bugün

bana anormal gelen olay. insan herşeye itiraz ediyorsa bir sorun var demektir. kardeşim 1 şeyede itiraz etme tek 1 şeye ya. ama yok. bunun nedeni herkese bok atıp üste çıkmaksa. söyliyim işe yaramıyor. başka bir şey bulmalı.
deniz baykal'ın kötü bir muhalefet lideri olduğunun göstergesidir.
muhalefet kavramını sadece iktidardakini indirmek olarak görmesindendir.
gerçek muhalafet anlayışından uzak tavırları bunun en bariz örneğidir.
(bkz: kronik muhalif ruhu ve/veya bünyesi)
bu kadar büyük tecrübeye sahip bir siyasetçinin aslında yapmaması gereken eylemdir.

fikirlerle çelişilmemeli, çelişildiği taktirde sabit ve çekirdek oy kitlesini bile kaybedebilir kendisi ve başkanı olduğu chp.

(bkz: alternatif arayıp bulamamak)
halkın geri kalan %53'lük kesminin sesine kulak vererek yaptığı eylemdir. haklı veya haksız olması değil iktidar partisinin itiraz edilecek şeyler yapmasıdır konu.
ölümüne muhalefet, illede muhalefet, ebediyyen muhalefet,

imza ıslak değil dedi; tosladı

balyoz darbe değil dedi; tosladı

3. ordu komutanına kefil olması düşündürücü...?
baykal'ın muhalefet anlayaşının erdoğan'ın söylediğinin tam aksini söylemekten ibaret olması durumudur. etik değildir.
HERŞEYE iTiRAZ ETMESiNDEN DAHA VAHiMi HiÇ BiR ÇÖZÜM ÖNERiSi ÜRETEMESiDiR. ZATEN MAKSAT MEMLEKET YARARINA BiRŞEY YAPMAK DEĞiL AK PARTiYE VE iCRATLARINA TAŞ KOYMAKTIR. YANLIŞ iŞLERDE iTiRAZLARINDA SONUNA KADAR HAKLI OLMAKLA BERABER OTA BOKA DA iTiRAZ EDEREK SADECE KENDiNDEN SOĞUTTU VE ZAMANLA YAPTIKLARI iTiRAZ "LEN BUNLAR ZATEN HERŞEYE iTiRAZ EDiYOR DiNLEMEYiN BUNLARI" HAVASI YARATTIĞINDAN iTiBAR GÖRMEZ HALE GELDi.
MiZACı GEREĞiDiR. KENDi PARTiSiNDE BiLE GENEL SEKRETERLiK DÖNEMiNDE HiZiPÇi ADı iLE ANILAN BiRiNDEN FAZLASıNı BEKLEMEK ZATEN MANTıKSıZDıR.
devletten bunun için para alıyor. ana muhalefet diye boşuna denmemiş.
(bkz: akp li değilim ama)
akpnin yaptığı hiçbir eylemde hayır görmemesinden kaynaklanmaktadır, doğru düşünmektedir.
"ben de itiraz ediyorum. güzelim türkiyemi bu hale getirenlere itiraz ediyorum. halk'ı mağdur edenlere itiraz ediyorum. kepçe ile alıp kaşık ile verene itiraz ediyorum. daha birçok şeye itiraz ediyorum." en azından birimiz sesini duyurabiliyor. en azından birimiz karşı çıkabiliyor. baykal yerine halkı daha çok düşünen (kendi çıkarlarını gözetmeksizin) zeki ve ne yapması gerektiğini iyi bilen biri gelse çok güzel olur.

kendi çıkarlarını gözetmeksizin dedim ama bunu yapan sadece atatürktü. en azından onun değerlerine, onun görüşlerine sahip çıkan ve uygulayan biri olsa başta da halk mağdur olmasa, topraklarımıza sahip çıkılsa.

` (bkz: batsın bu dünya)` hatta batsın bu akp.
adı üstünde: "muhalefet" kavramını tanımlayan hareketlerdir.
ülkemizde siyaset ticaret zihninden kurtulmadığı sürece devam edecek durum.bugün seçimler imkb gibi her açıklama her hareket bir dalga oluşturuyor.ne yapsın adam oyunu kurallarına göre oynuyor.
(bkz: her şey)
muhalefet olarak iktidarı bezdirme çabasıdır. Ama unuttuğu birşey var böyle giderse iktidara oy kaybettirirken kendi de kazanamayacak.
işine gelse de gelmese de iktidarı eleştirme isteğinden kaynaklı durum. tamam adamlar yanlış şeyler yaptı da hepsi değildi deniz kardeş arada güzel şeyler de yaptılar. bari onlara ses çıkarma sus. millet de adamı anlamıyor, bi saatten sonra "görüşü ne la bunun" diye düşündürüyor çünkü sonra oy alamıyor ama hala daha bunu anlamıyor.
baykal'ın inanılır olmaktan uzaklaşması gibi olumlu bir sonuç doğurur.
hiç çözüm ve yapıcı eleştiri sunamamasıyla doğru orantılıdır.
(bkz: çaresiz muhalefet)
(bkz: düşünememek)
deniz baykal'ın haklı haksız her şeye itiraz ettiğinin zannedilmesidir.

büdüt: imla..
sanıldığının aksine normal olandır. bahsi geçen kişi ana muhalefet partisi lideridir ve amacı da hükümetin koltuğunda rahat etmesine engel olmaktır. her ne kadar beğendiğim bir siyasetçi olmasa da bu konuda hükümet görüşlerine karşı duran bir siyasi partinin liderinin yapması gerektiğini yapıyor. dünya genelinde hükümet ve muhalefetin uzlaştığı az görülür, ak-kara tartışması olmuştur, olacaktır. lakin eleştirinin yanında çözüm önerileri de bulunması gerekir. deniz baykal'da eksik olan şey bu sanırım.
muhalefet teriminin hakkını verme girişimidir. muhalefetsem her şeye muhalefet olurum un göstergesidir.
(bkz: haksız da olsa tartışmada hep haklı çıkan insan)