bugün

" ben bugün bizim ülkemizdeki dizilere bakıyorum hakikaten gurur duyuyorum olağanüstü yapımlar."

acun ılıcalı nın fresh mesh adlı konferansta söylediği söylem..

hayır birde izleyenlerin çoğu kanal d nin yönetim kadrosu amk bu lafı duyduktan sonra iyice sikecekler ebemizi.
la bi siktir git denilip ağzına vurulası acun ılıcalı beyenatı.
(bkz: bir gurur olarak türk dizileri)
amerikan dizilerini izlememiş vatandaş beyanatı.
hayatında hiç türk dizisi izlememiş, hayal etmesi üzerine bu sonuca varmış, ağzına kumandayı vura vura incitilecek acun kişisinin bir tür zırvası.
filmlerin yarısı kitaplardan uyarlama diğer yarısı da yurt dışındaki dizilerden çorlama olan bir ülke için söylenebilecek son sözdür.
ya hiç türk dizisi izlememiş ya da izlemekten beyni yanmış insan söylemi.
ancak acun ılıcalı'nın söyleyeceği cümle. Sonuçta Türk insanı böyle seviyesi düşük şeyler izledikçe onun işi kolaylaşıyor. Saçma sapan bir program fenomen oluyor.
lafa bakarim laf mi diye, adama bakarim adam mi diye sozunun referans alinmasi gereken beyan.
spartacus, game of thrones, spartacus, supernatural izlemeyen insan yanılgısıdır. dizilerin tek bölümü türk sinemasından daha kaliteli ve katlanılabilir nitelikte.

yabancı yapımlardan çalıp çalıp şov programı yapınca oldu sanıyorsa demek ki.
--spoiler--
+deneklerden biri öldü efendim.
-neden ölmüş?
+iki yerli sitcom arka arkaya izlettik.
(bkz: leyla ile mecnun)
--spoiler--
(bkz: türk dizilerinin bizlere öğrettikleri)
son yıllarda çekilen dizilere bakınca hak verilebilecek olan sözdür.
Behzat ç
Leyla ile mecnun
Seksenler
Kurtlar vadisi
Ezel
Suskunlar
Geniş aile
Kurtlar vadisi
Işler güçler
Akasya durağı. Ehe ehe. (bkz: Bi yanlışın bütün doğruları götürmesi)
Bu dizileri yazdım diye hepsini izlediğim sanılmasın, baktığım kadarıyla kaliteli diziler bunlar.
Akasya Durağı baz alınarak söylendiğinde inanılası gelmeyen iddia.
acun ılıcalı'nın talihsiz diye nitelendirilebilecek konuşmalarından bir tanesi. özellikle insanın zeka seviyesini ayaklar altında farz ederek hazırlanan dizilerin olduğu şu memlekette mantıklı hiçbir insan doğal olarak böyle düşünemez olsa gerek.
hangisi mesela? alev alev mi? huzur sokağı? yok yok benim için üzülme olmalı. gurur duyulacak tüm dizileri yayından kaldırıyorlar. yerlerine saçmalıktan yerle bir olacak diziler konuluyor. arka sokaklar hala yayından kaldırılmalı farkında mıyız? suskunlar çocuk istismarını anlatıyor diye mi bu kadar kısa kesildi? ülkemizdeki dizilerin çoğu kitap üzerinde uyarlanmış ve çoğu izlenemeyecek derece de berbat diziler.
kaale alınmayacak kişi söylemidir. adam kapasitesini ve amacını açıkça göstermiş. para gelsin yeter.