bugün

-agulululu sen ne tatlı şeysin öyle bakim. hölülülüüü.
+aguuuu.. hıeeee...
-hanimiş benim bebeğim hanimiş hanimiş , cee eeeeeee... hanimiş agucuk bugucuk hanimiş...
+tamam uzatma amk güldük bitti.
-hanım koş, bebek ilk cümlesini kurdu :S
hani aslında sevmek değil de o hadi biz o şekilde adlandırıyoruz bu durumu.

o birtakım tuhaf kelimeler sarfederek ve işaret parmağıyla anlamsız dokunuşlarda bulunmak suretiyle gerçekleşen vaziyet. sanki dünyaya gelmeden, bir bebekle karşılaştığımız vakit oynayacağımız rol bu arkadaşlar, şeklinde bazı vaatler verilmişçesine.

hepiniz içinizde bir gerizekalı besliyorsunuz arkadaşlar, lütfen birbirimizi kandırmayalım.
--spoiler--
agu agucuk bugu bugu
--spoiler--
yakında benimde (inşaallah) içine düşeceğim durumdur.
''nereye geldin sen ada'cım, nereye geldiin, halaya* mı geldin bakalıım? ada nerede, gitmiş mi? aa buradaymış. ehehe..'' şeklinde saçmalayan kendimden biliyorum ben bunu. umarım herkes çocuğa böyle davrandığı için idiot gibi bir şey olmaz.
+ oy benim canım. Ne olur akşamki maç?
- ıngaaaaaaa.
+ bizim takım yenilir diyorsun yani. Peki seçim sonuçları ne olur?
- ..........
+ senle de hiç bir şey konuşulmuyor arkadaş.

Bunlar konuşulmalı bebekle tabi. *
seviyesine inmektir.
- hanimiş benim balımmmm bucubucubucu!
+ ( ah bir dilim olsa ahhhh...)
- agucuk bubucuk tininay tininay!
+ ( amk acaba kendi anlıyo mu ne dediğini?! )
- anneişin yumuşkosuuuuu yiyim o gozleyinin pıutıcık gıtırcık haburcuğummmm
+ ( ulan 18'ime basar basmaz bırtakır giderim bu kadını! )
- guuuuuddddd deeeeee! ce eeeeeee!
+ ( aha sıyırdı hatun.... lan şu göbek bağına kendimi mi assam acaba? )
sevilen bebeğin gülmesinin tek sebebidir.
(bkz: gülsene piç)
maalesef bu benim. sanki onu sevmek için onun zekasına inmeye gerek var. bir soruyu yüz kere soruyorum. bir cümleyi bin kere kuruyorum, zaten bebeği kucağımda tutmayı da beceremem aşağı koyar çocuk bütün elbiseleri elimde kalır çıplak kalır gariplerim.

--spoiler--
bak bu balon, ba-lon. uçuyo buuu. bak bu kırmızı renk. kır-mı-zı. istiyo musun balon? hı? istiyo musun? al tut. al. heh tut.
--spoiler--
ya napsaydık tokalaşarak karşılıklı poker mi oynasaydık bebekle.
bebekle türkiye meselelerini konuşmamız gereklidir. öğrensin çocuk. ay, bebek. *
şu sıralar içinde olduğum durumdur. olayın zaman zaman gizlice fotoğraflanması ise cabasıdır. ama ister gerizekalı ister salak denilsin çok keyifli bir duygudur bebek sevmek. en acı yanı ise kakasını yapsın diye bir insana yalvarmaktır. bunun için maymuna dönmek çok incitici olsada o kaka yaparken çıkardığı ulvi sesi duyunca oluşan rahatlama duygusu paha biçilemez. herkese tavsiye ederim....
çocukla çocuk olmaktır. saf ve temiz bir haldir. geri zekalılık değil.