bugün

sevgili *gandi kemalcim bu yazıyı evet sana yazdım sen ne kadar namuslu bir adamsın, ne kadar dürüst bir adamsın ki sosyal sigortalar kurumunu felç edip sonra belgeniz varmı diye yüzsüzlük yapıyorsun sonra utanmıyorsun geliyorsun istanbul büyükşehir belediyesine başkan adayı oluyorsun istanbulu mu biliyorsun sen kağıttepeli dostum.* sonra gittin ben aday olmam dedin birde baktık genel başkan olmuşsun cehapeye. ama sende haklısın sevgili deniz abin ergenekonu kurtaramadı,avukatlığını yapamadı. sevgili haberal abin senden denizden daha iyi muhalefet olmanı bekliyor. yoksa biliyorsun saadet partisini başa getirecekmiş senin partin yerine. *
Sonunda "getirirmi getirir hacı"dediğim, yerine ulaşması için elimden bişi gelirmi diye düşündüğüm chp nin canını acıtan cümle topluluğu.
ben bu yazıyı klavyeyle yazdım.
(bkz: çok şükür bugün de sıçtım)
biraz daha az ve öz konuş, her şeye laf yetiştirme, senden başka adam yok mu bu partide!
Domates biber patlıcan
Domates biber patlıcan
Bir anda bütün dünyam karardı
Bu sesle sokaklar yankılandı
Domates biber patlıcan
Keşke hislerimi sana açıkca anlatabilseydim
Sana deli gibi aşık olduğumu söyleyebilseydim
Gözgöze geldiğimiz o anda
sanki Dilim tutuldu bir anda
Konuşamadım karşında
Oysa bütün cesaretimi toplayip sana gelmiştim
Senin için çarpan şu kalbi gör istemiştim
Tam elini tutmak üzereyken
Aşkımı itiraf edecekken
Sokaktan gelen o sesle yıkıldı dünyam
Domates biber patlıcan
Domates biber patlıcan
Domates biber patlıcan
Şimdi benden çok uzaklardasın biliyorum
Belki Bir gün dönersin diye dualar ediyorum
Seni bir defa görsem yeter
inanki bu bir ömre bedel
Yeter ki bitmesin bu rüyam
Nereye gitsem ne yana baksam hep seni görüyorum
Biliyorum artık çok geç ama yine de bekliyorum
Herşey boş geliyor bana
Sarılacağım sımsıkı sana
Yeter ki yıkılmasın bir daha dünyam
Domates biber patlıcan
Domates biber patlıcan
Domates biber patlıcan

(bkz: hahaha)
sayın pek muhterem büyüğüm kemal kılıçdaroğlu.

nasılsınız? eyimisiniz? ankarada havalar nasıl. (neyse s.k t.r.t şimdi ankara nın havasını)
2011 seçimlerinde çok şahane , fevkalade nin fevkinde vaadlerde bulundunuz.
acayip işler yapacağmışınız. size cenab-ı allah' tan kolaylıklar dilerim.
yolunuz molunuz neyim hepsi açık olsun. herkeş mutlu bahtiyar olsun anadınmı..
benim sizden bir ricam olacağdı. eğer iktidara gelirseniz, her aileye en az 600 tl vereceğinizi söylediniz.
yaptığım hesaplara göre benim aileme 1200 tl düşüyor. ben , sıfırları atıp düzledim. 1000 tl.
şu aralar çok sıkışığım. malum! bizde çoluk çocuk - davar doluk çok.
ben diyom ki şu vereceğin 1000 tl yi bana havale edebilin mi?
sayın kılıçdaroğlu yanlış anlama, ben dilenci değilim. hakkımı istiyorum
nasıl olsa seçimleri kazanacaksın ve iktidar olacaksın. o zaman vereceğin 1000 tl den düşersin.
yukarda allah var. sen unutsan ben unutmam. iktidar olduğunuz zaman '' -ben 1000 tl avans aldıydım '' derim.
daha ne diyem ki. işiniz gücünüz rast gelsin. allah yürüyen merdivenlerde terso bırakmasın.-amin-
allah deniz baykalla aynı odada yalnız bırakmasın.-amin-
allah canan arıtman ı rüyada göstermesin.-amin-

mektubuma burada son verirken , büyüklerin ellerinden öper, süheyl batum ve muharrem ince ye selam eder, hayırlı haberlerinizi dört gözle beklediğimi beyan ederim.
sevgili kemal bey öncelikle mahalle ağızıyla konuşmalarınız yüzünden vaadettiğiniz hiçbişey inandırıcı gelmiyor. koltuk sevdası için bol keseden sallıyorsunuz. avam muhabbeti yapıyorsunuz. uyruğunuza, inandığınız peygambere söyleyecek bir sözüm yok ama bu ırktan olupda başbakan olmanın hayallerini kurmanız komik. siz ankara belediye seçimlerindede gayet umutluydunuz ama hüsrana uğradınız. aynı hüsranı yaşamamanız için gelin yol yakınken vazgeçin bu sevdadan. hiçbişekilde kazanamıcaksnız. bu ülke sizin gibi poşet içi boş ama şıkırdayan politikacılara doydu. ayrıca sayın baykal a yaptığınız video kamera şakasının altında sizin olduğunuzu biliyorum. genel başkan olmak için oynadığınız kötü bir oyundu. neyse kısacası siz bu tiple, bu uyrukla, bu boş boğazlıkla başbakan olmıcaksnız olamıcaksnız. üzgün değil mutluyum...
merhaba Dersim Ermenisi Yemuş Hanım ın Oğlu Çarkçı Kemal kılıçdaroğlu.
nasılsınız? iyi misiniz ?
bizi sorarsanız, eh işte! iç güveysinden hallice...

