1. 1.
  arap yarımadası'nda çöllerdeki vahalarda konaklayarak koyun, keçi, at ve develeri bes- leyerek yaşamını sürdüren göçebe arap topluluğudur. arap yarımadası'nın dışında irak, suriye ve ürdün topraklarında da yaşamaktadırlar. babaerkil yapının egemen olduğu ilkel topluluklardır.
  2 ... clark
 2. 2.
  at uzerinde savas teknigini en iyi bilen topluluktur. Çölde yaşarlar.
  1 -2 ... melankolik
 3. 3.
  yenisahrasporun taraftar grubudur. adı ince düşünülmüştür her maça gitmektedirler.
  1 ... is there anybody in there
 4. 4.
  deve veya keçi yününden yapılan hafif, çabuk kurulup toplanabilen ve kolayca taşınabilen çadırlarda yaşarlardı. genellikle deveye binmekle beraber, akınlarda, çevikliğinden ötürü ata binerlerdi.

  arab dilini en temiz ve doğru şekilde kullanırlardı. onun için şehirliler çocuklarını doğru arapça öğrenmeleri için çöle gönderirlerdi.
  1 ... ece kscg
 5. 5.
  kutup ayılarıyla çok anılan insan türcükleri.
  ... brookesia
 6. 6.
  Neden normal bir yaşama geçmeyip çöllerde ordan oraya savruldukları anlaşılamayanlardır.
  ... thatshate
 7. 7.
  Çölde yaşayan, geçmişte göçebe olan ve Sahra Çölü'nün Atlantik kıyısından Batı Çölü, Sina Yarımadası ve Necef Çölü üzerinden Arap Çölü'ne uzanan bölgede bulunan Arap kabileleridir. Arap olmayan bazı kabilelerin, örneğin Kızıl Deniz'in Afrika kıyısındaki Bejalar gibi, Bedevi olarak anıldıkları olmuştur. Ana geçim kaynakları develer ile ticaret ve hayvancılıktır; vahalarda bulunan suyu çok dikkatli bir biçimde kullanarak yaşarlar. Bedevilerin temel geçim kaynağı göçebe hayvancılıktır. En çok besledikleri hayvan, çöle uyum sağlamış develerdir. Koyun ve at besleyen Bedevi topluluklar da vardır. Bedeviler, kendilerinin ve hayvanlarının su ihtiyaçlarını çölde açılmış su kuyularından karşılarlar. Bedevilerin yaşadıkları bölge, yılın hiçbir ayında yeterli yağış alamadığı için Bedevilerin temel geçim kaynağı göçebe hayvancılıktır. Bedevilerin özel yemeği mensaf adını verdikleri kuzu kızartmasının, fıstıklı pilav üstünde ikram edildiği bir yemektir.
  ... turkmen balasi