bugün

son zamanlarca cok moda olan anket cumlesi. Alayim sorularinizi.
--spoiler--
hocam ilk ne zaman dinsiz kitapsız kafir olmaya karar verdiniz? sizi dinden imandan çıkaran ilk sebep neydi ve bu durum nasıl gelişti? evet sorum bu.
--spoiler--

guzel kardesim, bende herkes gibi musluman bir ailede dogan, hatta namazini bile kilan bir adamdim.
sonra kurani okumak gibi bir hata yaptim. ilk okumamda aslinda jeton dusmedi, icindekilerini yargilayarak degil, cogu musluman gibi bir mucizeyi okurgibi okudum.
2., 3. okumamdan sonra ufak ufak notlar almaya basladim, yargiladim, sorguladim ve icindeki bazi yerlerin allahtan gelemeyecek kadar vahsice, muhammedin kisisel cikarlari icin yazilmis oldugunu anladim.
sonra diger dinleride arastirdim, incilide okudum falan filan derken din olayinin allahla ilgisi olmadigi, kitleleri kullanip cikar elde etmek icin gelistirilmis bir silah oldugu fikrine vardim.

sonra bir muddet kendimi deist olarak tanimladiktan sonra en son geldigim noktada agnostizmin inancima en yakin tanim oldugunu anladim.

halada dinler uzerine farkli kaynaklari okumaya devam ederim.
--spoiler--
3 arkadaş ortak hesap mı açtınız kank. çok saçma biliyorum ama kafamda hep öyle canlanıyor. vardiya usulü mü hesabı işletiyorsunuz?
--spoiler--

burada kimseyle onceden arkadas degildim, kimseyi tanimazdim. herkesle burada tanistim, oda sanal bir ortamda ne kadar tanisilabilinirse.
zaten turkiyede olmadigim icin herhangi birini taniyor olmamda zaten mantiken pek imkani olan birsey degil.
--spoiler--
zafer+memleket mi yoksa 6+1'li masa mı?
--spoiler--

hicbir partiye ve hicbir politikaciya sempatim yok.
ondan dahada onemlisi hic kimsenin turkiyeyi aydinliga cikarabileceginede inanmiyorum.
cunku onemli olan basta kimin oldugundan cok, halkin kim oldugu bana gore.
Bu kadar cahil, bu kadar kendini kolay kullandiran bir halkin basina kim gelirse gelsin, fazla birsey beklemeyeceksin.
Bu halkin basina dunya tarihindeki en onemli kisilerden biri, mustafa kemal gelmis, onunla bile duzelmeyen seyler su an politikada olan kimle duzelebilir ki?
sizin için şöyle böyle diyorlar...

drangonslayer fake si oynaşı diyorlar... biri diyo yani...

yorumunuz nedir?

saygılar.
--spoiler--
sizin için şöyle böyle diyorlar...

drangonslayer fake si oynaşı diyorlar... biri diyo yani...

yorumunuz nedir?

saygılar.
--spoiler--

o konu hakkinda cok net cevabimi defalarca verdim, tekrar yazayim.

herhangi bir yan hesabim, fake im vs varsa, su sozlukteki en oro.pu cocuguyum,
ama yoksa, bana iftira atan su sozlukteki en oro.pu cocugudur.