Berkeler genel manada orta ust ve zengin kesmin şimarik ergen veletleridir. Fakat benim burada ustunde duracagim konu bu degil.
Efendim benim bu adamlara alip veremedigim ise şu ; bu topraklardan cikan istisnasiz herseyi yermeleri. Bir sanatci,bir film ve yonetmen,muzisyen veya kendi kulturel ögelerimizin herbirini assagilarlar cunku onlara gore havali degildir.
Bu tipler inanilmaz populer kultur etkisi altindadir izledikleri diziden gram zevk almasa da ortamda laf yapmak icin izlerler.
Yapmayin berkeler bu kadar ozenti olmayin.
Berkecan, zeusun arap kızı merveden intikamıdır. Allahın Zavallı mervesinin ve elifinin, berkecanın ismini duyduğunda 7 yaşındada olsa 77 yaşında da olsa ağzından salyalar akıyor. Artık merve ve elif kuduruyormu, deliriyormu bilemeyiz... En iyisi tuğbaya sormak. Duyduğumuza göre, tuğba bir kere mervelere ders çalışmaya gitmiş, tuğba bilir. Bu arada konudan habersiz kezban, lilith ve ben starbucks da kahve içiyoruz, konumuz farklı.
bebeklere isim verirken hep bebek olarak kalacakmış gibi "berkecan, çakıl, buğlem, cicibici, eçişbücüş" isimler veriliyor. büyüyüp kazık kadar olduklarında iş değişiyor tabi.

tanım: yeni jenerasyon bebek isimlerinden.
Akıllara direkt burnu havada, Züppe ve yumuşak imajı getiren bir isim.
dede olacak ya bu isim, ona üzülüyorum.
Pelinsunun sevgilisidir.
Allah belasını versin böyle ismin. tüm erkeklerin düşmanıdır bu berkecanlar. potansiyel tehlikedir hele sevgiliniz varsa.
saçının önünü kıvırıp, aynadan fotoğraf çekinip popi olma meraklısı tiptir. Annesinin prensidir.
Genellikle 2000 civarında doğan çocuklara konulan fame olma çabasında serseri tipli erkek olarak gelir akıllara.
maalesef berke isminin manasını bilmeyen hatta anlamını araştırmadan sadece yakışıyor diye dizilere, senaryolara ekleyen ve söz konusu bu dizilerde de berkecan isimli karakterleri "zengin tikky çocuk, kızların bir numaralı dert babası v.s " olarak gösterenlere:" berke öz türkçe'de kamçı, kama manasına gelir ayrıca tarihteki türk devletlerinden altınordu devletinin hanı berke han'ın ismidir kısacası türk tarihinde berke isminin önemi büyüktür" denilmesi gereken addır...
alternatif sevgilinizin en yakın erkek arkadaşı ismi. sevgilinizle falan dertleşir falan bunlar. beyaz tenlidirler genelde. kız kankaları erkek kankalarından çoktur.
Genelde zengin olup kızları götürmeye çalışma tip. Yakışıklı olmaz bu onun eksisi hep artıklarımı toplar. Hadi ikilesin.
askere giderse tarrağı yiyecek çocuktur hem de sırf isimden dolayı.

bu arada kesin bedelli de yapar bu pezevenk.
tam olarak; kızların erkek arkadaşlarıyla yaşadıkları sorunları anlattıkları ve cevaben sen daha iyilerine layıksın canım cevabıyla siktiret onu ayrıl gitsin ama sana da yazmıyorum çünkü kız kankisiyim kuulum ismidir.
En çok uğraşılan isimlerden biridir. geleceğin yaşlılarının bu isimde olacağının düşüncesi bile korkunçtur.
300 yıl sonra hala gavat olarak kalacak isimdir. meriçtir.
silik olmayı hak eden bir yazar,ergen.
(bkz: berkecanların da dede olacağı gerçeği)
selin ninenin eski sevgilisi.
Playboy ismidir.
ilerde dede olduğunda kulağa bir garip gelecektir (bkz: berkcan dede)
(bkz: bana ferrari alsana berkcan)
cansucanin kankasi verengulun sevgilisi.
tiky ismidir. ortamcıdır bu (bkz: berkejan)
msn'de sohbet sırasında kişilere verilen fake isimlere örnektir.