bugün

(bkz: loser)
zayıf insan söylemidir. mağlubuyeti kabul ettiğin an buz dağına çarpmışsındır. titanic de olsan batmaz da denilsen çoktan batmışsındır. hayatda başına gelen şeyler için dizlerinin üstüne çökmek normal ama tamamen yıkılmadan kalkmak lazım.
- ben hayatın mağlubuyum...
+ farklı varyasyonlar denemelesin erdoğan!
- ortam süper rakı balık falan ama ne pis bi muhabbetin varmış ömer abi.
+ diyagonel yaklaşıyorum olaya.
- abi elini omzumdan çeksen.
+ gıdı gıdı gıdı.
+ hobaa!!!
hayata bir sıfır geriden baslayan insanin bitiş düdüğüyle tabutta söyleyeceği sözdür.
Mükemmel müziğe sahip şarkı

Bu bir veda, bir tebessüm,
Yaz güneşine,
Bir nefes dağ kokusuna
Açık kurşuni mehtap içinde
Bir veda,
Kaybolmuş aşklara, hayata,
Mağlubum.
Derin sevdalara,
Büyük ihtiraslara mağlubum
Ben hayatın mağlubuyum,
Derin sevdaları beceremedim mağlubum,
Ben hayatın mağlubuyum,
Derin sevdaları beceremedim mağlubum
http://www.youtube.com/watch?v=hl-haKwrIGw
of. çok fena toygar ışıklı şarkısı. of.
an itibariyle playlistimin tek şarkısı.
of ki ne of.
http://fizy.com/#s/1lvom8
buna benzer harika bir roman var.

oğuz atay 'tutunamayanlar' (bkz: tutunamayanlar)
ben mağlubun hayatıyım.
hanl bazı şarkılar vardır peş peşe 100 kere dinlesen yine bıkmazsın. işte bu şarkı onlardan.
(bkz: dikkat ergen yazabilir)
Biz yıkıkların kutsal şarkısı. Dinler dinler mağlubiyetimize ağlarız, yaşanması mümkünken yaşayamadıklarımıza üzülürüz, beceriksizliğimize yanarız. bahtsızlığımızla kavrulurken, gözlerimizin önünden geçer her bir yıkılışımız...
ben öyle bir hitabı kesinlikle kabul etmem kimsesiz büyüdüm ben ve hiç kimseye de ezdirmedim kendimi tırnaklarımla kazıyarak geldim bugünlerime
mağlubiyet bende yazmıyor.
ingilizcesini Chuck Palakniuk'un "I am Jack's wasted life." olarak yazdığı bir cümle.

Hayatın mağlubu olmaz, kendi hayatının kölesi olan insancıklar vardır.
Anlamlardan ziyade müzik ve sesin sakinleştiriciği için tekrar tekrar dinlenir bir şarkı. Sözlere bakarsan tersi ama Dinlendiriyor çok enteresan.