bugün

beter bir histir. insanı umutsuzluğa sürükler. Maddi kaygı, Seçici olmak, uygun eş adayını bulabilme endişesi bir yana dursun en çok da "ulan bizi kim alır?" sorusu aklını kurcalar insanın. Muhakkak ki kısmetin bir yerden çıkar gelir ama "yahu bana kim katlanır?" düşüncesi kemirir durur beynini...
17 yaşımdan beri bana hakim olan his... 21 oldum hala aynı hislere sahibim. Takıntılı bir insanım aynı zamanda inat ve dediğim dedik... Beni anlayan değil hisseden birini istiyorum. Ayrıca yakışıklıyım ama yetmiyor... kısmet olmadımı olmuyor.
belli bir yaşı geride bırakmış ve kendini bildi bileli utangaç olan herkesin yaşadığı his. bazen güçlenir bazen de zayıflar.
Valla işim yok sevgilim yok hissetmeme gerek yok aşikar zaten.
Ben evlenemem hissi dogustan beri suregelen bir hissimdir. Ben nasil evleneyim kim alsin.
yaş ilerledikçe insanın iyice gerçekliğinden sorgu sual olunamayacağını anladığı his. büyüdükçe/yaşlandıkça bencilleşiyor insanevladı ister istemez, ikinci bir kişi çoğu zaman külfet, eninde sonunda hüsran. sadece mahalle baskılarına boyun eğmemek gerek, her insan evlenecek, çocuk sahibi olacak, ev taksiti ödeyecek diye bir kaide yok önce kendiniz. cuma sabah saat 08:19, kendime de bir kuple küfür gönderiyorum.
Her gün günün belli saatlerinde gelen histir.
net olarak kemal sunal'ın tarif ettiği durumdur.

http://www.youtube.com/watch?v=RyK-A_dGbBw
Bende de vardı geçen hafta ya kadar.
aynı gün iki düğün vardı malum düğün sezonu.
iki damada da baktım mallar amk sonra lavaboya gittim kendime baktım ulan şu damatlık giyenlere on çekersin dedim. Harbiden evlenenler mallıklarından evleniyor birbirlerini aldatan yalan söyleyen o kadar çok insan var ki etrafımızda evliliği sadece toplum baskısından yapıyorlar yani siktir et rahat ol amk mal onlar.
Evlenemem değil de evlenmek istemiyorum hissi çokça gelen durum.

Ya kim çekecek şimdi o kadar teferruatı.
sanki bana, böyle histe olanlar daha hızlı evlenecekmiş gibi geliyor ama dur bakalım. hatta öyle de oluyor diyebilirim. bende ne evlenememe hissi , ne de evlenme hissi var. koy götüne rahvan gitsin hesabı. sırf evlenmek için evlenenlere inat. yaşasın bekarlık. swf.
Bende de olmayan histir. Gözüme biraz hitap eden, zengin bir kadınla düşünmeden evlenebilirim çünkü.
ben böyle hissin ızdırabını.
(bkz: sadece bana mı oluyor hissi)
Hislerin en güzelidir.

- Evlenmek için takla atmazsın
- Akıllara zarar masraflara girmezsin
- Özgürlüğün kısıtlanmaz
- Geçim derdiniz evlilikte yaşananlara göre %80 yok olur
- Aile geçindireceğim diye sabah akşam çalışmazsın
- Çocuğunun sorunlarıyla uğraşmazsın
diye up uzzaaaaaaarr gider bu.