bugün

süheyl bey camii restorasyon çalışmasında yapının cami demeye bin şahit hale getirilerek ticarethaneye dönüştürülmesini olgunlukla karşılamış "Yapılan tarihsel araştırmalar sonucu camide dükkan bölümlerinin bulunduğu belirlenmiş olup, özgün halinde yer alan mekanlar aynen muhafaza edilmiştir" diyerek yüreklere su serpmiştir.

ne kadar da modern bir tarihi yapı öyle değil mi ? görsel
bu haliyle çok demode görsel
gördükçe hayattan beklentim artan adam. bu adam vekil oldduğuna göre olum sen başbakan olabilirsin diyorum kendi kendime.
akepe'nin en sinir bozucu figürlerinden biri. böyle bir yerde karşılaşsak be, yüzüne birkaç soru patlatayım da şişik suratının aldığı hali göreyim diye iç geçirdiğim adam. silivri'ye konan vali yasağı ile ilgili kendisine yakışan yalamalığı yapmıştır.
bu adamı gördükçe akepe için bile üzülüyorum.
canlı yayında hala ''nerede bm? nerede ab? nerede vsvsvssv? nerede demokrasi havarileri '' şeklinde siyaset yapabilen şahıs. ulan başbakan yrd olmuşsun ama avrupa' nın sikik riyakar politikasını öğrenememişsin.
bir vatandaştan uçan tekme yemiştir.
bu adama vatandaşın teki iki tokat attı diye hümanist takılan insanlar "bu dayak bize yakışmaz, demokrasiye bir darbedir" cart curt deyip durmayın...
adam gıcıklık konusunda melih gökçek ile kafa kafaya yarışıyor.
bu adam kamuoyuna konuşurken, cemaat ile aramızı bozmaya çalışanlar var dedi, engelli birine allah belasını vermiş zaten dedi. kim attıysa ellerine sağlık, sıyırmış falan diyorlar ama düşünce güzel sevdim..
keşke bir suikastçi tutsalarmış.
seviyorum.
görsel

bu tabloya ses çıkarmayanların yazık dediği bakan.
canım benim ya. kendine küsküyü veren adamın tutuksuz yargılanmasına kızıp hakimlere verip veriştirmiş.

palalı?
hizbullah terör örgütü?
fasulyeden sayılan madımak failleri?
tecavüzcüler?
Kendisine yumruk atan vatandaşın serbest bırakılmasına hayli içerlemiş zevat.
Bu sabah habertürk'e konuşup, Suçluyu işlediği suçtan dolayı kahraman ilan ettiler dedi. ilahi, teröristi baştacı eden hükümetin başbakan yardımcısına bakın. Kendi canı yanınca nasıl da kapmış mikrofonu eline bağırıyor bana yumruk attı ve serbest kaldı diye. Katiller, tecavüzcüler serbest, eli kanlı teröristlerin tanıklığıyla bu ülkenin onurlu paşaları tutuklu, beyefendi çıkmış yumruktan bahsediyor. Hata yapmış hakim! Müebbet vermeliydi değil mi?
Kürt sanırım, yoksa bu kadar antipatik gelmezdi bana.
sumsugu haketmistir. cok net. keskw street Fighterdaki gibi tak tak cekeydi suratına.
kesinlikle kınanması gereken bir eylem sonucu yumruk yemiş kişidir. her şeyden önce insandır. yüzde yüz haklı bile olsanız, siyasette şiddet şiddeti, çözümsüzlüğü doğurur. halbuki modern anlamda siyaset, uzlaşma sanatıdır.

