bugün

ilk önce akranım olan öğrenci gençlerin, genç yaşta mahkum olmaları beni çok üzdü, üzücü bir olaydır.

önemli bir noktayı belirtmeliyim burda; hiç biri hapse girmeyecek. hepsinin cezaları ertelendi.

yalnız bi ikiyüzlülüğü de ifşa etmek lazım;

başörtüsü konusunda kılını kıpırdatmayan hatta destekleyen cebellezi tayfası, bu yönde hiç bir kanun olmamasına rağmen "hukukun gereğidir" dememiş miydi?

"türkiye bir hukuk devletidir, nerde yaşıyoruz?" diyenleri hatırlıyorum. ee şimdi bu arkadaşların yaptıkları kanuni mi değil mi buna bakalım. kanunsuz, izinsiz eylem apaçık.

demokrasi yok bu ülkede diye bağırıp çaıranları anlamıyorum. demokrasi kanunları çiğnemek pahasına bi demokrasi mi istediğiniz?

yani yolda karıyı kızı taciz etmek de mi demokrasiye gircek? nerede biter bunun sınırı?

garibim öğrenciler üç tane zibidinin gazına gelip hayatlarını yaktı ona üzülüyorum ben.

yazık oldu size gençler biliyo musunuz?
şimdi size gelip "eferim, hadi koçum" diyenler ve hatta bu başlık altında demokrasi diye ahkam kesenler sizi akşam unutacaklar biliyo musunuz?
bundan 4 sene sonra siz cezanız yüzünden hiç bi devlet kurumuna giremezken, onlar uzman yardımcısı olup devletin imkanlarıyla yurt dışında yüksek lisans yapacaklar.
belki de bunları tayyip başbakanken yapacaklar.

yazık oldu size gençler.

gençliğinizi kullanıp sizi gaza getirenler akşam bardan karı kız kaldırırken akıllarına bile gelmeyeceksiniz.

gerçekten üzgünüm.

edit: bu entryden de akp' li olduğum fikrini edinenleri de tebrik ediyorum.
cezayı mahkeme verdi diyen cahilciklere neden evet oyu verdiğini bilmiyor muydun sen diye sorasımı getiren durum. e be salak sen evet dedin hsyk hükümetin adamıyla doldu unuttun mu? mühim olan hapiste yatıp yatmayacakları bir tarafa bu suçun cezası her durumda aynı mı olurdudur.
bu olayı normalmiş gibi gören gencin, fikrini, vicdanını, irfanını...
toynağını siktiğim çökük adalet sisteminin ürünü karar. evet hayırla alakalı olmaktan çok hıyarlıkla ilgili olduğunu düşündüğüm adalet sıçmığı. yargıda reformun ne kadar gerekli olduğunun bir başka göstergesi olarakta düşünülebilir.
2 kelimeyi bi araya getiremeyip küfür eden klavye delikanlılarını da görmemize sebep olmuştur bu olay.

ben de küfürbazımdır bakmayın. ama birine küfür edeceksem sözlükten etmem. yüzüne ederim, yüzünü sikerim. sözlükten olmaz o işler, ayıptır.
pkk yandaşları her allahın günü gösteri yapıyor, hiç böyle bi ceza aldıklarını hatta mahkemeye çıkarıldıklarını bile duymadık. hı tabi onlar izinli gösteri yapıyorlardı doğru nası unutmuşum bu ayrıntıyı.
şiir okuduğu için yattığı hapsi her fırsatta kendini acındırmak için ortaya koyan bir başbakanın olaya müdahale etmesi gerekmektedir, olumlu yönde.
sen de düşüncelerini söylemişsin, onlar da... evet cezalar ertelendi ve bi daha tekrarlamaları durumunda hapse girecekler... ama onların mahkemeye çıkması bile senin ayıbındır! doğru, haklı adamlar. lütfen, rica edeceğim, abd'ye gider misin kankalarının yanına? lütfen! geri de gelme ama.
yorum yapmakdan korktuğum başlıktır zira yorumdan dolayı 3 yıl yemekden korkuyorum.
(bkz: no comment)
istedikleri tek şey ülke de aydın insan olmaması herkes susmalı. bu ülke de her baş kaldıran insana pkk lı damgası yapıştırıldığı için herkes susuyor. artık bilinmeli pkk nın en büyük yanlısı akpdir. korkuyorlar aydın insanlardan susturmak için ellerinden geleni yapıyorlar, susturamayınca ya pkk lı diyorlar yada anarşist. biz adam öldürmüyoruz, biz hakkımızı arıyoruz. biz zarar vermiyoruz, zarar verirsek anarşist oluruz. sadece hakkımızı arıyoruz. bıktık artık susmaktan.
nur içinde yatsın! dyp-chp koalisyonu döneminde erdal inönü başbakan yardımcısı iken, bir vatandaşın; kendisine yönelik yumurtalı protestosundan sonra korumalarınca yakalanıp apar-topar götürülmesi üzerine;

- '' vatandaşı bırakın, ortada bir yanlışlık var ise bunu kendimizde aramalıyız. ''

diyerek serbest bırakılmasını sağlamış, olması gereken çağdaş ve demokratik siyaset adamı profilini adeta beyinlerimize kazımıştı.

demokrasinin gereklerini, içlerine yeterince sindiremeden iktidar koltuğuna oturanların; belli bir süre sonra, halkın hizmetkarı olduklarını unutup efendilik taslamaya yeltendikleri bilinen bir gerçektir. oysa, bulunulan bu makamın engin bir hoşgörüyü gerektirmekte olduğu, hükümetçe gerçekleştirilen icraatların olumlu olduğunu düşünen ve onu taktir eden kitlelerin sevgi gösterilerinden gurur duyulduğu gibi olumsuz olduğu görüşündeki kitlelerin protestolarına da katlanmak ve nedenlerini irdeleyip dersler çıkarmak gerektiği açıktır.

