bugün

türklere özgü davranışlardan biridir.* çocuk o kadar çok sevilir ki ne yapılacağı şaşırılır. yanağı mıncıklanır, abugu cubugu yapılır, kılıktan kılığa girilir, maymunluk yapılarak çocuk güldürülür ama bunların hiçbiri sevgiyi göstermeye yetmez. çocuğu güldürmek için birebirdir havaya atmak. tutarsınız koltuk altlarından yavaşça yukarı atarsınız, "hooop" diye. çocuğun havada, heyecan ve neşeyle çıkardığı ses sizi çok mutlu eder. tekrar atıp tutarsınız, ta ki düşene kadar.
bebeğin yerinde olmak istemezdim, ne kadar aptalca bir davranış!.. sevgi başka türlü gösterilemez mi yahuuuu!... çocuğun yerine koyun kendinizi miğdeleri alt üst oluyor!...
bir diğeri için (bkz: cocuklari isirarak cimcikleyerek seven insan)
çocukların çılgınlar gibi zevk alıp kahkaha attığı olaydır. ay insanlarda mazoşistlik hep var işte. yazık yazık.*
ruslara özgü olan bir versiyonu var ki yürek hoplatır. bebekleri tek kol veya bacaklarından tutup fırıldak gibi çeviriyorlar. deli bunlar vallahi.
(bkz: bebegi havaya atarken kafasini tavana carptirmak)
(bkz: bebeği havaya atıp tutamamak)
yanlış bir harekettir. genelde türkler yapar efendim bu hareketi bebeğin zevk aldığını düşünerek, ama o çocuğu tutamayıp yere düşürme veya tuttuğunda yanlış bir harekette bulunabilirsiniz. yapmayınız, yaptırmayınız.
(bkz: kafada bebek sektirmek)*
(bkz: ama ruslar yapıyo)*
yerçekimini doğrulama eylemine girişen ama amacından habersiz olan yurdum insanının yaptığı davranış.
tutmak ya da tutamamak bütün mesele budur...
hastalıklı insan davranışıdır. tamam bebek gülebilir fakat ne kadar tehlikeli olduğunun farkında değil misiniz ey insanlar? o bebek güldü diyelim sizin hiç mi kafanız çalışmıyor? insan gibi sevin şu bebekleri. *
çocuğun zevkten dört köşe olduğu , havaya fırlatan kişinin çocuğun kahkahalarıyla mutlu olduğu ve annenin de hop oturup hop kalktığı bir durumdur.yazıktır.