bugün

Su götürmez bir gerçek. Ben hiç AKP'li olmadım. Sadece, Erdoğan Rusya, Çin, iran ittifakını kuracak diye bu konuda Erdoğan ile aynı yerdeyim. Hayatım boyunca hiç akp'ye oy vermedim.

2015'e kadar her seçimde chp'ye oy verdim. Sadece bir seçimde Osman pamukoğlu'na oy vermiştim. Ondan sonra referandum haricinde oy kullanmadım. Referandumda da hayır demiştim. Ben şu anda vatan partisini destekliyorum.
(bkz: tamam)
Ben de hiç AKP'li olmadım.

Ne bileyim, yarın birgün kalkıp akp iktidardan düşünce fetö yapılanması, açılım, Ergenekon, Kabataş yalanı, özelleştirmeler, fetö, Sedat Peker itirafları, Suriye vs diye hakkımda dava açılmasın.

Ne bileyim, olur ya...
128 milyar dolar nerede diye hakim karşısına çıkmak istemem ki; bu süreç içinde ne hazine ne maliye ne de merkez bankasında ne de bu yapılardan sorumlu bir karar icra makamında olmadım.

Ya da yaşanan sınav rezaletleri, çalınan sorular, çalınan gençlerin geleceği, peynir ekmek gibi dağıtılan akademik sıfatlar ile yok edilen akademisyenler yerine konan ehil olmayan çalıntı tezlerle prof. doç. Olan insanlar sonunda çöken eğitim sisteminde rol almaktan, ormanların yok olmasında etken olan önleyici hizmet karar önlem alınmaması, bu kadar göçmen mülteci sığınmacı vb ne isimle tanımlandığı bile belli olmayan milyonların işgali altında ülke görünümü vs vs konularında hakim karşısına çıkmak istemem.

Bunu neden mi dedim?

Artık devr-i sabık yaratmayacağız sözü (1950'liler de siyasi literatüre giren söz. Bizden önce ki yönetimde yapılan yanlış ve haksızlık suç unsuru olan karar icraatları sorgulamayacağız demek) sözü toplumda karşılık bulmuyor.

Birileri yapanın yanına kâr kaldığı ülke olmaktan bıkmış durumda ve gerçekten mani pulite (temiz eller https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Temiz_Eller) hareketi olmadan ülkenin içine düştüğü durumdan asla kurtulamayacağını söylüyor ki bu durum toplumun %50 kesiminden de olmaz ise olmaz desteği alıyor.

Bunun için yarın birgün bu düzen bittiğinde birileri kapımı çalmasın.

Unutmadan: şu an AKP'yi destekliyorum. Akp üyesi olmasam da, AKP'ye hiç bir dönem oy atmasam da bir seçim olsa AKP'ye oy atarım.

Neden mi?
Tv ekranlarında sosyal paylaşım sitelerinde 15 yıldır AKP'ye oy atıyorum açım, artık AKP'ye oy atmam diye nankörlük yapanlar (tek derdi karın doyurmak ise bu dönem geçecek) bunun için.
Sadece karın doyurmak için yaşayan, tek yaşam nedeni ve varlığının tek önceliği karın doyurmak olan bu insanlar yüzünden.
(bkz: ben de ben de)
akp li olamazsınız çünkü akp diye bir şey yok, akparti var.
(bkz: aynı ben)
ben de! ben de! diyenleri gördükçe "kim ulan bunlar o zaman" diyesim geliyor. çıkın söyleyin utanmayın. utanıyorsanız da utanılacak şeyler yapmayın.
Herkesin bilmesi gereken gerçek.