bugün

savaş durumunda kadınlardan sonra askere alınacak yazarlardır.
göt korkusu içinde olan yazarlardır. askere alsalar kız halimle gidecekken bu korku niye?
(bkz: pembe teskere)
iki elleri ile bir siki pardon bir silahı doğrultamayacak olan yazarlardır. acınası.
Ben ve bundan gram gocunmuyorum.
Korku en son düşünülecek şey. Sorun düzeninin bozulması ben yaptım ordan biliyorum.
(bkz: para var huzur var)
Bay krodo mu? Sesli güldüm aq.
her ne kadar askerde mantık yok, yapılmaz falan filan deseler de her türk gencinin gidip yapması gereken borçdur. hayatta bazı şeylerin parasal değeri olmaz askerlikte bunlardan bir tanesi. bize emanet edenler bedelini canı ile ödemişler ise geriden gelen nesilde en azından 6 ay yada 12 ay yapsınlar bir zahmet, yapsınlar ki ülkenin nasıl bir bedel ile kazanıldığını azda olsa anlasınlar bu topraklarında bedelinin öyle üç beş kuruş olmadığının farkına varsınlar.
Vatan borcu namus borcunu gecelim ,ve para var huzur varıda gecelim paran varsa zaten yurtdışında okurdun takılırdın bi şekilde halledersin bu durumu.adamın yaşı tutmuş denk gelmiş yapmış kimene.
2020 yilina kada tecil ettirmis bulunmaktayim, bu mevzuyu zamani gelince dusunmekden yanayim. ha bu arada su cok irkcilik yapan arkadaslarin inadina da bedelli yapasim var.
acemilikte: bölük komutanının habercisi ve aynı zamanda yazıcısıydım. üstüne üstlük boş zaman kaldığında beni sike sike eğitime yolluyorlardı.

usta birliği ---> zorla bölük çavuşu yaptılar. nerde bonzai , şiddet bağımlısı manyak varsa bana itelediler. yetmedi üstüne s-4 yazıcısı yaptılar.

rütbemi alana kadar 27 yaşında tuvalet temizledim. sabahın 5 inde kalkıp yerden çöp topladım.

bölükte asker yetersizliği olduğu için, çavuş halimle haftanın 5 günü gece nöbeti tuttum.

topu topu 11 tane mermi attım. attığım 11 tane mermi ve sıfır (0) savaş eğitimi ile, ben kurtarcam değil mi amına kodumun memleketini?

bedelli yapan sözlük yazarları ----> imkanınız olduğu ve bunu kullandığınız için sizin amınıza koyiyim! şaka lan şaka...
o verdiğiniz para; ananızdan emdiğiniz süt kadar helaldir.
dahil olacağım grup..yerler sizin vatan millet sakarya edebiyatınızı,ne gördünüz de konuşuyonuz amına kodumun ergen cahilleri..g3'ü tutabiliyorum takıp çıkarabiliyorum,envai çeşit silah hakkında üst düzey bilgim ve pratiğim var buarada,çok şükür subay çocuğuyum,ha kullanamasam hayatımda ne eksilirdi?hiçbişey..senin mantıksızlıklar içinde heba ettiğin 6 yada 12 ayın dışında benden hiçbir fazlan yok benim gerizekalı kardeşim,benden daha erkek falan da değilsin..20 senem askeriyenin içinde geçti herhangi bir göt korkusu yok çok şükür,ama zorunlu askerlik denen kavram aptalca,sen bunu anlamamışsın ki,erkeklik diye yutturmuşlar sana bunu aylarca sikmişler seni..ona buna aylarca uşaklık yap(benim pederin validenin poşetlerini taşı,beni okula zırhlı araçla bırak falan mesela) adına vatan borcu desinler,yersen..isteyen siktirsin gitsin tutan yok
iyi yapmış askerlerdir.
vatan borcu dediğin böyle olmaz çünkü. vatan borcunu, vatanına hayırlı bir insan olarak ödeyebilirsin.
misal yukarıda yazmış bir yazar, asker eşlerine uşaklık yaptım diye. bunun neresi vatan borcudur diye sorarlar adama.
onu geçtim, gencecik insanlar gidecekler askere, 12 ay 3 ay 5 ay neyse silah tutmayı öğrenecekler ama öldürmeyi öğrenemeyecekler. hem savaş çıksa eskisi gibi olmayacağından savaşlar, olsa bile savaş meydanında övüne övüne askere gidenlerin %90ı savunamayacak başta kendini, sonra ülkesini.
o yüzden gidenler kendilerini bir şey sanmasın lütfen. ben askerliğimi yaptım, vatan borcumu ödedim, ülkeme yararlı oldum vs gibi şeylerle kandırmayınız kendinizi.
dahil olduğum yazar grubudur.

2004-2005 yılları aylık 1000 tl kayıp 15 ayda 15000.

15x5 liralık maaşı düşersek 14925 TL. *
bu bedelli değil de nedir ey ahali?
Adreslerini ve bel kalınlıklarını yazarlarsa hepsine eteklerini göndermek istediğim ezikler sürüsü. Kendinize erkek demeyin.