bugün

başbakan recep tayyip erdoğan biraz duygusal bir insan.

öncelikle şu konuda anlaşalım: başbakanın yaptığı her konuşma, söylediği her kelime önceden belirlenmiş kelimelerdir. 1 sayfalık metin için koca bir danışman ordusu görev yapmaktadır.

ama başbakanın bu metnin dışına çıktığı durumlar var. bunlar da ise bu duygularından kaynaklanma.

"iki ayyaş", "ananı da al git" tarzı sözleri bir anda ağızdan çıkmış; sinirle söylenmiş sözlerdir. Farkındaysanız bu sözlerin üzerinde fazla durmamıştır.

bu tür durumların zaman zaman akp grubunu zor duruma soktuğu bir gerçektir.
insan olarak gelişememiş, ezberden konuşmayı marifet sayan kişiliğin düştüğü durum. hayır yani, bu şekilde sözde arkadaşlarım falan da var. ezberlemişlerdir geçmişlerinde, ortam yapmak için ve vaziyeti kurtarmak için kullanırlar. benim gibi inanmadığı bir şeyi söylemeyen saflar da aynı şekilde davranabilmelerine rağmen davranmazlar.
egosantrik olmasından kaynaklı olabilir.
(bkz: canım benim ya)
"iki ayyaş", "ananı da al git" tarzı sözleri bir anda ağızdan çıkmış; sinirle söylenmiş sözlerdir. Farkındaysanız bu sözlerin üzerinde fazla durmamıştır.

Zaten durmaması gerekir, bahsedilen kişiler Mustafa kemal atatürk ve ismet inönüdür. Bu kişiler boş adam değiller türkiye cumhurriyeti devleti için önemli adamlardır. Bunların üstüne gitmek cami duvarına işemeye benzer.
Sıradan bir vatandaş kalabalık bir toplumun önünde atatürk ve inönüye ayyaş der ise içeriye atılır bu bellidir. Ancak şu durumu düşünüyorum ki eğer başbakan erdoğan iktidardan düşer ise ve dokunulmazlığı kalkar ise dava açılması sonucunda mahkeme tarafından yargılınabilir.