bugün

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan türk insanlarıdır. evet büyük özelliğimiz bu değil mi zaten? an itibariyle can dostum olan insandan sms aldım. `burada polise direniyorlar bomba * `. merak edip aradım neymiş diye. mahallede ufak bir kalabalık toplanmış kurulmak istenen baz istasyonunu protesto ediyormuş.

ah be güzel insanlar ne diye protesto ediyorsunuz? bu mu yani, baz istasyonu kurulmasın sizde operatörlere küfür edin iyi çekmiyor diye. gitsin başka mahalleye kurulsun değil mi? iki cümle duyuyorsunuz, baz istasyonu çok tehlikeli diye hemen karşı çıkıyorsunuz cahil halkım. ulan o protesto sırasında büyük çoğunluğun elinde sigara olduğuna eminim, hepiniz fazla para vermemek için dandik, taklit ve sağlıksız yiyecekler yemiyor musunuz? peki ne bu baz istasyonuna isyan? kıskanıyorsun değil mi, senin evine kurulmadı o baz istasyonu parayı sen götüremedin değil mi? yıllar önce telsim bizim apartmanın tepesine bir baz istasyonu dikmek istemişti, aralarında babamın bulunduğu bir kaç insan da buna karşı çıktı, sağlıktan dolayı. halbuki yıllık 2000$ bir gelir olacaktı apartmana. peki n'oldu? ben şu an mutfak masasına oturmuş bu entry yi yazarken kafamı hafifçe sola çevirince karşıda o baz istasyonunu görüyorum başka bir apartmanın üstünde.

seni sevmiyorum halk, gerçekten sevmiyorum, eğitilmen, tımar edilmen gerek ve bu hiç bir zaman olmayacak ve bende seni sevmeyeceğim.

editino: spesifik bir örnek değildir. bazı şeylere dokundurmaktır amaç. tiz kellem kesile.

(bkz: wireless modemler sağlığa zararlıdır)
bu halk aynı zamanda medya ne verirse onu yiyip, medyanın istediğini bir yerlerinden çıkaran halktır. garip, üzücü, valla üzülüyorum lan, yavuz çetin ne iyi etmiş, yazmış şarkısını * lafını sokmuş tıkamış ve gitmiş ooooh.
civardaki bütün cep telefonu trafiğini yöneten, olağanüstü elektromanyetik dalga yayan bi cihazın altında oturmak istemeyen halktır. uzun süreli cep telefonu görüşmesi bile beyin hücrelerine zararlıyken, hücresizlerin yolu açık olsun.
(bkz: akıl fikir)
daha sonra "cep telefonu burada çekmiyor yeaaa" diye bik bik öterler. baz istasyonu istemeyip cep telefonu kullanmak, döner yemek istiyorum ama dönmesin istiyorum demekle aynıdır.
baz sevmeyen mahalledir. kimisi de bişey demez, söker sonra bahçenin önüne atar.
cahil olsa da haklı olan mahalle halkıdır, zira avrupada baz istasyonları insana orta yakınlıkta olan yerlere takılır. yani sinyali telefonuna ulaşacak kadar yakın, sana zarar vermeyecek kadar uzak. avrupada böyle bir şey olsa protesto falan etmezler doğrudan mahkemeye verirler, mahkeme operatör aleyhine karar verir, baz sökülür, mahallenin daha az insan yaşayan bir kısmına bir direk dikilerek baz istasyonu o direğe takılır. operatör ise bunun için bir şahısa kira değil devlete işgaliye vergisi öder.

kısacası, işler bazı arkadaşların sandığından biraz daha karışıktır ve baz istasyonunu burnunun dibinde isteyenler de oldukça cahildirler.
baz istasyonları ile ilgili yönetmelikler var. yerleşim yerlerine ne mesafede olacakları bu yönetmelikte bildirilmiştir. bu sınır aşılırsa oturanlara sağlık açısından ciddi problemler verir. halk tepki göstermişse bu sınırın aşılmasına tepki göstermiştir. bu da o insanların bilinçli olduğunu gösterir.
vakti zamanıyla imza kampanyası başlatıp bolca imza topladığımız avea tarafından ilk teklifin bizim evimize yapıldığı bizim ise şiddetle komşularımızın sağlığını tehlikeye atmayı reddettiğimiz gel gör ki hacı hoca takılan yan komşunun olayın farkına varıp onlara değil gelin bize kurun diyip mahallenin sağlığına sokarım bana para lazım dediği uygulama.