recep tayyip erdoğan'ın okçular tekkesi açılışında sarf ettiği söz.

''başbakanın kralı, kasımpaşalı'' sloganlarına, ''ben kral değilim. Milletimin oylarıyla işbaşına gelmiş bir başbakanım. Sizin hizmetkarınızım, efendiniz değilim'' dedi.

daha iki gün önce kararı verdik yıkacağız, kimse bize karışamaz diyordunuz. sizin hizmetkarınızım dediğiniz insanlar kabul etmedi, engel olmaya çalıştı neden biber gazı sıktınız.

bu mu hizmetkarlık.
kusura bakmayın da, son 2 yıldır olanların hepsi hizmetkarlık değil, efendiliktir.

bu dünya sultan sülayman'a kalmadı, size de kalmaz.
hizmetkarların efendilerini siktiklerini öğretmiştir.
ananı da al git diyen bir hizmetkar. koyunlar hadi hep beraber 'mee'.
yavaş gel denilesi söylem.
fikirle zikir tutmuyor yalnız, onu napçaz hacım?
kurduğu ülkesinde dindar gençlik yetişmesini sağlamış başbakanımız tayyip erdoğan'ın ben kral değilim hizmetkarınızım diyerek! kendisi ne kadar alçak gönüllü ve mütevazi olduğunu göstermiştir.
Rte beyanatından çok erotik bir söyleme benzemektedir. Alt metninde yine rte nin üç çocuk meraki yatmaktadir.
bizim kralımız değil belki ama adamın kralıdır.
rte fıkrası gibi birşey.

arapların ve teröristlerin hizmetkarı olarak, taksim de yeşil alanımıza dokunmayın diyen insanlara biber gazı sıktırmanın neresi hizmet!!
başlı başına komiktir.
ben kral değilim, hizmetkarınızım.

benim bildiğim hizmet ettiği halkın onayını almadan birşey yapılamaz.
ancak ''biz kararımız verdik, yıkıp yok edeceğiz'' demek neyin hizmetkarlığı anlamış değilim.
(bkz: başbakan ın olric olması)
çok doğru olan söz. bu seçimle de halkın yüzde ellisi kendisini seçerek bu sözün doğruluğunu ve kendisinin gücünü bizlere kanıtlamıştır.