bugün

dinde her şeyin bir karşılığı vardır namazını kılarsan onun sevabını alırsın başörtünü takmazsan onun günahını alırsın bunun yargısı allah katındadır.
Bunu ben demiyorum arkadaş, allah diyor nur suresi 31. Ayette diyor. Çıldıracağım, ablaa aç kitabını oku yahu.

nur suresi 31 inci ayet

" Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Açıkta kalanlardan başka süslerini göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerinden bağlasınlar. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kadınları, hizmetlerinde bulunan köleleri ve câriyeleri, cinsel arzusu bulunmayan erkek hizmetçiler, kadınların cinselliklerinin farkında olmayan çocuklar dışında kimseye süslerini göstermesinler. Yürürken, gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah’a tövbe edin, umulur ki kurtuluşa erersiniz!"
duyan da başörtüsünü kravat, iğne, küpe, gerdanlık, broş sanan birinin , takma fili ile eşlenidirmeye çalıştığını sanacaktır.
bu laf denildikten sonra "Dinime küfür edenin imanı olsa" cümlesinin vurgulanması.
Offff gerçekten sıktı artık bu muhabbetler. Günahı da sevabı da o kişiye ait.
Takar takmaz kime ne?
baş örtüsü takmıyorum ve müslümanım.

ekleme: erkeğim lan. yürümeyin. *
Başörtüsü takmıyorsan müslüman değilsin algısı toplumda sürekli dile gelen kanayan yara haline geldi artık.
Başörtülü ,kapalı olan insanların dinin gereklerini yerine getiren veya getirmeyen iki kesim haline geldi günümüzde başörtüsünü moda haline getiren kesimlerden çıkıp kapalı veya açık insanları müslüman değilsin diyip önyargı oluşturmaya çalışmayın .
Kesinlikle doğru olan yargıdır. Erdoğan da başörtüsü takmıyor ama oyunuzu ona veriyorsunuz kafirler.
Niye emredilmiş çünkü o günkü şartlarda hür ve köle kadınlar arasında li fark ortaya çıksın.
isteyen takar istemeyen takmaz. Kim müslümandır yada değildir bunu Allah bilir. Kimin ne taktiği yada takmadığı kimseyi ilgilendirmez.
Kimseye düşmeyecek cumle. Hiç bir kulun dinini Müslümanlığıni sorgulama yetkisi hiç bir Kula değil.
şu sözlükte başımıza gelmeyen kalmadı, bugün de dinimizden olduk.

kapanırım kapanmam size ne kardeşim.
Görevi kötüye kullanmanın, kamu malından çalmanın, iftira atmanın, bile isteye can yakmanın günahını niye düşünmez
Kadının saçından tahrik olan bu ibneler?
Herkes hüküm vermiş ama allahın hükmünü yazmamış.
Nur suresi 31
inanan kadınlara da söyle, gözlerini sakınsınlar, iffetlerini korusunlar ve açıkta olması gereken yerleri hariç, alımlı yerlerini göstermesinler. Örtülerini göğüslerinin üzerine kapasınlar. Vücutlarının alımlı yerlerini kimseye göstermesinler; ancak kocaları, babaları, kocalarının babaları, oğulları, kocalarının oğulları, kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kızkardeşlerinin oğulları, diğer kadınlar, cinsel iktidara sahip olmayan erkek hizmetkarlar ve işçiler ve kadınların cinsel yönlerini henüz anlamayan çocuklar hariç. Gizledikleri alımlı bölgelerini sergilemek/bildirmek için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey inananlar, topluca ALLAH'a yöneliniz ki başarılı olasınız.

ayette humr kelimesi başörtüsü değil göğüs örtüsü manasındadır. Humr'un birden çok örtü manası vardır.masanın örtüsü derkende humrla kullanılabilir. Ayetin devamındanda bu çıkarılabilir hangi manada kullanıldığı. Ayaklar neden yere vurulmasın diyor bir düşünün. Sizce ayak yere vurulunca ne sallanır.
Vaay bakıyorum aramıza yeni araplar katılmış. Cidde den mi yoksa taiften mi? Katılıyorsun.

