bugün

Makalelerini, tezini, hastalarını, öğrencilerini öne sürüp benim hayatım böyle vaktim yok hiçbir şeye (sana) zaman ayıramıyorum dediğinde kendimi kıyaslayabileceğim hatta rakip görüp yenilgiyi kabullenebileceğim biri yoktu karşımda.

O zamanlar kendi kendime keşke başkasını bana tercih etseydi de en azından adam gibi sinirlenip öfkelebilseydim ama napayım adamcağız çok çalışıyo haklı diyebilmiştim sadece.

Şimdiyse dönüp o zamana baktığımda aklıma gelen söz; "gerçekten seven, bir yolunu bulur ve sana gelir.kendinden bile gider; ama sana hep gelir."
Olur öyle.

Duygusal davranıyoruz ister istemez ama bu işin doğası bu. Herkesin tercih edildiği başkası vardır. Az yaşayan vardır çok yasayan vardır fark orada olabilir
Attan inip eşeğe binmiş olacaktır her bakımdan hehehehe.
Delikanlıya koyar!
(bkz: ben seçilmem seçerim)
başka birine tercih edilmek mesele değilde . bu kadar nefret edilecek insan olmak zor geliyor be.
yaşamadım. allah kimseye yaşatmasın.
beni sevdiğim seçeneğe bile almadı, biriyle kafasında bile kıyaslamadı, bu bunu yapar ama o ne yapar diye sormadı. ihtimalim bile olmadı( ne kadar tipsizim artık orası sizin hayal gücünüze kalmış)

o yüzden kızamadım kimseye, tipsiz olmak babamın suçuydu aslında o bile dürüst olamadı " hay senin tipini sikeyim" demedi evladına ve kırmadı kalbimi, oysa kırsaydı kalbimi o küçük yaşta sevmeye cesaret edemezdim ve kayıplarım bu kadar büyük olmazdı.

arkadaşlarım bile ödemeli arıyor beni, neyse o yüzden bir önemi yoktur.
hani insanın "ömrüm boyunca unutmam" dediği anlar vardır ya, onun gibi tuhaf birşey.
Aslında düşünmemek, unutmak, boş vermek gerekir.
Ben değil, o kaybetti demek gerekir.
Kabullenmek gerekir.
akabinde doğru düzgün biri tarafından doğal seleksiyon sonucu olarak tercih edilmezseniz kalıcı ruhsal bozukluklara sebebiyet verebilecek durumdur.
Hayatımın en kötü anı diyebilirim. Başka nişey bu kadar canımı acıtır mı bilmiyorum.
Hayatımın en kötü anı diyebilirim. Başka nişey bu kadar canımı acıtır mı bilmiyorum.
Ömür boyunca taşıyacağınız bir yük olmayacağı kesindir.

Örneğin bir futbol klübü 2 alternatiften x i seçse de , y kişisini isteyen de olacaktır elbet. Günün birinde x takımı kupaya ilk turda veda ederken , y takımı şampiyonlar ligi finalinde şampiyonluk turu atabilir...

futboldan örnek vermesem iyiydi de, ana fikri aldınız saniyorum genç yazarlar...
Nedense tebessüm ettirir. En azından beni, insan davranışlarını severim de..
evi ve arabası vardır.
not:fakirim.
halk dilinde kahpe denir.
Hani bir de tercih edildiğin insanlar senden bin beter olur ya, bugün ne kadar koysa da yarın şükredersin o malın hayatında olmadığına... Seviyesini göstermiş olur. Eğer senden daha iyiyse, kıskansan bile tek söz edemezsin bence. Edilmemeli...
tercih takası, kısaca aldatılmak.
Yıkar insanı tam manasıyla. Sevilmemek zordur insanı yıpratır başka birine tercih edilmek depremdir. Sallar sürekli insanı perişan eder. Kalbi atmaz insanın ruhun sallanır ama kalbin atmaz.
Sözlük yazarlarının 28'de 28 türkçe özürlü olduğunu gösterir. başlığı açan bile kendi yazdığının tersine beyan vermiş. bi dikkatlice okuyun bakalım çakacak mısınız köfteyi.
Bu aralar istisnasız her sabah boğaz trafiğinde karşılaştığım intihar eylemlerinin (tam trafik saatini bekliyolar kendilerini herkese gösterebilmek için) oluşmasına sebebiyet verme olasılığı çok yüksek olan olay.
aşk hayatında harbi adama ağır koyar. eğer başına defalarca kez gelmişse işte o zaman kendinizi öldürmek istersiniz. hatta kendinizde bir sorun ararsınız. hiçbir kıza güveniniz kalmaz hepsinden nefret edersiniz. biriyle evlendiğiniz zaman da bu tür şeyler yaşamız bireyin eşine şiddet uygulaması yüksek ihtimaldir.
Aslında gerçekten " biri" olunamadiginin göstergesidir.
insanların her anlamada daha iyisini bulduğunda gittiğini anlatan belgeseldir.

(bkz: olur öyle)
hayatımızın her alanında, sürekli yaşadığımız ve yaşattığımız bir şeydir.