bugün

riyaya bulaşmadan, zorlama olmadan ve birilerine yaranma derdine girmeden kılıyorsa baş tacı edilecek olan gençtir.
Allah ibadetini daim eder inşallah.
taktir ettiğim gençtir. imrenilesidir. hele bir de cemaatli falan değilse bu genç daha bir bağra basılasıdır.
Olmak istediğim kişidir.
Olmak istediğimdir.
benim de olmak istediğimdir.
benim. kendimle gurur duyuyorum. inşallah allah herkese nasip eder gibi cümleler kurmayacağım. kılmak isteyen kılar. istemeyen de kendi bilir.
cennete kombine yer alan kişidir gönlünden geldiği sürece.
Hayırlı insandır. Evet.
Akşamları otuzbır çeken gençtir. Namaz nedir ulan 5vakit domaldın diye seni seven tanrı mı olur dingil!

Edit: eksileyin lan itler ben tek siz hepiniz.
cennet beklentisi ile dünyasını cehenneme çeviren gençtir.
Günlük 5 er dakikadan 25 dakikasını allah yoluna feda edip cennete gitmeyi hedefleyen kimse.
Namaz...tinsel düzlemi sağlayan bir enerji getiriyor beraberinde.

Gerçekten vaktini, ilgisini, alakasını allah ile iletişime kanalize etmiş bir beyin gücü ile gerçekleştirilir ancak. Görev olarak görülen her şey misyonunu yitirir.

Sadece bireyin tekelinde, bireyin iradesinde olabilecektir.
Allah rızası için Dininin gereğini yerine getiren gençtir. Allah kabul ve daim etsin sayıları artsın inşaAllah.
Bu zamanda çok az olanlardır. Benim tanıdıklarım hep doğru sözlü olan, yumuşak konuşan iyi güzel huylu insanlardı. Allah sayılarını arttırsın.
Eşimdir.
Saygı duyarım. Taktir de ederim. Maşallah da derim.
"Bir kişinin kıldığı namaza, tuttuğu oruca bakmayın. Doğru konuşuyor mu, emanate riayet ediyor mu, helal haram ayırt ediyor mu bunlara bakın."

Namaz kılmayın, oruç tutmayın demek istenmiyor. Lütfen yanlış anlaşılma olmasın.

(bkz: hz ömer)