bugün

Mesela bu cümleyi jackie chan’ın oğluna karşı kuramazsın. O babayı alır, düzgünce katlayıp rafa yerleştirir, sen de güve yapmasın diye arasına naftalin koyarsın.
Her seferinde babanın yaşının 1 yaş daha artması ile 60 a kadar varan kavga.
küçüklüğümüzün en çok yaşanan olayıdır.

(bkz: benim babam toyota gibi adam)
Ben berkezci bakis acisina sahip soylemdir.
babasını dünya ağır siklet şampiyonu zanneden yavru söylemidir.
Evdeyken " tamam oğlum kimmiş onun babası ağzıyla burnunu yer değiştirim" deyip babalar bir araya geldiğinde " olur böyle şeyler" , " çocuk işte" diye geçiştirilen helede ondan sonra babaların ahbab olmasının ardından her iki çocuk içinde hayal kırıklığı yaratan bir olaydır.
küçüklükte sidik yarışına girildiğinin belli olduğu cümle.
iki babanın yanında söylendiğinde, her iki babanın da birbirini süzeceği durumdur.
http://trends.uludagsozluk.com/fight/benim%20babam@senin%20baban/
fazla söze gerek yok.
çocukluğun da getirmiş olduğu bir konuşma bozukluğu ve kelimelerin sonunu uzatmayla birlikte ağızdan "benim babam senin babanı döveey" şeklinde dökülen replik.
(bkz: babamı karıştırma)
babamıza duyduğumuz sonsuz güveni anlatan cümledir .
büyüklerin şu an yaptığı sidik yarışının ufaklık zamanında ki versiyonudur.
tartışmanın aile bireylerine dönüşmesine ön ayak olabilecek söz.
küçükken köşeye her sıkıştığımda söylediğim cümle. bir gün yine söyledim, " benim babam olsaydı senin ki döverdi. " diye karşılık vermişti arkadaşım, ozamanlar gülmüştüm. çocukluğuma veriyorum şimdi, ama o çocukluğa veremez biliyorum söylediğimi.
küçükken söylerken haz aldığımız fakat şimdi çok saçma bulduğumuz cümle grubudur.
(bkz: çocuklar çiçektir)
- benim babam senin babanı döver.
+ asıl benimki seninkini döver. hem senin adın neki ben daha seni tanımıyorum.
- jack tyson. senin ki?
+ john holyfield.
- hassiktir.
*küçük çocukların kavgasıdır. ancak bu küçük çocuklar kardeşse afedersiniz bir mallık söz konusudur. babanın bu çocukları dövmesi gerekir.
*yahut bizim küçük çocuklar kardeş değil de babaların kanka çıkıp çocukları dövmesiyle sonuçlanabilir.
*en acısıda çocuklardan birinin babası pintiyse:
-benim babam senin babanı döver.
-e onda ne var, onu annem de yapıyor.
Psikopat işi bir iddiadır efendim. Abartıp turnuva haline getiren çocuklar bile görülmüştür.

- Şimdi finalist babalar kim ?

+Berkecan'ın babası sedatın babasını aldı demin, çeyrek finale ismini yazdıran son dövüşcü o oldu, listeye ekleyelim.

- O değil de şu ringin tellerinin voltajını yükseltin tolgahan, dayak yiyen baba çıkmaya kalkıyor, biliyorsunuz ki taraflardan biri ölmeden dövüş bitmemeli. uygulayalım şu kuralı artık.

+ Haklısın hoca.. Benim babam mertin babasıyla kapışıcak bu turda, ama geçen dövüşten kolu kırık, o yüzden pek şans vermiyorum, paranızı yatırmayın derim.

-Büyüksün abi, sağlam tüyo verdin.

+Önemli de.... LAN SERKAN! Şu baban kafesini tekmeleyip duruyor, söyle şuna sırası gelecek, dövüşe kadar sabretsin!
+benim babam senin babanı döver.
-benim babam da senin babanı domaltır!
+hadi be! olm babana söyle beni domaltısın len.
-vay ipne.
+öle valla. ehehehe.
+versene lan misketi dürzü!
-bak olm babama söylerim alayınızı döver.
+yeeeg yeeaaa? asıl benim babam senin babanı s.ker!
-lan olm benim babam şahin k lan, söyle babana akıllı olsun akıllı! *
+hööng? olm benim babam da şahin k lan?
-olm senin ananı kesin izlemişimdir bi yerde.
+hakkımız da hayırlısı.
-baak bende bundan var
+bendede var ondan
-benimki daha güzel
+hayır benimki daha güzel
-benim babam senin babanı döver
+benim babam senin ananı s.ker
-benim babam senin babanı döver bi keren...
+o küçücük boyuyla ve çelimsiz vücuduyla mı?
-niye eziyosun lan!
ilkokulda yaşanan muhabbetlerdendir.
(bkz: bruce lee mi döver van damme mı)
küçükken babaları iriyarı olan arkadaşlara söylemekte çok zorlandığım söz.