyorlar bana, yaşlandığımı hissediyorum, ki bu en fenası..
velhasıl kelam sevmiyorum yeni nesilleri, belki birinci nesillerden hiç bir farkı yok ama önyargı işte, kırmak zor iş..
böbürlenme padişahım senden büyük allah var diyerek kendinden sonra gelen nesillere laf sokup orgazm olan yazarları deşifre eden başlık.
(bkz: dorduncu ve besinci nesil yazarlar)
(bkz: besinci nesil gelince gotu kalkan dorduncu nesil)
sözlükte yazan yazarların %90'ının 5.nesil olması 6.nesillerinde yeni olması sebebiyle yazım hatası imla hatası formata aykırılık vs vs hatalarını yaptıgı yazarlardır.

bunun sebebi 5.nesilin ve 6. nesili kalitesiz olmasından değil sözlükteki entrylerin %90'ının onların/bizim olmasından kaynaklanan bir durumdur.

(bkz: çıkışa gel)
(bkz: birimiz hepimiz hepimiz birimiz için)
birinci nesil, ikinci nesil, üçüncü nesil veyahut dördüncü nesil gibi onlar da yazarlardır; entry girerler, başlık açarlar, özel msj atarlar ve zirvelere katılırlar.*
"nesiller bizi ayıramaz, hepimiz eşitiz; kimse daha eşit değil!"

-hey acemi.
4. nesilden sonra gelmişlerdir. format gözlerine sokulup durulur. eskiden buralar hep seviye imiş. miş.
(bkz: ampul ile aydinlanip kendini aydin sananlar)
(bkz: egosunu diger yazarlarla ugrasip tatmin eden yazar)
(bkz: acik arttirma sahnesinde kendini kaybeden karakter)
(bkz: alcak yerde tepecik kendini dag sanir)
(bkz: anatomi ogrenen tipcinin kendini doktor sanmasi)
(bkz: beni cekemeyen anten taksin)
birinci nesil yazarlarla arasınlarındaki farkın sadece bir kaç nesil yazarlar olan yazarlar.
hatalı yazıları yüzlerine vurulurken yapılan edebi yanlışları da bazen gözden kaçırmayan yazarlardır. örneğin dördüncü nesil yazar bir arkadaşın ifadesine buyrun birlikte göz atalım:

-...ya besinci nesildir, ya da altı.

burda bir anlatım bozukluğu dikkatlerden kaçmamaktadır.

olması gereken:

-...ya besinci nesildir, ya da altıncı.

bu gece de bize ayrılan entry'nin sonuna geldik. bir başka "beşinci nesilden edebiyat dersleri" programında görüşmek üzere. esen kalın.
beş yaşında çocuk kavgası misali "benim babam senin babanı döver" edasıyla, sözde eleştiri yapmak amacıyla kıyaslanan yazarlardır.

büyü de gel çocuk..
(bkz: ikinci ve dördüncü nesil yazarlar)
hepsi için geçerli olmasa da, zamanla kendilerini daha ileriye taşıyacağına inandığım yazarlardır. zira kimse anasının karnından sözlük yazarı olarak dogmuyor. hata yaparak, dersler alarak sözlüğü daha iyiye taşıyacaklardır.
kendilerine yönelik eleştirilerin, hiçbir zaman herhangi bir genellemeye tabi tutulamayacağı yazar nesilleridir. belki, bir bakarsınız yaşar kemal uludağ sözlüğe girmek istemiş ve beşinci nesil yazar olarak adını yazdırmıştır.