Dünyanın en eski dillerinden birisi olan, sokaktaki insanın konuştuğu Arapçayı resmi kurumdaki insanın anlayamayacağı kadar geniş olan Arapçayı ne de güzel tesfir ettiniz yahu?

Biz Arabistan da iken, pasaport alırken bizim işimizi görmesi için Arap bir arkadaş ile gitmiştik resmi kuruma. Parmak basacağız kimlik için. Bende Arapça yok o yüzden Arap bir arkadaş ile gidiyoruz. Ben orada bu ili Arap arkadaşın anlaşması için tercüman tuttum da öyle işimi halledebildim.

Bakıyorum da siz kelimeleri ne de güzel tarif edip açıklıyorsunuz, bilsem sizi götürürdüm yanımda.

Kitabın anlamını değiştirmek dinden çıkmak demektir arkadaşım! Kelime kelime Türkçe ye çevir bakalım başörtüsü mü diyor göğüs örtüsü mü!?

Yüz ve el hariç her yer diyor. Her yer! Bu konuda da daha kaç sefer yerin dibine sokacağım sizi?
Yüz ve el hariç hangi bölüme karşılık geliyor. Gösterde bilelim. Arapça yuz ve el neymiş söylede feyzlenelim mubarek. Hadi bekliyor yerin dibi.

kul lil mu’minâti yagdudne min ebsârihinne ve yahfazne furûcehunne, ve lâ yubdîne zînetehunne illâ mâ zahera minhâ, velyadribne bi humurihinne alâ cuyûbihinne, ve lâ yubdîne zînetehunne illâ li buûletihinne ev âbâihinne ev âbâi buûletihinne ev ebnâihinne ev ebnâi buûletihinne ev ıhvânihinne ev benî ıhvânihinne ev benî ehavâtihinne ev nisâihinne ev mâ meleket eymânuhunne evit tâbiîne gayri ulîl irbeti miner ricâli evit tıflillezîne lem yazharû alâ avrâtin nisâi, ve lâ yadribne bi erculihinne li yu’leme mâ yuhfîne min zînetihinn(zînetihinne), ve tûbû ilâllâhi cemîan eyyuhâl mu’minûne leallekum tuflihûn(tuflihûne).
Komple ayeti atınca bir şey bilmiş olmuyorsun.

1. ve kul : ve de
2. li el mu'minâti : mü'min kadınlara
3. yagdudne : çeksinler, indirsinler
4. min ebsâri-hinne : (onların) gözlerinden, bakışlarından, bakışlarını
5. ve yahfazne : ve korusunlar
6. furûce-hunne : (onların) ırzları
7. ve lâ yubdîne : ve açmasınlar
8. zînete-hunne : (onların) ziynetleri
9. illâ : dışında, hariç
10. mâ : şey
11. zahera : zahir oldu
12. min-hâ : ondan
13. vel yadribne (ve li yadribne) : ve örtsünler
14. bi humuri-hinne : (onların) başörtüleri
15. alâ : üzerine
16. cuyûbi-hinne : (onların) yakaları
17. ve lâ yubdîne : ve açmasınlar
18. zînete-hunne : (onların) ziynetleri
19. illâ : dışında, hariç
20. li buûleti-hinne : (onların) eşleri, kocaları
21. ev : veya
22. âbâi-hinne : (onların) babaları
23. ev : veya
24. âbâi buûleti-hinne : (onların) kocalarının babaları
25. ev : veya
26. ebnâi-hinne : (onların) oğulları
27. ev : veya
28. ebnâi buûleti-hinne : (onların) kocalarının oğulları
29. ev : veya
30. ıhvâni-hinne : (onların) erkek kardeşleri
31. ev : veya
32. benî ıhvâni-hinne : (onların) erkek kardeşlerinin oğulları
33. ev : veya
34. benî ehavâti-hinne : (onların) kız kardeşlerinin oğulları
35. ev : veya
36. nisâi-hinne : kadınlar
37. ev : veya
38. mâ meleket eymânu-hunne : (onların) ellerinin altında sahip oldukları, (cariyeler)
39. evit tâbiîne (ev et tâbiîne) : veya onlara tâbî olanlar, hizmetliler
40. gayri ulî el irbeti : kadına ihtiyaç duymayan
41. min er ricâli : erkeklerden
42. evit tıflillezîne : veya çocuklar ki onlar
43. lem yazharû : zahir olmaz, farkına varmaz
44. alâ avrâtin nisâ : kadınların avret yerlerine
45. ve lâ yadribne : ve vurmasınlar
46. bi erculi-hinne : (onların) ayakları
47. li yu'leme : bilinsin diye
48. mâ yuhfîne : gizlediklerini
49. min zîneti-hinne : (onların) ziynetlerinden
50. ve tûbû : ve tövbe edin
51. ilâllâhi (ilâ allâhi) : Allah'a
52. cemîan : topluca (hepiniz)
53. eyyu-hâ : ey
54. el mu'minûne : mü'minler
55. lealle-kum : umulur ki böylece siz
56. tuflihûne : felâha eresiniz

