bugün

(bkz: sözlükte erkek sorunsalı)
seksten gerçek bir haz isteyen erkektir.
bu tür bir avuntuya ihtiyacı olmayan erkektir.
aklı başında erkektir.

bu böyle gider.
erkek gibi erkektir.
evlenene kadar ilişkiye girmek istemeyen erkektir. zikine sahip erkektir.
ben geneleve gitmem deyip cebindeki cep telefonunu çıkaran, sonrasındada rehberine kayıtlı rus numaralarını gösteren ama vermeyen erkektir.
bazı şeylerin bu kadar basite indirgenmesine karşı çıkıyordur.
(bkz: sevişmek sevmekten gelir inanmışım)
pis değildir.
sezen aksu erkek güzeli isimli şarkısını böyle bir erkek için bestelemiştir.

(bkz: seni pamuklara sarmalar sararım)
bu ise para vermem diyen erkektir.

bu is=o is.
aşık olmadığım kişiyle yatmam diyen cins-i latif in bir benzeridir.
bir kadının çaresizliğinden parasıyla faydalanmayan erkektir,cidden de delikanlıdır.
onlar bana gelsin diyendir. *
bulununca kaçırmadan evlenilesi erkektir, aferindir.
(bkz: alışverişe gitmem diyen kadın)
egemen bir cinse ait olduğum halde, hayatım boyunca gitmeyerek, gitmeyi dahi aklından geçirmeyerek, kendimle gurur duyduğum olaylardan en önemlilerinden birisidir.
(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
gitmediğim içinde pişman değilimdir. parayla bedenini satacak kadar iğrençleşmiş bir insanın* etinden fazyadalanmak bana göre değildir. en büyük, hiç çiğnemeyeceğim prensiplerimdendir.
birçok sebebi olan erkektir. mesela ahlaklıdır, namusludur, müslümandır*, kadına saygılıdır, mide sahibidir, kısaca adam gibi adamdır işte.
hayatın sadece seks'ten ibaret olmadığını bilen erkektir.
midesi olan erkektir.
fazla üzerine gidilmemesi gereken erkektir. sonuçta canını sokakta bulmamıştır ve aids'i o kadar da basite almayan erkek tipidir. bir ihtimal de "insan nasıl yaşarsa karşısına öyle biri çıkar" mantığıyla evleneceği kızında kendisi gibi olmasını bekler.
prensip olarak karşı değilse bir ihtimal fuhuşun en ucuz ve en iğrenç yeri olduğu içindir. fuhuş kadınları seri makine gibi çalışırken, akıllı olan kim kendinden önceki erkeklerin sperm pisliğinin üzerine bulaşmasını ister...
en asil duygularin insanidir, kendini esine saklamistir. dini butundur.
olayı sadece dine değil kendi prensiplerine ve ahlakına da bağlamış erkektir. dinle arası pek iyi olmasa da midesi kaldırmayacağı için yapmıyor olabilir, kadının çaresizliğinden faydalanmayacağı için karakter sahibidir. bu sebeple de böyle bir ilişki yaşamak istemeyebilir. helal olsundur.
ben geneleve gitmem genelev bana gelir diyen erkektir.**