bugün

dersi mersi boşver. serseri ol, hayta ol. en dandik üniversite hangisiyse ona git. hobilerini bırak. okuma. yazma. yaptıkça daha fazlasını isteyeceksin.hiçbir zaman mutlu olamayacaksın. bi de kibirli olacaksın bak büyüyünce. ipne seni...
siktir git gözüm görmesin.
selam eski dostum. eğer şu anda benim yaşadıklarımı ilerde yaşamak istemiyorsan o evden biran önce çık git. emin ol pişman olmayacaksın. bide o cool tavırları bırak.
ben sana 21 yaşında olamazsın demedim, adam olamazsın dedim. hiç büyüme kal orda amk. bir de şöyle erkeksi giyinmeyi, eminem tupac dinlemeyi bırak. ayrıca o tiple gezmene izin veren herkesle küs. bu da sana son uyarımdır. sonra vay efendim nerden çıktı bu fotoğraflar falan diye saçını başını yolarsın. ok kip bay.
şimdi beni iyi dinle! sakın bir gece kafana esip de mezarlığa gitme. sus bir dakika ya, saçmalamıyorum beni dinle sen eğer ki öyle bir şeyi çok istersen sakın yapma ve bana güven yoksa gelecekte kurtulamayacağın işler açarsın başına. tamam şimdi biraz ders çalış ve o kızla mesajlaşmaya devam et, oh ne güzel ne gerek var macera falan aramaya. hadi bakalım sana güveniyorum.
O at kuyruğunu çöz ağzına salıncak kurduğum .
sana "aman aşık olma", "sivilcelerine üzülme" gibi saçma salak önerilerde bulunacağımı sanıyorsan yanılıyorsun jonathan.
bak şimdi hacı ilk iş o sigarayı bırak. harbiden eline ağzıa yakışmıyor lan. hem ileride nefes alırken zorlanacaksın. hep böyle filinta gibi de kalmayacaksın. kilo da alınca sigarayla beraber ağzına sıçacaklar afedersin.

sonracığıma git bölümünü değiştir. ailene sadece bu noktada isyan et. eşit ağırlık oku. sosyal oku. ama sayısalcı olma. siki tuttun yoksa. eğitim fakültesine git bak tam senlik. ama ne yap et öss'ye sayısaldan girme. hayatın zindan olacak yoksa. coğrafya öğren, ileride çok işine yarayacak.

ayaklarındaki o sivriburun ayakkabıları, suratındaki gen külhanbeyi ifadesini ve sözde delikanlı kafa yapısını al, bir torbaya koy ve çöpe at. yoksa seneye yapacaksın. vakit kaybetme.

ha unutmadan, aykut ile de çok vakit geçir. boşlama onu. o gidici. özleyeceksin sonraları.

benden bu kadar. ilerisini ben de bilmiyorum. hey yavrum hey, bana da böyle yazan olsa keşke.
keşke, o adamı sevmeseydin ..

keşke, o adamın seni terk edeceğini bilseydin

keşke, o gündür bugündür bu takıntılar seni öldürmeseydi

şimdi yalnızsın sen...

ben lisede tek bir adama aşık oldum sonrası kimseye gitmedim gidemedim...
16 yaşındaki halimi düşünüyorum da kimseyi dinlemez, takmazdım. o yüzden 16 yaşındaki halime hiçbir şey yazmamam en mantıklısı. okumaz çünkü ibne.
o kıza aşık olma evlat aldatacak.
halim kardeşim, yıllar çabuk geçiyor sen de anlayacaksın.
Bak halim. Liselisin, ergensin diye çok üstüne gitmiyorum ama bir daha eve attığım kızlara sapık sapık davranırsan sikerim belanı.

