bugün

televizyonlarda sık görülen gereksiz aktivite.artık herkes evlenmek için can atar, 19unda evlilikten söz eder olmuştur.
yani artık çevreden gelecek çabalara pek gerek kalmadı sanki.
uğur arslan hobisidir. kendi beyanıdır.
7 kişiyi evlendirirsen cennete gidersin derler. belkide o yüzden insanlar bu çabanın içine girmektedirler.
Milletin yokluktan yanlış eğlimler göstermesini önlemek için yapılır. Gayet de hoştur.
annelere anneannelere babaannelere yakın çevreye acilen bu konuda susturucu etkisi yapan zeki cevaplar bulunmalıdır ki geçici de olsa sussunlar
sülalede büyük kimselerin münasebetsizce üzerine aldığı görevdir. lan bi sorun bakalım karşı taraf evlenmek istiyor mu diye.
(bkz: en az üç çocuk)

emir büyük yerden dostlar.
(bkz: the 40 year old virgin) filminde çok güzel anlatılmış hadise.
abaza bekarlara acıyan insanların çabasıdır. iyidir, hoştur.
elin ekmek tuttuysa,
askerliğini yaptıysan,
mutlaka karşılacağın durumlardan biri.
ne gerek var yahu evlenmek isteyen varsa eyvallah çabalayın da istemiyorsa ne gerek var.evlenenlerin başı göğe mi eriyor?
yeni evlenmiş yakın arkadaşların ortamda bekar bırakmamaya and içmesinden kaynaklanan rahatsız edici durum.
düğüne gitme isteği.
meslek edinmiş olarak; (bkz: çöpçatanlık).
Annemin yakın eş dostun bekar çocuklarını evlendirme buluşturma çabasıdır. benimde izdivac programlarını sen sun diye dalga geçtiim bir olaydır.
yok mu hayırlı bir kısmet, sözüyle başlayan çabalardır.
daha sonra ise "filancanın kızı veya oğlu" şeklindeki tekliflerle devam eder.
bir sonraki aşamada ise "yaşın geçiyor bak" tehditleri gelir.
yurdum insanının klasiklerinden..
inatçı iseniz bi de boku yediniz ben gibi.
hayır neden sürekli bu baskı kurulur?
adam istemiyorsa nedir bu baskı anlamadım gitti.
cinnet geçirtir adama valla.
o biçim..
(bkz: aile baskısı detected)
birçok keyiften* mahrum bırakmaktır bekarları. bırakın keyfini çıkarsınlar bekar bekar..
düğünlerde "hadi artık sıra sende" diyen büyüklerimizi saygıyla anarken; kendilerine, bu gençlerin de aynısını cenazelerde büyüklerine yapabilecekleri hatırlatılmalıdır.
genellikle emekli, yaşlı teyzelerin bir araya geldikleri günlerde bekar olan her insana eş bulmaya çalışması olayıdır. onlar bekar olunca kendileri evde kalmış gibi üzülürler.
bkz: altın günleri..Evlilikte dikiş tutturamayanlar bile çöpçatan kesiliyor, yuvamızı yapmaya çalışıyor.
ben yandım sizi de yakacağım yaklaşımı.
(bkz: maksat milli olsunlar)
sevaptır efenim.
güncel Önemli Başlıklar