bugün

sözlük yazarlarının nihat doğan a söylemek istediklerini barındıran bir eylem cümlesidir.
ulan harbi harbi sövdüm şimdi bak.

sen kimsin lan?

ne demek madalya getirmiş mi? ne demek federasyondan atılmak? sen hiç bir zaman naim süleymanoğlu değilsin ne demek lan? o adam dünya çapında olmasa da türkiye çapında sporcu. asıl sen kimsin lan? bu vatana bu millete ne katkın oldu da konuşuyorsun sen ?
sana laflar hazırladım nihat doğan. mahalle karısından farkın yok.
yahu; güneş balçıkla sıvanmaz nihat efendi! sen kimsin peki? seda sayanla hayatımıza girdin, şimdi de deryaya "book" atıyorsun. kalite, seviye sen konuştukça daha da belli oluyor doğrusu.
nihat doğan gibi hayatımda gördüğüm en karaktersiz ve şerefi beş para etmez adam, derya büyükuncu gibi milli sporcuya sen bir naim süleymanoğlu olamadın dedi.

ulan beyinsiz herif sen bir derya büyükuncu olabildin mi?
zirvede bırak!
- şimdi yarışma bitiminde otur bi psikologla bütün survivor kasetlerini izle.
- her sahnende durdur ve bırak psikoloğun yorumlasın, sana neden bu hale geldiğini açıklasın.
- inan çok vahim durumdasın. bırak doktor çocukluğuna insin. insin ve nerde ezildiğini bulsun.
- cehaleti halletmek zor değil, sen yeterki iste nihat.
- ve sakın halkın içine karışma zira benim gibi biri seni sokakta görürse insan falan dinlemez ağız burun kırana kadar dövebilir. bu da sana uyarım olsun.
ülkeme aşığım diyip ülkene hizmet vermiş temsiz etmiş bir insana dilenci diyebilecek karakterdesin.
derya ülke için yarışırken sen seda sayan ın peşinde dolanıyordun unutma o günleri nihat efendi.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yurdum insanının portresini çizdiğin için aslında teşekkürü hak ediyorsun. her konuda söyleyecek bir şeyin var ,boş teneke çok ses çıkarırmış sözünü bir kere daha bizlere gösterdiğin için teşekkürler. hayatında herhangi bir baltaya sap olamamana rağmen sap rolü oynadığın içinde teşekkürler. ikiyüzlülük kitabını yeniden yazdığın içinde ayrıca teşekkürler. ajitasyon yeteneğin sınır tanımaz oportunist yaklaşımınla az okuyan asosyal, apolitik türk gencinin neferi olduğun içinde teşekkürler. reytingin herşey olduğu televizyon denen kutunun defolu bir ürünü olduğunu bizlere kanıtladığın içinde teşekkürler.
son olarak herşeyi paraya çevirmeyi becerebilen acun ılıcalının bitmek bilmez,tükenmez hırsını bizlere seyrettirdiğin içinde teşekkürler.

edit: eklemeyi unutmuşum gerçek adının arkasında duramayıp nihat ismini alma nedenini ve milliyetçi ruhuna rağmen her oyunda kazanma aşamasında neden sürekli yess yess dediğini anlayamadığımı belirtmek istiyorum.
eğer rol yapıyorsan çok iyi bir oyuncusun, bravo sana. yok, eğer gerçekten buysan yapacak bir şey yok, üzgünüm.
ulan seninle aynı ülkede olmaktan, aynı nefesi soluduğumdan dolayı ve aynı cinsten bir varlık olduğumuzdan dolayı kendimden utanıyorum.

türk basınının ve türk halkının içinde bir gram şeref varsa, böyle yaratıklara prim vermez, albümlerini almaz, tv ekranlarına çıkarmaz.
bir beyefendi kazandı.
(bkz: intihar mektubu yazarım daha iyi amk)
bir seda sayan değilsin.
o lakinler boy boy
yazılsada nihat tarafından okunmaz, okunsada anlaşılmaz mektuptur.
kısacası yerine ulaşmaz boşuna zorlamayın.
susmak için ne kadar istiyorsun lan ? televizyonlarda kafamızı siktiğin yetmedimi ulan ekranları kirlettiğin saçma sapan şovlarına ne zaman son vericeksin ülkeyi terk etmek için ne kadar istiyorsan veriyim kredi çekerim gerekirse ama siktir ol git lan burdan oksijen israfı !
geri dönme nihat.
ülkecek içinde boy verdik nihat! keh keh keh...
geber nihat!
iyiyim ben uyku hapları yalan dolan.
salak rolü mü yapıyorsun yoksa hakikaten salak mısın bilmiyorum ama kimse seni ciddiye almıyor, bunu bilmeni istedim. neden dersen,acıyorum çünkü baya baya sana. düşünüyorum da bir ülkenin her kesimi beni tanısa ve adım geçtiğinde benimle billur geçseler, bu beni üzerdi, çok bir olayım varmış gibi laga luga konuşup popüler olmaya kasmazdım. hayır yani sana da yazık.
dediğin gibi burası survayvıy nihat doğan hiç unutmadık unutmayacağız.