bugün

(#24226832)psikolojisinin dışavurum'u. dini diyaneti reddeşini sözlükle paylaşma tezahürü.
keyfin bilir, "inşallah doğru yolu bulursun ve saygı duymadığın o muhteşem zatı seversin. daha sonra da bu yazdığın yazı için pişmanlık duyarsın" duasıyla karşılanacak olan ifadedir.
çelişki ve tedirginlik dolu bir cümledir. gelmeyecekse tedirginlik ifade eder. yani aslında cümleyi kuran nasıl bir zatın adını ağzına aldığının farkında tırsmaktadır. Korkma islamiyet özgürlük dini. yalnız sebep sonuç arasında illiyet bağı mevcut; yani sonuçlarına katlanırsan sevmeyebilirsin.
Hoşgörü dini mensuplarının kendini sınadığı cümledir. Sonuç: koca bir sıfır.

Olay şudur: siz bir hristiyana isa'yı sevmiyorum deyin. Ilk soracağı soru "neden"dir. Sizi anlamaya ve tezinizi çürütecek savlar öne sürmeye çalışır. Yanacaksın, götüne sopa girecek, zebaniler tecavüz etsin; olmadı önce ben iteleyeyim seni şıllıķ gibi hoşgörü tümceleri söylemezler.
hoşgörü dini mensuplarının aldırış etmeyeceği beyan. ya bu tepki veren arkadaşlar islam dinini bilmiyolar ya da islam hoşgörü dini değil. tabi bunun diğer bi versiyonu da var, 'başıma bi şey gelmeyecekse atatürk'ü sevmiyorum'.

olabilir amk herkes her insanı sevmek zorunda değil, kendinizden olmayana saygı duymayı öğrenin artık amk 2014 yılındayız.
Sınavlara girmeden önce insanlara iyi davranıp hiç küfür etmememe inşallahı maşallahı ağzımdan düşürmemi anlatan durumun özeti.
onu sevmek zaten liyakat işi.
Muhammet degil hz muhammed'dir(s.a.s).cahil birinin karsisinda kitap gibi sessiz ol(hz mevlana).
Peygamber efendimizlnde sizin sevginize ihtiyacı vardı yer yuzunun şeytanları.
iste bu yuzden tek yol islam, bunlari cehennemin dibine gondermek lazim.
merak etme sikmeyiz seni, zina haramdır, heleki erkekle livata katmerli haramdır. yani götün emniyettedir.
http://galeri.uludagsozlu...mmet-i-sevmiyorum-652723/
yanacaksın diye gözleri zevkten parlayan müminlerin yemi olacak insandır.
götüne tırpan sapı soktukları zaman da öyle dersin sevgili mümin kardeş denilecek atayız zırvası.
yanacaksın gavat.
umarım başına bir iş gelir ve o bamyanı kaybedip travesti olursun döl israfı seni diyebileceğiniz ateist söylemi.
Cehennemde yanacaksin!
muhammet'i sevmeyen kişi beyanıdır. bu kadar insanı kandırmak sana yakıştı mı muhammet?
sevgi ve korkunun iç içe geçtiği dinsel inanışların herkes tarafından kabul görmesini beklemek doğru olmayacağına göre her insanın isa, musa, muhammed ve diğer peygamberlerden herhangi birini ya da tümünü sevmiyorum demesi de normaldir.

fakat başlığın açılış biçimi bile, aba altından sopa gösterircesine korku ve bilinmeyenin tehdid unsurunu içermekte. başlığı açan arkadaşın açıklayıcı yazısı ise tamamen bunu içermekte.

insanların inançlarıyla alay etmediğiniz sürece ve inançlarınızla insanlara dolaylı ya da dolaysız baskılar kurmadığınız sürece hayatın akışı normal gidiyor. ancak tarihsel birikimlerimiz bunun pek de böyle olmadığını göstermektedir. sorun sadece sevip sevmemeyle ve bunun aleni beyanıyla sınırlı kalmadığı gibi asıl dert, senin dinin veya senin dinsizliğin benimkinden iyi değildirle başlayan ve devamında sende bundan olacaksın, olmaz isen başına şunlar gelebilir türüyle devam eden tarihsel tekerrürler silsilesi insanlığın en büyük girdabıdır.

elbetteki bunun türlü türlü nedenleri sıralanabilinir. Ancak burada benim açımdan söylenmesi gereken temel nokta şudur;

-tarihsel olarak sömürü 3 saçayağı üzerine kurulmuştur. bunlardan birincisi geçmişte millet, bugün ulus diye algıladığımız iç içe geçirilmiş kavramsal olgu. ikincisi, çocuk ve kadın ve üçüncüsü de dinlerdir.

bunlar hem bugünün, hem dünün tarihsel egemenlik araçlarıdır. yeni insani toplumsal kurguların, çekirdek aile'de buna dahil olmak üzere (bu kale çökmüştür) bu zeminleri aşan noktadan yapılması insanlığı bir adım daha mutluluğa yaklaştıracaktır inancındayım. bunu ben görürmüyüm? - sanmıyorum. ama insanlığın er geç buna muktedir olacağına olan inancım oldukça güçlüdür.
cehenneme odun lazım..
şart koşulmaz dinde, yaptıklarından kendi sorumludur insan, pazarlık olmaz, saçmalamayın!
ne öbür tarafta ne de bu tarafta yargılanmaması gereken yazar düşüncesi. eğer düşünceleri ve öğretilerini benimsememiş ancak doğru yolda yürümeye devam eden birini kim neden sorgulasın ya da yargılasın. zaten olay da budur. bu allah tarafından değil kul tarafından yapılmış bir dayatma olduğunu düşündüğü için reddetmektir.
(bkz: beyin bedava)
burada gelmez belki ama öbür tarafta baya işlerin geleceği kesindir.
(bkz: beynini yemiş)
izmir'de çok rahat şekilde söyleyebilirsin. ama izmir ölüme çare bulmuyor.