bugün

cehenneme gitmeyeceksem allahın koyduğu kuralları saymıyorum demekle birlikte aynı şeydir dini sadece çıkarları için kullanandır bunlar allah affetsin...
bu kişiye; "daha ne gelsin!" diye cevap verilebilir.
bu dünyada bi iş gelmeyebilir ama öte tarafı bilemem.
ister sev ister sevme. Peygamberimiz'in (SAV) senin sevgine ihtiyacı yok. Senin başına gelebilecek en kötü şey gelmiş zaten.
bir isyan cümlesidir. aynı zamanda muhammedi sevmiyor diye bir insan asla cehenneme gitmemelidir. sen elmayı seviyorsun diye elmanında seni sevmesimi gerekiyor kardeşim. allah eğer gerçekten bu kadar yüceyse islamı saçma bulmamızıda anlayacaktır.
allah akıl fikir izan ve iman versin durumudur.
sevme zorunluluğu yoktur. dinini sevsin yeter.
sevmek zorunda değilsin saygı duymak zorundasın.
sevmemek demek yalnızca sevmemek demek değildir. dolayısıyla başına kocaman, büsbüyük bir şey gelmesi muhtemeldir, hatta kesindir!...
(bkz: baş)
(bkz: kırıkçı)
bütün yobazlar toplandık toplandık sorduk neden yıprandık yıprandık yıprandık.

çevresindeki yobazlardan korkan insan cümlesi. muhtemelen. ben her türlü söylerim mesela. muhammedi sevmediğimi.

lütfen altına hııı cehennemde başına iş gelecek,allah cezanı verecek tarzında ilkokul 3 cümleleriyle entry gimeyin. komik oluyorsunuz. dışarıdan bakınca beyninizin nasıl yıkandığını görseniz siz de gülersiniz halinize.

allah yakacak biziii, derimizi değiştire değitire yakacaaak. keşke yanmayan deri yapmayı akıl edecek kadar akıllı bir tanrınız olsaydı. of ki ne of.
senin muhammed i sevmemenden çok muhammed in seni sevip sevmemesi önemli. yaratandan bişey isteyeceksen eğer muhammed in şefaatini iste.
ben seviyorum. hemen belirteyim. atütürk'ü de seviyorum. birileri çıktı atatürk'ü sevmiyorum dedi. olabilir, sevmeyebilirsin. ama bunu ifade ederek eline ne geçti?

sevmiyorum aynı zamanda nefret ediyorum algısına da yol açabiliyor. sevmiyorum diyerek peygamber efendimizi, atamızı sevenleri rencide hatta tahrik edeceğini hiç düşündün mü? sonra bu ülkede nefret körükleniyor diye bik bik etmeyelim. nefreti körükleyen bizleriz.

her doğru nezaket icabı söylenmez. çok afedersiniz orspuya bile orspu denmez. sevmemek ayrı eleştirmek ayrı. akp'yi, chp'yi, mhp'yi, bdp'yi, islami, kürtçü, türkçü siyaseti eleştirelim. ama seviyorum, sevmiyorum boş işler. papatya falı mı bakıyoruz?
-seni seviyorum necla.
-ama ben,şeyy,başıma bi iş gelmeyecekse ben seni sevmiyorum.
-zamanla seveceksin.
üzülmekle birlikte tepki vermediğim durum.

sevmek zorunda değilsiniz tabi ki eğer inanmıyorsanız. ama sizden bir ricam var sadece şu ki: geldiği çağda insanlığın bittiği bir yerde, çocukların diri diri gömüldüğü bir yeri ne hale getirdiğini görmek için bir kere hayatını okuyun yeter. okuduktan sonra eğer bir defa insanlık onuruna yakışmayan, güzelliği enmretmeyen bir hali ya da eylemini görürseniz gelin adres vereceğim size yüzüme tükürün.

önyargıları kırıp araştırın, ha kafanıza yatmazsa yine sevmezsiniz. buna saygı duyarız ta ki ona küfretmedikçe.
bu aralar sağda solda pek lafını etme derim yine. malum dinimiz hoşgörü dini. hoşgörmediklerini affetmiyorlar..
başına bir iş gelir korkusuyla seveceksen zaten sevme. anlamaya çalışsaydın sevebilirdin.
ama o seni seviyor. yaşadığın sürece de onu sevmek için şansın olacak.
bok herif korkuyla seveceksen zaten siktir git demek istediğim yazarın bok yemesidir.
Ben cuma namazlarını aksatmadan kılan birisi olarak söylüyorum. Dinde özgürlük vardır. Sevmeyebilirsin ama küfür edemezsin. Ediyorsun diye söylemiyorum bazı kesimler öyle yapıyor. Aklı başında olan bir müslüman sana bir zarar vermezler. Ama aklı başında olmayan kemalistler gibi radikal islamcılar karakolda sokakta mokakta yanındaki eşinle dövebilirler.
benim gibi hz muhammedi seven sayan değerli arkadaşlarıma sesleniyorum.
böyle saçma sapan başlıklara entry girmeyelim.hatta başlığı görünce sol frame den kaldıralım.neden mi?
bizi müslümanlıktan çıkartıp yobaz, gerici, aşırı dinci, cahil, vs.... durumuna düşürüyorlar.hatta okumadınızmı beyin yıkıyormuşuz!!! böylelerine ne desek boş.kendimizi üzmeyelim.
(bkz: ah bi göt korkum olmasa)
bunu düşünmekte buna inanmakta özgür insandır. bu konuyu burda acmak sacma çünkü burda kimse onu bilmez bu yüzden gerek yoktu.
insanın aklına şu karikatürü getiren durumdur.

+ hocam biz önümüzdeki kurban üç aile birleşip günaha girmek istiyoruz...
-hani lan koyuna giriyordunuz?
+ ateist olduk biz...
- üç aile niye birleşiyorsunuz ki?
+ korkuyoruz allah'tan...
zegris
yedinci nesil yazar

toplam entry: 69
toplam başlık: 17
--
bu bilgiler ve referans niyetine birkaç diğer entry incelendiğinde ortaya çıkan sonuç:

evet, sözlüğe sırf bu tür, belli kesimlerin değerlerine saldırı niteliğinde bi siktir git dedirten başlıkları ezbere sıçmak için üye olan 17 yaş altılar var, ve az değiller. iki cümleyi bir arada yazamayan bebeler konu toplumun herhangi bir değerine bok atmak olduğunda düşünce özgürlükçüsü kesiliveriyorlar.

kim ezberletiyor bunları onlara anlamıyorum.
özgür irade gezegeninde mümkündür. tanrıyı bile sevmeyen, inanmayan varken muhammedi niye es geçesin. yaradan kendini sevmeyenleri cezalandırıyor mu ki muhammet yapsın o'nun yapmadığını. sevip sevmeme kararı insanın kendisine aittir. sonucu ise kararmış bir kalptir, sevgisizlikten... bak, incele görürsün, dolu örneği var.