bugün

Siz onları bir de kürt kürde kalınca görün. Sabundan bomba yaparlar saniyede.
(bkz: klişe)
ırkçılığa karşı çıkan birey beyanı. elbette olacak, olmayacak değil.

kürtler bireysel anlamda iyi olabilir, dostunuz sırdaşınız da olabilir ama toplumsal anlamda kötüdür. hayat gerçeklerden ibaret. zamanı gelince elinizden ekmeğinizi almaya çalışan kürtleri görünce elbet farkına varırsınız ki zaten bu adamların ülkeye başkaldırışı ve devleti tanımamaları ekmeğinize uzanmalarıdır. kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz ama unutmayın yine siz öleceksiniz.
benim de var. arkadaşlar bir fatihayı eksik etmeyelim.

klişe söz.
facebookta siyasi görüş kısmına yazılası cümledir. tam bir temsilidir.
çağımızın en büyük yalanlarındandır.

çoğunlukla karşılaştığım kürtler ilk başta iyi görünürler, pkk ile işi olmayan, siyasetle ilgilenmeyen falan.

zamanla yollar ayrılır sosyal medyada falan karşıma çıkar, bi bakıyorum apo fotoğrafı paylaşmalar, pkk sempatizanlığı vs vs.

yani anlayacağınız ben iyi kürtle karşılaşmadım hiç. galiba yok.
ömrümde 100+ kürtle tanışmışsam da bugün toplasan 5 tane kürt arkadaşım yoktur. Onlar da benim çok iyi kürt arkadaşlarım var başlığına uyabilecek adamlardır.
(bkz: yalan)
Kürtten evliya koyma avluya.
Benim cidden var. Yardımsever, efendi, saygılı, çalışkan ve dürüst tipler. Ayrıca güzel üniversitelerde güzel bölümler okuyorlar. Delikanlılar ciddiyim. Bu adamların evine yemeğe gittim ben, bu adamlar babası anası oturun demedikçe ayakta bekleyen tipler. Bacak bacak üstüne atmayan tipler. Önce ailesine sonra diğer insanlara çok saygılılar. Bak yemin ederim, o kadar efendiler ki kafasını kakdırıp kimsenin karısına bacısına bakmıyorlar. 27 yıllık arkadaşlarım ve daha ağızlarından adam gibi bir küfür duymadım. Daha mahallede bir olayları kavgaları yok. Herkesin takdir ettiği insanlar. Benim komşularım.
Bir düğün, bir taziye olduğu zaman ilk bunlar gelir. Bir hastalık olduğu zaman endişeli şekilde insan komşu ayırtmaksızın geçmiş olsuna ilk bunlar gelir. Kusura bakmayın da evinde işi gereği 50 tane matkap bulunduran ama 3 dakikalık iş için matkap istediğimde veremem diyen, komşularıyla geçinemeyen, kendi çocuğu yere düştüğünde gidip kaldırmayan telefonla oynayan amk konyalısından bin kat daha iyiler benim için. Allah sizin de karşınıza böyle yardımsever iyi insanlar çıkarsın.
istisnalar kaideyi bozmaz.
ulan görende sancak tüm türkler iyilik perisi bi tek kürtler kötü...

şunu kafanıza sokun artık iyi insan olmanın ırkla dinle filan alakası yoltur.