bugün

Tamamen sadistçe bir eylem olup, insanlara ve hayata karşı kin güden, içinde psikopatça düşüncelet taşıyan, insanlığa yakışmayacak derecede basitçe bir davranış biçimidir.
çok sıkı dostlukların temelini oluşturandır. birine dost diyebiliyorsanız onun mutsuzluğundan zevk alıyorsunuz demektir.
efendim bu düşünce biçimi kadınlar arasında geçen ilişkilerde bol bol yeşerir. nasıl mı? e çok kolay. sevgilisi olmayan bir kadın, birbirini çok seven bir çiftin ayrıldığını ve çiftlerden kadın olanının kahrolduğunu gördükçe, kendi mutsuzluğunu başkasının da yaşamasından haz alır, zevk alır. aslında bu bir rahatlama biçimi. doğru mu. değil elbette.
(bkz: götverenlik)
(bkz: düşmez kalkmaz bir allah)
"ben insanim" diyen herkesin icinde olmayacagi durum. yasayanlar psikolojik ve ruhsal yonden rahatsiz insanlardir. tedavi edilmelidir. cunku o mutsuzluktan alinan haz bir gun tam anlamiyla * unuze girebilir. siz de o acinin bin beterini yasiyabilirsiniz.

doguma 15 gun kala ölmüs yavrum icin bassagligina bebegiyle birlikte gelip sacma-sapan konusan kadinin , o gunlerde bebek olup gectigimiz gunlerde 4. dogum gunune 1 ay kala havale gecirip olen yavrusu beni yıkmıştır. acısı cok derinelrde baska bir aciyi daha deprestirmistir.
sınav sonuçları okunuyodur öğretmen isim söyleyip öğrencinin kaç beklediğini sormaktadır.

-ali koyan
+buyrun hocam
-kaç bekliyon çocuum
+70 75 felan hocam
-nihaha 26 otur
+(içinden söylenerek)o.ç
aslında kendisi mutsuz olan insanların zevkidir. başkalarının mutsuzluğuyla oyalanarak, kendi mutsuzluklarının üzerini örtme çabasıdır.
hayatta eğer böyle bir şey yapıyorsanız insanlığınızı tekrar sorgulayın çünkü kaybetmişsiniz demektir.. bir gün onun başına gelen sizin de başınıza gelir hem de en acısından..
çoğu insan bunu içinde hisseder. fakat bunu düşünmenin kendisini kötü bir insan yapacağı düşüncesi ile kendisine bile itraf edemez. kimi zaman, sizi üzen bir kişinin, size yaşattıklarının aynısını yaşamasını istersiniz. acı çektirme düşüncesinden çok size yaşattıklarını anlaması içindir.
insanın, içindeki kötülüğü kendine itiraf etmesi ve kapasitesini kullanarak mücadele vermek yerine sahte bir avuntuyla günü kurtarmaya çalışmasıdır.
(bkz: fenerbahce taraftarlari)
birinin mutluguna sevinip ortak olmak ne kadar zorsa;birinin mutsuzluguna mutlu olmak o kadar kolaydır.
insanın nasıl bir kişiliğe sahip olduğunun göstergesidir . Uzak durulması en iyisidir sayet bu sekilde mutlu olan insanlar sonsuza kadar mutsuz olmaya mahkumdur .
ilk başta herkes şiddetle karşı çıkar böyle bi duruma , kimse onaylamaz , fakat doğanın kanunu maalesef birilerinin her zaman yenilip diğerlerinin kazanması üstüne kuruludur. inkarlar , yok olmaz böyle bi düşünce insanız biz beynimiz var vs diyenler ya hayal aleminde yaşıyolardır ya da doğal seçilimden haberleri yoktur tabii illa ki birinin mutsuzluğundan zevk alınmalı bu kanundur demiyorum ama her üzülünle üzülmek zor yıpratıcı bişidir. bi yerden sonra da aman ben yaşıyorum bi şekilde herkes kendini düşünsün diye kabullenmekle , oh onlar sürünüyo bari ben kendimi kurtardım demek çok uzak alakasız şeyler değildir..
kıskanç olmanın sonuçlarından...
sadizmle doğru orantılı püsür.
gülşen in karaböcükler şarkısında yer alan bir cümledir.
eğer birisi başka birinin mutsuzluğundan zevk alıyosa ya normal bir insan değildir ya da geçmişte bu kişiyle ilgili kötü bir anısı olmuştur veya pek sevmiyordur. *
her acinin tiryakisi olan, sabahci kahvelerinde sabahlayan ve ölürlerse kabirlerine kimseleri istemeyen bir teselli ver diyerek ömürlerini geciren ammavelakin bir gün içki dolu vucudlari musalla tasina yattiğinda nasil bilirdiniz diye cemaate sorulacak kişilerdir.
yazin ba$laridir.
antalya'ya tatile sevinc icinde gidilir suprizlerden bi haber. bilinir zaten oralar onceden.
dunyalar guzeli bir kizla tani$ilir.4 gun 4 gece ruya gibi gecer onunla. okullarla ilgili kucuk prosedurler icin $ehirlere donulur sonra yeniden bulu$ulur.
yaz a$kı oyle tatlidir ki, bitsin istemezsiniz. izin verseler o halinizle hayat boyu kalirim onla dersiniz.
sonra yaz biter herkes kendi $ehrine döner.

unutulmayacaksiniz zannedersiniz, cunku unutmayacaksinizdir. ama hep boyle olmaz.

yaninizdayken bile sizi ozledigini soyleyen, sizi opucuklere bogup ilk kucuk ayrı kali$inizda "canim nerelerdesin cok ozledim" mesajlari atan o,degi$mi$tir. sanki o degildir boynunuza sarilip, butun sene hayalinle uyuycam* diyen.

