bugün

sozlukte son zamanlarda yasanan bir olaydir bu. mesela "ben ataturk'u senden daha cok seviyorum cunku sen o'nu bizi kurtardigi icin seviyorsun oysa ben adam gibi adam oldugu icin seviyorum". allah askina nedir bu? bu bir yaris midir? eger bu bir yarissa ben de sunu soyluyorum : ben ataturk'u hepinizden cok seviyorum cunku ben sizin gibi iltifat dolu sasaali entrylerle ataturk'u ne kadar sevdigimi elaleme gostermeye calismiyorum! cunku ben sevgimi ve saygimi icimde yasiyorum, kimseye gosteris yapmadan!
Atatürk ' ü sevmenin ben Atatürk ü herkesten çok seviyorum demekle olduğunu zanneden insan söylemdir.
(bkz: ben de humeyniyi senden daha çok seviyorum)
vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır ifadesinden yola çıkıldığında atamızı en çok seven, onun nutkunu idrak etmiş bir şekilde mirasının yolundan yürüyen ve doğacak çocuklara bu topraklarda daha gelişmiş hayat standartları ile yaşama imkanı vermektir, onların daha da geliştirmesi şartı ile...
anneme söyledim ağlamaya başladı, sevgilime söyledim terk etti, babama söyledim pişman oldum. deli damgası yedim.

ben ettim siz etmeyin en yakınınızdakilere söylemeyin. saçma lan herşeyden önce. aptal konumuna düşmeyin.
'ben atatürk'ü çok seviyorum' diyen arkadaşına 'ben atatürk'ü senden daha çok seviyorum, bak bu kadar' diyerek kollarını kocaman açıp ellerini arkadan birşeştiren çocuğun söylediği cümledir.