bugün

acayip bir kafa yaşayan insandır. özerktir güya. ''nerelisin?'' diye sorulunca yaşadığı ilçenin adını verir.

bunu neden yapar insanlar anlamak zor.
ülkemizde sıkça rastlanan kişilerdir, bir çok ilçe insanı bağlı bulunduğu ile pek sıcak bakmamaktadır.
bozüyüklüdür. ne desin adam, bilecikliyim diyip taşak oğlanı mı olsun?
oflulardır.
Karşıyakalıdır. Bu tutumları çok iticidir.

(eksi basan eleman hay karşıyakanada otuzbez buçuğunada kaf kafınada)
karşıyakalıyızdır. ama bostanlılı olmak nedir onu çözemeyiz. semtsiniz olm siz.
trabzon un of ilçesinde çokça gözüken durum.
iticidir.

sonra çıkar facebook'ta bütünlük mesajları verir.

be amın koduğum: sen önce bağlı olduğun şehri kabul et. kendi içinde memleket yaratmaya çalışma. ne kompleksli insanlarsınız ya.
borlulardır.niğde'ye bağlı olduklarını bir türlü kabullenemezler.
bandırmalı olması muhtemeldir. bir türlü balıkesirliyim demezler.
not: ne bandırmalı ne de balıkesirliyim.
hemen orada boğuvereceksiniz bunları. bir insan "ben çorlu'da/lüleburgaz'da/ereğli'de vs. oturuyorum." demez mi, ölüveriyorum hemen. "orası ayrı bir il oldu da ben mi bilmiyorum?" diye bozacaksınız aslında.
elbistan insanıdır. bağlı olduğu ile 3 saat uzaklıktadır. nüfusu 100000, köyleriyle birlikte 130000 olan bir ilçedir elbistan. sakın küçümsemeyin, doğuda bu nüfus baya yüksektir. o yüzden 82 biz olacağız.
inegöllülerdir.

(bkz: ilini kabul etmeyen ilçeler)
konya - ereğli
konuyla pek alakası yok ama zombalılar da mozambikli olduklarını bir türlü kabul etmezler. canları çıkasıca.
Oflulardır. 30bin nüfusu yoktur ama trabzondan ayrı olduklarını iddia ederler.
ereğlililer.
polatlılı olabilir.
istanbul deyince insanın aklına , Bebek , Nişantaşı semtlerinin gelebileceği gibi Esenler , Esenyurt'un da gelmesiyle belirsizlik oluşturan durumla aynıdır.