bugün

saygı karşılıklıdır, sen asker'e yan gelip yatan insanlar, çiftçi'ye ananı da al git buradan de.. ülke'yi sat ve bu ülke'yi pazarlamakla mükellefim de.. ve daha yüzlercesi

sonra da kalk benden saygı bekle. özür dilerim ama bunu yapamam. ata'larımın kemiklerini mezarda sızlatamam.
varlıklarını ortada saygı duyulacak bir başbakan olmamasına borçlu olan yazarlardır.
Başbakan lenin olsaydı kesinlikle elini eteğini öpecek insanlardır.
başbakanın zamanında birilerinin elini eteğini öperken çekilmiş resimlerinden dolayı saygı duymayan insanlardır. * *
hangi başbakan kim o başbakan belli olmadığı sürece boşa duyulmaması gereken saygıdır ve bu insanlar haksız da değillerdir tabi.
ne diyelim adama göre muamele veya kısaca adam olana.
recep in tavuklarından olmayan insanlardır. * *
(bkz: etki tepki) kendisine saygı duyulmadığını hisseden vatandaşların saygı duymama durumu.
en azından çanakkale'de can veren askerlerimize saygı duyan insanlardır.
bir insanın ülkesini pazarlamakla mükellef olan birine aklı başında olan kimse saygı göstermez.
saygı gösteren de 2 torba kömürün adamıdır, zarar yok.
(bkz: vurun kellesini)
ben sana başbakan olamazsın demedim, adam olamazsın dedim. Diyen insandır. Eli öpülesidir.
başbakanlık görevinde kim olduğuna da bağlı durumdur.

(bkz: ne başbakanlar gördüm devletini satan ne devletler gördüm başbakanları olmayan)
saygı duymak zorunda olmayan insanlardır. zira herşey karşılıklı olmalı.
'başbakan'lık müessesine saygısı olan ancak başbakanlık yapan kişiye saygısı olmayan insanlardır.. halkına saygı duymayan bir başbakandan bahsedilmekteyse eğer(misal 'lan'lı hitap şekilleri, misal 'ananı da al git' söylemleri, misal 'askerlik yan gelip yatma yeri değildir' açıklamaları)halkın da ona saygı duymasını beklemek lüzumsuzluk olur sevgili okuyucu.. belki sadece 'başbakalık' sıfatına saygı duyulabilir, o da ancak o kadar!
(bkz: başbakan i seven çocuk)
saygı duyulmayı haketmeyen bir başbakan olduğu için saygısızlıkta haklıdırlar.*

(bkz: o benim cumhurbaşkanım olmayacak)
(bkz: o benim başbakanım olmayacak)
"söylenecek cevabım* vardır elbet... lakin bi lafa laf mı diye, bir de adama bakarım adam mı diye" durumunda olan insanlardır.
saygı duyulacak insanlardır, her görüş gibi. saygı duyanlar saygıyı hakediyorsa, saygı duymayanlar da hakediyordur.
benim saygi duyacagim basbakan;

halkın cıkarlarını gözetir baanlarının, oğlunun çıkarlarını değil!
kendi vizyonu vardır, başkasının kuklası olmaz!
çiftçiye küfür etmez, ona muhtaç olduğunu bilir!
herşeyi dışardan almaz, herşeyi dışarıya satmaz!
kendi kendine yeten bir ülke olmakla övünen ülkemi dışa bağımlı yapmakla öğünmez!

bunlar ikincil planda kalabilir kısmen, ama benim saygı duyacağım ve başbakanım diyeceğim adam bop'a eşbaşkan olamaz!
eşbaşkan olup da bununla öğünen adama ben saygı duymam!
nutella'yı da kaşıkla yer bunlar. vay terbiyesizler!
insana saygı duymayan başbakana saygı duymayanlardır.
öncelikle kendilerine saygı duyması gereken insanlardır.
geçmişlerine, atalarına saygı duyan insanlardır.
(bkz: rte nin sesini duyduğu an panik atak geçiren insan)
kendisini dokuz ay karninda tasiyan annelerine saygili olan insanlardir.
baş'a bakan bir dost olarak görmediğimiz için olabilecek ihtimal...

"dost başa, düşman ayağa bakar."