bugün

terörist cenazesinde hemen organize olan bdp'lilerin van depreminde neden ortada görünmediklerine dair akıllara gelen düşüncedir.
yazarın burada van'dan bildirdiğini anlıyoruz.
nasıl, valilik filan çok iyi çalışıyor ama değil mi? öyle öyle, ben böyle disiplin, böyle fedakarlık görmedim.
özde değil sözde kürt meselesinin göstergesidir.
(bkz: türkiye nin her köşesinden van a yardım yağması)
bdp ile van depremini zorlama ve iğreti bir şekilde ilişkilendirmeye çalışan yazar kişisinin söylemidir.
ne bdp sadece van bölgesinin ve kürt halkının temsilcisidir ne de van bdpye ihtiyaç duyan kürt bölgesi ya da terörist yuvasıdır.

deprem üzerinden yapılan siyasetin sözlükte iyi prim yaptığını biliyoruz tabi; ama sözkonusu deprem ve ölen insanımız, biraz vicdan...
ortada görünmesine gerek yoktur, zaten akp hükümetini yeterinde kışkırtmış durumdadırlar.
görünmesin daha iyi denilen durumdur. yapılan yardımlara daha zararı var çünkü.

(bkz: gölge etme başka ihsan istemez)
bdp ile kürtlerin aslında alakasız şeyler olduğunu, bdp'nin bir ermeni partisi olduğunun göstergesi.
terorist cenazelerine katilmaktan vakit bulamadiklari icindir ki, gereksiz soru. malum bu ara cok kayip verdiler.
bdpnin, terör örgütü pkknın siyasi parçası olmasından kelli dempremle alakalı herhangi bir konuda yapacak hiçbir şeyinin olmaması gerçeğiyle alakalı durumdur.
belediyelerinin durumu ortadadır, teröre siyasi ve lojistik destek verme uğraşısı içindeler. kckyı belediyeler içerisine enjekte etme telaşındalar.
depreme destek yerine, depremden nemalanmaya çalışıyorlar. bir iki battaniyeyi dağa kaldırsalar kar sayacaklar.
niye görünsünler ki? işleri güçleri ortalık karıştırıp kaçmak.
çünkü van hiç birinin umurunda değildi.
(bkz: basın ambargosu)
başka bir deyişle müge anlının söylediklerine tezat kaçan durumdur. madem ki oradakiler kürt oldukları için terörist neden öz babaları suskun? sorusunu akla getirir.
BOZgunculuk, terör, ihanet, dolandırıcılık ve iki yüzlülüğün olmadığı olaylarda sıfır olduğu içindir. iyilik, yardım, insanlık fıtratlarına terstir.
--spoiler--
bdp diye bir şey kaldı mı ki diye sorunsalı ?
hepsini tutuklattınız zaten.
--spoiler--

teörist cenazesinde hemen organize oluyorlar ama...