aylardan kasimdir. aramamasına sormamasına ali$mi$sinizdir. zaten siz de vazgecmi$sinizdir gereksiz ayakbagı gibi hissetmekten. zaten iki ay gecmi$tir onsuz. derken ;
bir gece telefon gelir sonbahar sonunda, arayan odur. özledigini soyler sadece. sorunun seni sevmemesi degil, aranizdaki kilometreler olduguna inandirir seni.
inanmazsin. inan kanıtlarım der. görelim dersin. ertesi gun cidden ismi heryerde gorursun ancak senin ismin degildir. duymu$tur ozledigini, istedigini almi$, ba$ka bir a$ka, hem de seni aradiginin ertesi gunu yelken acmi$tir. oynamı$tır senle hep yaptigi gibi. kalbinden atabilmi$ misindir ? asla.

kı$ olur. kalbin hala onun icin atar. o ba$ba$a gecirilen saatler, o anlar. gitmez ki gozunun onunden ba$ini yastiga koydugunda. oylece ruyalarindadir.

sanki canini alsa kizamayacaksindir. oysa o degil midir canini en cok acitan ?

bahaneler bulursun onun $ehrine gitmek icin. arkada$larini ararsin o $ehirdeki. özledim size geliyorum dersin. onun $ehrindesindir i$te.

mesaj cekersin cok uzun zaman sonra. "senin $ehrindeyim, taksim cidden güzel bu mevsim."

cevap tabii ki gelmez. acıklamasi ise sen dondukten sonra gelir.o hattı kapanali cok olmu$tur. kızılamaz yine. $ansa edilen kucuk, zararsiz bir kufurle unutulur her $ey.

mart, nisan, mayis. hep onun yaptigi kucuk oyunlarla onu unutamadan, en onemlisi kimseye aciklayamasan da o kendini unutturmadan gecer. senin hayatindan oylesine bir cok insan gecer. oyle sevdigini zannedersin ki hepsine aciklarsin. seni imkansiz goren sana a$ik olur, a$k dediklerini anlamaya ba$larsin.

temmuz olur. tam 1 sene olmu$tur onu gormeyeli, onun guzelligini hissedemeyeli.

arar. gel yine ayni yere der. ozledigini soyler butun sene oldugu gibi.
gelirim dersin oylesine.. oyle cok sevindigini gozune sokar ki anlarsin tecrubelerden.. mutsuz olan sen olacaksindir ve oyun sirasi belki de ilk kez senin elindedir.

baska birinin mutsuzlugundan zevk almak,

yarin 10 otobusune biniyorum dersin mesajla. ciddi misin, geliyorsun yani heyecani icinde "evet, 1 yıl sonra aynı yerlerde seninle aynı $eyleri ya$amak. cok ho$ olacak" dersin.

ertesi gun 11 de telefonun calar sen bilgisayarinin ba$inda kıcını buyuturken.

"nerdesin?"

aydın a geldik az once , uyuyamiyorum... dersin.
neden, heyecandan mi? diye sorar.
evet deli gibi dersin, evde cm de forvetine adam begenirken.
sabah gelme diye uyarir ama, sitede olmayacaktir sozde.
yuzde beliren hınzır bir gulumsemeyle " hic degi$meyeceksin" diye mirildanilir. olur dersin.
ertesi gun 6 gibi arar yine o gun defalarca aramasina ragmen. nerdesin, $imdi nappioossuuaan* der.
denizdeyim artik dakikalari sayıyorum dersin arkada$larinla burger king de takilirken.

hep telefonundan mesaj cektigi kankasi mesaj ceker sonra bir de. "asli ruya gibi oldu. sahi dayanabilecek misin onu izlemeye?"

o gulumseme yine belirir yuzde. saatlerce hazirlanmi$tir i$te senin icin. saci icin belki saatlerce ugra$mi$, dolabının onunde belki 100 tane kıyafet denemi$tir. özel olacaktir o gece gecen butun seneye ragmen. cunku gecen sene ya$ananlar da cok ozeldir onun gozunde de... ilk'isindir her $eyden once.

evet dayanabilirim sanirim diye kacamak bir cevap atarsin, esas suprizi! ise 2 saat sonra ya$ayacagini da soylemeyi unutmadan...

saat 8 olur ses cikarmazsiniz. yine mesaj atar "nerdesin * " diye..
sitenin onundeyim hadi gel al beni dersiniz.
10 dakika sonra ise hayatinizda ya$ayabileceginiz en buyuk mutlulugu ya$ayacaksinizdir.

geldim, yoksun goremedim der mesajda.
2 gundur kelimesi kelimesine sakladiginiz mesaji hemen yollarsiniz gulumseyerek.

"senin gibi ustunde 3 erkek olan, 4. e hazir biri icin oralara gelcegimi mi sandin salak? o hata bir kez olur guzelim.. şimdi oyun mu ? allahina kadar! bu arada ;
ne giymi$tin üstüne ?"

belki de o an sinirden doktugu gozya$larini hissedebilirsiniz, kapinin onundeki o halini de. acı cekmektedir, ve siz izmir de zevk almaktasinizdir.

bazen ise dü$ünürsünüz, cidden o kadar kotumuydu diye.. yine cevabı kendiniz verirsiniz onu kimsenin tanimadigi yerlerde...

(bkz: amaaslihepiyiydi)
bazen can yaksa da genellikle pişman olunmayan eylem.
(bkz: baskalarinin mutsuzlugundan mutlu olmak)
dünyanın merkezinde ben varım anlayışıdır.ben mutsuzsam herkes mutsuz olmalıdır.Ben acı çekiyorsam herkes acı çekmeli anlayışıdır. Acil tedavi ihtiyacı vardır.
kompleksli kişinin eylemidir. fesatlıktır.