bugün

Üzerinde atatürk olmasa siksen beklemem ama ata'ya saygı önemli. O yarrak kafali dallamayi'da hiç ustume almıyorum, unutma ki kötü söz sahibinindir.
Ben almayınca kendimi garip hissediyorum, almamayı kasiyere hakaret gibi görüyorum.
sırf inadına aldığım için dahil olduğum müşteri tipidir. neden beş kuruş kar etsin ki o işletme? ben beş kuruş eksik versem kabul edecek mi? hayır. ee o zaman? hakkımı istemek mi yarrak kafalılık? kusura bakma ama sana daha çok kazık sokarlar böyle gidersen...
emek varsa eğer, baba parası olsa bile düşünülür o para için. o para için ter bile dökülmüştür. bu tip insanların dediğim şekilde olanı makbuldur tabi cimri olanı değil.
tam tersi durumun başına geldiği tiplerdir. (bkz: 5 kuruş eksik diye 50 lira bozan market)

--spoiler--
"Kuruş kullanımının bugün hala oturmadığını görüyoruz. insanımız para üstü olarak kuruş kaldığında kimisi istemeye utanıyor, kimisi de önemseyip istemiyor. Biz, kuruşları beğenmeme veya almama lüksü olacak kadar zengin değiliz. Tekrar kuruş bilincinin oluşturulması için çalışma yapılmalıdır. Piyasaya daha fazla kuruş sürülmelidir. Kuruşlu para üstünün ödenip ödenmediği de yapılacak denetimlerle takip edilmelidir. Bazı büyük marketlerin kuruşlu para üstü çevirmediğini görüyoruz. Esnaf da para üstü kalmasın diye sakız ya da kibrit veriyor. Artık kuruş değerinde bir mal olmadığı için bu işten zarar bile eden esnafımız varken büyük marketlerin kuruşları vermemesi çok yanlış bir uygulama."

http://ekonomi.milliyet.c...detay/1751107/default.htm

--spoiler--
sistemde yer edinmesi şiddetle istenen tiplerdir.

o 5 kuruşu beklemeyen andavallar yüzünden tüm alışveriş sektörü sonu .95'li fiyat etiketleriyle biten fiyatlarla doldu zaten. siz alıştırdınız bu açgözlü tüccarları bu hileye.
mantık olarak haklı ama fazla takıntılı insanlardır.
Benimdir efenim, onlar yiyeceğine ben biriktirir ben yerim.
normal bir tiptir. eğer bozuk yoksa almayı gerek duymam ama varsa ben de almayı beklerim. hatta Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı 1 kuruşunuzu da isteyin diyor.

http://www.hurriyet.com.t...t-1-kurus-nerede-28889885
Para kazanmanın ne demek olduğunu bilmeyen tipler tarafından yadırganan tiplerdir. Ayrica olması gerekeni yapan tiplerdir.