bugün

Ben hiç babamla yatımızla gezmedim.

Antika mısınız mına koyim ya. Ne absürd sorunlarınız var böyle.
Duygulandırdın lan. Ben bir kere gittim. Onda da minicik bir hamsi tutmuştuk. Bir şişe kesip içine biraz deniz suyu koyup eve getirdik. O akşamda annem balık yapmış. Tuttuğumuz balığı balkona koyduk. Ben annemin pişirdiği balığı yedikten sonra balığıma bakmaya gittim. Ölmüştü. Bu da böyle bir anım.
Çok da matah bir durum değildir. Güneşin altında saatlerce az ileriki balıkçıdan da alabileceğin lanet balıkları tutmasını beklersin. Babam o konuda çok beceriksizdir. aptal herif oltanın ucundaki iğneyle sırtını boydan boya kesti.
Uzucu cumle. Yaziyi okumadim. Ben babamla baliga gitmemek icin kirk takla atiyordum.

Adamin en buyuk hobisi balik tutmak. Arabanin bagajinda her daim profesyonel olta takimlari ve balikci giysileri var. Hatta giyince bildigin balikciya donusuyor. Gecen gun setin onunde minik bir bosluk var balik tutuyorduk orada yonetmenin biri geldi her halinden belki yonetmen oldugu bir bakista anlasir. kustahca ne kadara satarsin bu baligi dedi babam da adama dondu sen benden balik satin alamazsin dedi yonetmen bozuldu ee fiyati vardir sen illaki bir sey soyle halletmeye calisalim dedi babam da herife dondu sen yonetmen degil misin? Senin haftalik kaşen ne ki benden parayla bir sey alabileceksin dedi. Resmen adamin anasinin amina olta sokup cikardi. Zuppece gelebilir fakat oyle bir adam degil sadece uc kurus kazanan bir yonetmenin milli geliri gecince gotu kalkip zuppelesmesi sonucu babamin verdigi efsanevi bir ayar var ortada. Adam kizardi bozardi belki tanidi belki tanimadi siktir olup gitti. Belki fena bozdu ama adam da hakketmisti. O gunden beri babamla hep balik tutmaya gidiyorum. Birkac ay sonra riva dan kalkan tutacagiz bekleriz.
ortak aktiviteler güzeldir. bu iyi bir başlangıç olabilir. iyi fikir. vaktim müsait olsa da bende gitsem balığa.
Hayata 1-0 geride başlamaktır.
Baba ile oğul arasında güvene dayanan bir bağın tesisi açısından yalnız ve beraber geçirilen ortak yapılan bir hobi önemli bir yere sahip. Bu balık olur av olur maç olur sinema etc. Mühim olan ortak bir olayı ve zamanı paylaşmak.
ben gittim bir kez, ikimiz de tutamadık, üstelik rüzgar çarptı hasta olduk. öyle aşkın ızdırabını söylemleriyle geri döndük.
kardeş bırak balığı, ben daha babamla sarılmadım bile.
bende hiç babamla balığa gitmedim. hep sanayiye gittik birlikte. kötü mü oldu derseniz hayır tabi ki. üni 2. sınıftan beri okuduğum şehirde babamdan öğrendiğim işleri, ticareti burada yapıyorum, aylık 2-2.5 gelirim üstüne bir de ailem para gönderiyor. balığa gitmekten daha faydalı oldu bence bu olay.
ben de hiç babamla balığa gitmedim. kendisi baba oğul aktivitesini bırak aileyle birlikte bir aktivitede bulunmazdı zaten doğru düzgün.
birlikte hiçbir bir baba-oğul eylemi yapmadık evet ama sorun keşke bu olsaydı sadece.
o zayıf ve hasta bünyesiyle o kadar çok sigara içerdi ki sigara yüzünden öleceğini biliyordum.
korktuğum da başıma geldi zaten, 17 yaşımdaydım öldüğünde.
yine de seviyordum seni,
mekanın cennet olsun baba.