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

14. Cümleye iyi bakın! Ne diyor orada? Başörtüsü diyor. Bire bir Arapça'dan çeviri.

Ateist birisinden inandığınız dinin dersini almak zorunuza gitmiyor mu?

(bkz: ne diyor kitapta)
https://youtu.be/Za8DHaD5wtk
Komple ayeti bana yüz ve ayak hariç her yer ifadesini bul ve digerlerine yaptigin gibi yerin dibine sok diye attım. Sen yazmıstın bir önceki entryde ne çabuk unuttun. Humr ifadesinin tek masasının başörtüsü olmadığıni örtü manasındada kullanildigini ilk entryde attım. Ama anlaşılan bulamadın siteden kopyala yapıştır yapmakla olmuyor bu işler. Humr'u iyi araştır kaç farklı anlamı olduğunu öğren. Kuran meali sitesinden kopyalayip yapistiripta cevap verememek baya ilginç.
Müslüman olduğunu söyleyen bir insana müslüman olmadığını söyleyince bile dininden oluyorken sana mı kaldı bunun kararını vermek.

içiyordur müslümandır namaz kılmaz müslümandır açıktır müslümandır.
müslümandır ama günahkardır.

müslüman olduğunu söyleyen Allah inancı olan bi insana müslüman değilsin diyemezsin.
"Masa örtüsü anlamına da geliyor" cümlesini gördükten sonra cevap vermeyeceğim, zira işim var ve ben ne dersem tam tersini savunan bir yazar var karşımda.

Tamam siz haklısınız mini etek giyip cennete gireceksiniz, islam da başörtüsü yoktur, masa örtüsü vardır.
* *
Lan sen salak mısın? Kelimenim birden fazla manası olduğunu anla diye örnek verdik. Kafan almamış hala boş boş yazıyorsun. Tekfircilikten başka ruhbanlıktan başka ne boka yararsın. Cennete cehenneme girene de sen karar ver Ne güzel hayat. Humr kelimesini yer örtüsü olarakta perde olarakta kullanabilrsin. Işine gelmediği için yine anlamazdan gelirsin şimdi.
Görünüşe aldanılmaması gerektiğini her zaman söylerim.
Yıl olmuş 2018 şu tartıştığınız konuya bak. islamınız batsın.
insanlar uzayda koloni kurarken bizim evvel akıllılar hala başa örtülen örtü ile Müslümanlık derecesi ölçüyor.
Hayret ediyorum.

Kadınlara "süslerini göstermesinler" diyen yaradanın söylediklerini nasıl başörtüsü olarak algılayıp yorumladıkları ayrıca muallak olan bu zatlara tavsiyem kişisel gelişimlerini tamamlayıp ufuklarını genişletmeleri.
Ne kadar müslümansın sorusunu doğuran bir tartışma cümlesidir.