son zamanlarda yaptığınız işleri beğenmiyorum. aslına bakarsan ilk zamanlar yaptığınız işleride beğenmiyordum. daha da aslına bakarsan sen zaten hiç iş de yapmadın ki... bu durumda yaptığınız işleri beğenmiyorum demek saçmalık olur. evet biraz saçmaladım ama açıklayabilirim. hiç bişey yapmamakta bişey yapmaktır aslında. buna binaen , yapmayarak yaptığınız şeyleri hiç beğenmiyorum. (hıh!şimdi oldu galiba)
bdp ye ve pkk ya sert çıkışlarda bulunmanızı bekliyorum. pkk yandaşları adam öldürüyor, çevreye zarar veriyor ama siz sessiz kalıyorsunuz. daha geçenlerde kastamonuda başbakan ın konvoyuna saldırdılar , lakin sizden adam akıllı bir ses çıkmadı.
ben sizden biraz daha agresif ve sert çıkışlar bekliyorum. hani şu başbakan ın sert çıkışları gibi bir sert çıkış yani... ne bilim! '' aklınızı başınıza alın '' de. '' hayvanlık yapmayın '' de. de ama sert bişeyler de.
hani s.s.k nın anasını ağlattıktan sonra belge varmı belge '' demiştin ya!. almanyada pkk lılarla genel ev tarzı saunada bulunduğunuz iddaalarına ilişkin belgeleri neden kabul etmiyorsunuz.
ayrıca bdp ile seçim ittifakı görüşmelerinde bulunduğunuz söyleniyor. şişşt! ne iş..
o değilde, terörist başı apo, geri kalan cezasını evde çeksin diyen bdp liye partinizden bir millet vekili destek vermişti.
sayın Dersim Ermenisi Yemuş Hanım ın Oğlu Çarkçı Kemal efendi. sakın pkk yandaşlarıyla işbirliği yapmayın. hadi bakim göreyim sizi.

not: siz bu yazıyı okurken ben buralardan gitmiş olacağım. kendinize iyi bakın. görüşürüz.
doğru düzgün muhalefetimiz bile yok dedirtme bize. biraz mantıklı eleştirmeler yap.
1920'lerden bu yana süregelen ve neredeyse bir gıdım değişmeyen karmaşık ideolojili ve kendini nereye oturtacağını bilemeyen chp konumunu değiştirmek için bir şeyler yapın. bir yol seçin, neresi olursa olsun ama seçin; sol mu sağ mı, türkçü mü evrensel mi, liberal mi sosyalist mi, muhafazakar mı modern mi...vs.!
geçtim sadece chp'nin geçmişini savunmanızı, siz demokrat partilerin bile geçmişini savunur pozisyonuna soktunuz kendinizi. bu konumdan bir an önce sıyrılınız. bırakın demokrat partileri savunma pozisyonunu chp'nin bile geçmişini savunmaktan vazgeçin! artık kendiniz olun, belirleyin politikalarınızı! temennim de şudur ki sosyalist bir yön çizin kendinize, hadi o olmadı mı en azından kıvrak manevralarla sosyalist görünmeden o yola girin! sıradışı olmayı becerin.
ölen askerlerin ardından klasikleşmiş laflardan ilk siz vazgeçin! vazgeçin ve içinizi samimice dökün, ağlamak istiyorsanız ağlayın hatta! hatta bir adım ileri gidin, istifa etmek istiyorsanız edin sırf bu yüzden!
çevrenizde ki adamlardan medet ummayı bırakın artık. güçlü olun, bunuda hissettirin. unutmayın ki herşey liderde biter!
sevgili dandi, ehe şey yani gandhi abi. vaktiyel demirel rakiplerine bunlar kaz bile güdemez demişti. sen kaz bile güdemezsin gandi abi.
kemaaaaal, yeter artık in sandalyeden. yemeğin soğudu.
kendine çeki düzen vermelisin dostum...
sayın kılıçdaroğlu ceketinizin içine tam olarak ne zaman boğazlı kazak giyeceksiniz acaba ona göre evdeki sobayı yakıcam da.
Sakın ölme reisin kazanması lazım bı seçimi.
görsel
Yazdıklarınızı reisle okuyoruz oyum reise ama siz bana verin.
görsel