- başta recep tayyip erdoğan ve bir hukukçu olmasına rağmen bülent arınç olmak üzere akp ileri gelenlerinin bu husustaki dosyaları ne yazıkki! oldukça kabarıktır.

ancak, burada asıl önemli olan;

ceza mercii olan adli makamların, bu nahoş durumu destekler nitelikte kararlar alıp-almadıklarıdır. eğer alırlarsa, gençlerin basit bir protesto eyleminin sonucu bu boyutlara kadar gelir ve her ne kadar tecil edilmiş bir mahkumiyet kararı çıkmış olsa da; bu gençler, yurtdışına çıkmak ya da çalışmak istediklerinde* adli sicil kayıtları bulunduğundan büyük sorunlar yaşarlar.
bir başkanın demokratik olması, ona muhalif olanların özgürlüğü kadardır.

bu durum çok şey anlatıyor, uzun uzadıya bir şeyler karalamaya gerek yok galiba.
Türkiye demokratik bir ülkedir.

Eğer türban takmak isterseniz...
(bkz: gidin ataya şikayet edin)
(bkz: ileri demokrasi)
beter olsunlar. anne babaları o arkadaşları okusunlar, elleri ekmek tutsun diye okula yolluyor ve kim bilir ne zorluklarla, elemanlar kalkmış başbakanı protesto ediyorlar. sizin neyinize başbakanı protesto etmek. oturun adam gibi derslerinizi çalışın, mezun olun sonra milletvekili olun gidin mecliste protesto edin. sıkıyorsa okulda hocanızı protesto etsenize bakalım kaç senede bitirebileceksiniz okulu. ayrıca unutmayın şahıslar değil icraatlar protesto edilir.
bu ülkede fikir beyan edersen böyle olur işte,
güç elindeyse, karşıt görüşün ağzına sıçman en doğal hakkın olmuştur her zaman.

si..ğimin yerinde herkes robot zaten,
düşünmeyelim,
eleştirmeyelim,
konuşmayalım,
fikir beyan etmeyelim(yalakalık ayrı tabi),
öngörüde bulunmayalım,
yazmayalım,
çizmeyelim.
eeee, kim yapacak bu işi.

üniversiteye de zaten finallerden geçmeye gidiyoruz,
istersen odun gir, odun çık üniversiteden,
suya sabuna dokunmadan, o diplomayı aldıysan hayırlı öğrencisin.

eğer sen,
" aga ben benim yerime düşünecek adamı meclise gönderdim."
diyorsan ayrı tabi.

bu ülkede temsili demokrasi, mührü vurduktan sonra çalışmıyor.
Bu gidişle de siddin sene çalışmaz.

edit: imla
Fotoğraf çektirmeye gelince, "türkiye seninle gurur duyuyor" deyince herşey güllük gülistanlık, akp öyle akp böyle deyince kendi üniversitende ye biber gazını tekmeyi tokadı suratına oh mis.Kişilerin kim, amaçlarının ne oldukları umrumda değil önemli olan çok sesliliğin dibine dibine baltalanması.
"sen evet dedin hsyk hükümetin adamlarıyla doldu" diyen zihniyet, hsyk seçimlerinde zannedersem tüm halkın sandık başına gittiğini zannediyor.
tam bir demokrasi örneğidir, sonuçta başbakınımız bir demokrasi sevdalısıdır yoksa değil mi lan...
(bkz: kemalistlerin ayak sesleri)
mevcut kanunlar öyle öngördüğü için normal olandır.
burada hükümentin hiç bir sorumluluğu yoktu.
(bkz: ileri demokrasi)
demokrasi naraları atanların, demokrasiden bihaber olduklarını bir kez daha gözler önüne seren hadisedir.
kanunda yasak olanı yaparsanız, cezasına da katlanırsınız. izinsiz gösteri yasak mı yasak daha neyin hak hukukundan bahsediyorsunuz. işinize geldimi hukukda olmayan maddeleri bile savunurken, hukukun geregi diyorsunuz da şimdi neden hükümete atıp tutuyorsunuz, bu kanunu oraya bu hükümet koymadı bu kanun olan bir kanun buna biraz dikkat edin. ha ayrıca evet cümleten tuttunuz daha neler yapacak bu hükümet. yersen.
söz konusu gençlerin hayatını karartmış olan akp icraatı. ne de olsa "demokrasi" kavramının yoğun olarak uygulamada olduğu bir ülkedeyiz. fakat, akp karşıtlarına uygulanmaz o demokrasi nedense. akp'li olan hep haklıdır, ama tayyip ile zıt düşüncede olanlar kakadır efendim değil mi?