bugün

Sürekli olarak aynı hataları yaptığımızı teyit eder ve nedenini belirtir cümle.

Ben adam olmam, çünkü hala boş küme elemanı şahısları kendimle eşdeğer tutup, kendi değerimi yitiriyorum.
(bkz: fenerbahçeliyim)
* *
bayanlarımızın muhtemelen "ben adam olmam, olamam, durumum müsait değil." açıklamasını yapacağı ucu açık önerme.
ben adam olmam çünkü hayata tutunmak için yalandanda olsa uydurduğum nedenler bir bir elimden kayıyor. bu nedensizlik bende atelete dönüşüyor. içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor. her gün soruyorum kendime ne için ulan bu çile olmayan soruların cevabını aramak niye? kendim için desemde, kendimin o denli değerli olmadığımı biliyorum... dünün doğruları bu günün hataları oluyor çogu zaman... aynı hatalarla yaşam devam ediyor, hiç ders almamışçasına... gereginden fazla iyi niyetli olmak beni yoruyor, çogu zaman acıtıyor, insanlar bu iyi niyeti haketmesede inadına direniyorum. tarihin tekerrür edişinin en büyük şahidiyim.
hep bi mucize bekliyorum. siktiğim dünyasında yok öle bişi, varsada bizi bulmuyor. olmadığını bile bile yinede umudu kaybetmiyorum... ben adam olmam çünkü şarkıdaki gibi başka türlü birşey benim istediğim...
adam olmak için herhangi bir sebebim yok.
-abi ben adam olamam.
-neden?
-abi hala komplekslerimden kurtulamadım, o kadar ki ota boka fenerbahçe bakınızı veriyorum. her an aklımda. uyanıyorum aklımda yatıorum kalkıorum aklımda, işte abi fenerbahçe yaaa napsak geçemiyoruz abi adamları yani nası koydular bize?az kalsın şampiyon da oluyorlardı, ölücektim kahrımdan, götüm başım birbirine girdi. abi nolcak bu işin sonu?
-bırak adam olmayı senden bi bok olmaz!!
(bkz: unye de fatsa gotume de kacsa adam olmam ben asla)
bu yaşıma geldim insanlarla çıkarlarım doğrultusunda ilişkiye girmedim. sevmediğim, onaylamadığım düşüncelere sahip birinin kıçını yalamadım menfaatlerim için. ve hala yapamıyorum. bu saatten sonra da bir cacık olmaz benden.
bir de para hesabında kötüyüm. üçü beş yapmayı bilemedim gitti.