bugün

trafiğin yoğunluğunu yüksek oranda hafifletebilecek önermeler dizisi..

(bkz: en soldaki debriyaj)

(bkz: taksici görünce uzaklaşmak)

(bkz: don t panic)
öndeki arabanın farları bir anda kıpkırmızı olunca hemen frene basmayın zira arkanızdan gelen adam kıçınıza girebilir.
yavaş gidecekseniz sol şeritte gitmeyin hanımlar.
Aynaları kullanmayı öğrenin.
trafikte hiç bir araç sizi sıkıştırmıyor, geçiş önceliklerini bilmeden ve aynaları kullanmadığınız için siz sıkışıyorsunuz.
mümkünse trafiğe çıkmayın.
(bkz: trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım) bayan şoför sana söylüyorum, erkek şoför sen anla.
aynalara kendimizi görmek için değil arkadan gelen araçları görmek için bakıyoruz.
şimdilik bunu uygulayın yeter.
herkes size yol vermek zorunda degil. biraz saygili davranin. ben de bayanim bir tane bile yol veren bayan sofore rastlamadim. ayip ayip hic yakisiyor mu. erkekler bile daha nazik bir sekilde araba kullaniyor.
yolu parsellemiş gibi ortasından gitmeyiniz.
Kötü yola düşmeyin.
efendim tanıştırayım; en sağ taraftaki pedal gaz oluyor ve arabanızın gitmesine sebebiyet verir.
dikiz aynalarını sadece aracın arkasında olan bitenleri kontrol etmek için kullanmaları tavsiyesidir. aksi halde korkunç birer trafik canavarına dönme ihtimalleri yüksektir.
otobanda 30'dan hızlı gidebilirsiniz, korkmayın.
lütfen toplu taşıma araçlarını tercih edin.
olmuyor, yapmayın,
herkes herşeyi yapabilir elbette ama sizi kandırıyorlar bu konuda,
sizi gazlıyorlar, mesela; sizden itfayeci, polis, asker, her bir şey olur diye gazlıyorlar genelde, hem de önünüze dizilerde filmlerde, topuklu ayakkabısı ile 150 kiloluk adamlarla dövüşen, yumruk yiyen ama sadece saçı bozulan 55 kiloluk kadın profili gösteriyorlar, sizi gazlıyorlar yok öyle bir kadın, özgürce sex yapın diye size özgür kadın-kız prfilleri sunuyorlar erkekten daha çılgın yaşayan, yapmayın, erkeğin yapması da karaktersizliktir ama kadınlar bundan gerçekten etkilenir,
kozmetik ile sizi özgürleştirmiyorlar sizi tam bir köle yaptılar göremiyorsunuz,
nerden geldik buraya biz?
ha bayan şoförler, yapmayın, olmuyor,
yokuşta arabayı geri geri kaçırıp bana vurdu biri bugün, sonrada o sabitti ben gittim vurdum zannetti, ne laflar ne çemkirmeler, neyseki başkaları gelip onun gelip vurduğunu anlattı ona, anladı ama genede hatalı benmişim gibi bindi arabasına, anladı ki frene basmadığının bile farkında değil,
herkes herşeyi yapabilir isterse elbette ama herkes herşeyi tam olarak yapamıyor işte.
soldaki debriyaj, ortadaki fren, sağdaki gazdır. sinyali verip vermez öyle bodoslama dalı vermeyin! sinyali vermiş olmanız size yol üstünlüğü sağlamaz.
kırmızi ısıkta makyaj tazelemeyin.
el frenini çekmeyi unutmayın.

http://www.youtube.com/watch?v=3IxsuXkl1ZA
araba sürerken oje sürerken bile gördüm. yuh diyorum size.

kıpraşmayın arabada.
Erkekleri sollamayın, onları geçmeyin, erkekliğine hakaret sayıyorlar, çıldırıyorlar.
nasıl olsa bayanım haksız bile olsa ağzıma geleni söyler üste çıkarım kuralı trafikte her zaman işlemeye bilir, ters bir zamanda çok ters bir adama çatarsınız ve şaplağı yersiniz suratınıza ona göre.
Araba kullanmayın!
kontağı kapatın ve arabadan hızlıca uzaklaşın.biz nasıl sizlerin konken partilerinize gelmiyosak siz de trafiğe çıkmayın.
lütfen arabayı kullanın.
şimdi sakin ol ve anahtarları yere bırak.