ancak kendisinin ve partisinin de bu olaydan çıkarması gereken dersler vardır. toplumun büyük bir kesimini "terörist bunlar" "ayyaş çapulcular" diyerek aşağılarsanız; onlara palalarla, odunlarla saldıranları doğru dürüst kınamayıp ondan sonra da "kimse kusura bakmasın, şiddet şiddeti doğurur" diyerek bunu hak ettiler anlamında laflar söylerseniz olacağı budur zaten. ayrıca olay tam anlamıyla münferit bir olay değildir, olay vuku bulmadan önce de bekir bozdağ yuhalanmış, ıslıklanmıştır. böylesi bir tepki, oldukça haklı ve demokrasiye, ya da sittir edin demokrasiyi, hakkaniyete uygundur. ama tutup da bir konuşmacıya yumruk atmak, tıpkı görevini icra eden bir doktora saldırmak gibi, utanç verici bir eylemdir. ama tekrar söylüyorum, akpli vekiller bugün chpli meslektaşlarını bu olayda hakkaniyetli davranmamak, bu esef verici olayı samimiyetle kınayamamak konusunda eleştirmekte ne kadar haklıysa, bu vatandaş da akpyi gezi parkı eylemlerinde hakkaniyetli davranmamakla suçlamakta en az o kadar, hatta belki on kat daha haklı.

daha önce de belirtmiştim, sokağa dökülen yüzbinlerce, milyonlarca insan terörist olamaz diye. bunlar olsa olsa halktır diye defalarca söyledim, söyledik. ama başbakan, bu kesimi terörist ilan etmeye devam etti. işte onun sonucu da budur. ve açık konuşayım, 2014 yerel seçimlerinde çok daha kötü olayların yaşanmasından korkuyorum. ve eğer böyle bir şey gerçekleşirse, akp ve chp vekilleri bilsinler ki bu durumun en temel müsebbibleri kendileridir.
--spoiler--

" Medya ile ilgili iki cümle söylemek istiyorum. ismini de veriyorum. Hürriyet Gazetesine baktığınızda manşetinde bambaşka bir olay var. Yani gazetenin içinde, dışında baktığınızda Suriye'de yaşanan insanlık katliamına ilişkin tek bir satırı görme imkanınız yok. Başka gazetelerde de görme imkanınız yok. Allah aşkına hangi insanlığa sığar bu? Türkiye'nin en önemli gazetelerinden biri bu haberi hangi vicdan görmezden gelme talimatı verdi? Hangi anlayış böyle bir haberi görmez? Hangi gazeteci gazetecilik adına böyle bir haberi getirmez? "

--spoiler--
http://onedio.com/haber/i...rbaskanimiz-olacak-208304

amk gavatları. sizin gibi piçleri bu ülkenin başına getirenlerin sülalesini sikeyim.
(bkz: kınalı yapıncak)
yeni adalet bakanıdır. evet.
adalet bakanı yapılarak ironinin dibine vurulmuştur...

gerçi açıklanan bakanlar kurulu tam bir dikta kabinesi allah sonumuzu hayretsin...
geldi yine tipini siktiğimin hemde adalet bakanlığına.
Akp nin adalete en fazla ihtiyaç duyduğu şu zor günlerinde başbakanın sözünden çıkmayacak tek KiŞiLiK.
Mecliste palalı saldırgan konusu tartışılıyorken, Bekir Bozdağ onlarda sokağa çıkmasınlar efendim diyerek palalıyı alenen savunmuştu.. Bir bayana yapılmış saldırıyı bile savunacak kadar şuursuz olan o insan şimdi adalet bakanı..
adaletin bittiği an, bekir bozdağ'ın adalet bakanı olduğu andır.
HSYK'nın açıklaması üzerine ilk olarak şu açıklamayı yapmış olan adalet bakanı: "Bilgim ve onayım olmadan böyle bir açıklama yapılmış olması üzüntüyle karşılanmıştır".

http://www.cnnturk.com/ya...inde-hsykda-neler-yasandi

Bu konuya ilişkin yaptığı ikinci açıklamada ise "Hukuk devletinde böyle şeylerin olmayacağı, hukuk devletine ve anayasaya aykırı" olduğunu söylemiştir.

Peki bir avukat olarak kendisine sormak istiyorum: Adalet Bakanı'nın HSYK'da başkan olarak bulunmasını hukuk devletinde nereye koymak gerekir? HSYK'nın bilgisi ve onayı olmadan açıklama yapacağını belirtmesi, yürütmenin yargıya etmesi ve dolayısıyla anayasanın hiçe sayılması değil midir?

Hukukun ne olduğunu bilmeyen, halkı hukuk ile aldatan bir kişinin adalet bakanı olması kadar utanç verici bir şey yoktur bizim için.
bundan böyle kuş uçsa haberim olacak diyen adalet bakanımızdır.