hiç değilse, şeker yerine para isteyen çocuktan kat kat iyi olan çocuktur.
Bu çcukların yanında poşet olur ve içine içine doldururlar. Çünkü evde anneleri şöyle demiştir:
-Bu sene çikolata, şeker çok pahalıydı o yüzden alamadık. Poşetleri doldurun öyle gelin de misafir gelince ikram edelim.
bu cocuklardan sonra, eğer evde az şeker kalmışsa bundan sonra gelecek çocuklara tepsi yerine tek tek ellerine birer tane şeker bırakılabilir.
büyüdüğünde bu günlerini ağzındaki şekerlerin tadıyla hatırlayacak çocuktur. kim ne der diye düşünmeden yaşadığı günler de o şekerler gibi çocuklukta kalacaktır çünkü.
(bkz: o daha çocuk abisi)

tanım: çocukluğunun tadını çıkaran çocuktur.
bir başka versiyonu kapıdan şeker isteyip ''arkadaşımın yerine de alıyorum'' diyip iki tane alan sonra arkadaşına ''istersen sen de al'' diyen çocuktur. uynığın önde gidenidir.
birden şeker komasına girecek çocuktur.
(bkz: başlığı götünden anlamak)
çocuk da olsa nezaketliğin, görgünün ne olduğu anne baba tarafından bünyelerine enjekte edilememiş çocuklardır. avuç avuç hiç düşünmeden ceplere atarlar ve ''banane ya yicem'' diyerek iyice deli ederler insanı. 5 yaşına kadar tamam anlarsın da 9 yaşındaki çocuk bunu yaparsa höst derim ben.

bir de bunların bilgisayar oynamak isteyen çeşitleri vardır misafirlikte ki hiç çekilmezler. kapalı olduğunu gördüğü bilgisayarı ''ben bilgisayar oynıycam açsana'' gibi emirler verip çıldırtırlar. anne babası olmasa da yapıştırıversem suratına dersin ama ne mümkün.
(bkz: yaşadım da ordan biliyorum)
misafirliğe giden ve "aman da ne şirin ne şeker al çocugum çekinme" ısrarlarının üzerine önce anneye dönüp bakan sonra kafasını babasına çevirip bakan sonra bir şeker alan, evsahibinin "ay sen ne şirin şeysin hadi bir tane daha al" demesi üzerine yine önce anne sonra baba sonra 1 şeker diye devam eden bitmez tükenmez döngüde kararsız kalmıs çocuktur.
sabah kapı çalar, haski kapıyı açınca 2 tane velet durmaktadır.

-bayramınız kutlu vereceğiniz para bol olsun
-yuhhh lan ne parası varsa sen bana ver , al ben sana şeker vereyim
1 2 tane aldıktan sonra
-abi daha alabilirmiyim? ( sorması güzel bişi)
-al çocum al her renginden al

dermez elini avuçla daldırıp diğer elinde duran poşete kepçe misali boşaltan çocuktur.

(bkz: helal hoş olsun)
genellikle hoşgörüyle karşılanan çocuktur.
ağzında sakız varsa hiç almaz, sizi göt eder*..
boy boy ahşap sehpalarda peçeteyle kombine edilip sunulan birer porsyon ikramlık fasilitelerden kendine düşeni eğer lezzetliyse bitirir, iştahla kolası/çayı+nı da içer, hâlâ doymadı ise*, ayıp mayıp dinlemeden annesinin, halasının, dayısının hatta yengesinin tabağına da göz diker, mutfaktan falan bi tabak taha gelebilir, tabaktakiler yenebilir bişey değilse, annenin tabağına süpürür, evin şeker tutmakla sorumlu kişisinden bi şeker daha ister..

eline sıkılan limon kolonyasını saçına boca eden, evin orasını burasını, talan eden, baklava stoklarını tüketen, bayramların vazgeçilmezi ufaklıktır.
insanın gördüğünde kafasını kırmak istediği çocuk. sen gidersin zorla istediğin sevdiğin çikolatadan aldırırsın, sen daha bir tane yiyemeden elin çocuğu iki tane almaya kalkar. çok pis bakış atılır ama anlayana.
1 2 yaş büyük arkadaşından daha yüzsüz olup daha fazla şeker toplayan çocuktur.