imza : Halim'in abisi.
gerizekali tipsiz malin tekiydin. bi kiz yuzunden hayatindan bi seneyi yedin ya cidden maldin. ayrica anlamadigim bisey var o zaman o kadar tipsizken kizlar senle ilgileniyodu simdi tipin duzeldi etrafinda bir tane bile kiz yok. sasiriyorum.
sen ne pis maymun bir şeymişsin öyle. senin ben amına koyim. allah belanı versin yavşak.
sevgili 16 yaşımdaki halim,

hani haftasonları 12 saat uyuyorsun ya, onu 15 saate çıkar, 10 yıl sonra nasılsa 4 saatlik uykuya talim edeceksin. kafana göre gezip tozman acayip eğlenceli, 10 yıl sonra paran olsa da kapıdan dışarı adım atacak ne zamanın olacak, ne de mecalin. bu arada bırak şu adem-i zekayı. bırak olum işte. merkürle jupiter gibisiniz, anlamak için illa yıllar geçmesi mi gerekli, dön önüne ağzını açma ne diyeyim ya. nasılsa ilerde önüne daha çok çıkacak bunlardan, geç. bir de; hani öss ye çalışmıyorsun ya hiç; aferin la çalışma hiç * meslek lisesi mağdurusun, zaten gideceğin üniversite belli. seni alnından öperken sağlık, esenlik ve bi parça akıl diliyorum. *
ilk aşkınla evleneceksin kızım.
bi gayret konuşsaydın onunla.
ne kadar da mutluydun.
sevgili 16 yaşındaki halim;
onu düşünmeyi kes yakşalık bir 8-9 yıl sonra sana geri gelecek.tipine sıçtığım diyip geçeceksin.
biraz daha ders çalışsaydında şu anda bulunduğun yerlerde olmasaydın.
canımın ta içi on altı yaşındaki halim;
bi' senin zamanında bir de senden sonraki sene hayatımın en güzel zamanlarını geçirdim. deli gibi para biriktirip istediğin her şeyi alabildin, bu esnada masraflarından kısıp en çok sevdiğin ahşap mekanda en çok sevdiğin arkadaşınla sadece bir çay ve bir paket sigarayla saatlerce oturdun. açken patatesli poğaçaya talim ettin. iyi ki stüdyolara gidip mikrofon patlattın, iyi ki saçını o kadar uzattın ve headbang yaptın. iyi ki konserlere giderken ve konser esnalarında kaygı gütmedin. iyi ki müzik arşivini oluşturdun ve bulduğun her bilgiyi özümsedin, fransızcaya hayran kaldın, iyi ki o adama aşık oldun, ardından acı çektin. iyi ki yer yer ders çalışmadın, iyi ki okuldan kaçtın, iyi ki çok insan tutmadın çevrende ve olduğun gibi olmanı kabul etmeyenlere karşı oldun.
seviyorum seni, gel de şu yaşımda da görün, feyzaldır.
çok asılma.
sakın öğretmen möğretmen olma la. git manav bakkal falan bölüm açılmışsa onu oku. millet veresiye alırken baya saygılı olur.
lütfen ailenin sesine kulak verip üniversite tercihinden vazgeçme.
sevgili 16 yaşındaki ben.
çok hızlı koşuyorsun biraz yavaşla. ayağım kaydı bak benim şimdi.
öyle erkenden büyüme. bu kadar meraklısı olma bunun bir cacık yok sıkılıyosun. güvenmenin sevmenin anlamı yok okadar erkenden.
sen orda herşeyi yaşayacam diye koşturuyosun. ben burda artık hiç bir şey bana zevk vermiyor diye sızlanıyorum.
yapma etme biliyorum seni uyaracak dur diyecek kimsen yok ama akıl et geleceği düşün ilerisine de yaşanacak şeyler bırak biraz
azıma sıçma.
hm bide o hiç beğenmediğin iyk dediğin sırf acıdığın için çıktığın dombalak varya azına sıçacak kızım senin.
tepe taklak edecek işte bu yüzden kendini bir bok sanma. sen de seveceksin. ben sevmem naralarıyla dolanma boşuna.