bugün

batı illerindeki göçebe kürtlerin oluşturduğu mahallelerin genel özellikleridir.

genelleme yapmıyorum kardeşim bak sana tüm kürt mahalleleri demedim sadece batıdaki mahallelerin özelliklerinden bahsediyorum; bunların tamamı kendi şehirlerinden göçüp gelmiş insanlardır tamamı türkçe konuşan bir il içerisinde kürtçe konuşan mahalledirler nerdeyse tüm erkekleri sakallıdır küçük çocukları genellikle çiçek satar ve bazen para isterler eğer vermezseniz bir anda etrafınızda kürtlerden oluşan bir ordu görebilirsiniz şaka yapmıyorum tekin değildir bu mahalleler özellikle konyalılar doğan mahallesi diye tabir edilen bir kürt mahallesinden neler çekiyor bir ben bilirim birde o mahalleyi görmüş olanlar. birileri de çıkıp hiç durmadan diyor ki ırkçılık yapma bende diyorum ki yüzlerce yıl onlarca milleti başarıyla bir arada tutmuş bir imparatorluğun evlatları bugün bir ırkçılık yapıyorsa bu işin içinde bir bit yeniği vardır.
Ortadoğu'da oldugunuz izlenimi yaratan mahallelerdir.
felluce gibidir.
Ayak kokusu hakimdir.
''polisin giremediği mahalle'' diye övünenleri mevcuttur.
gazi mahallesinin genel özellikleriyle aynıdır.
çok kavga olur. hem kendi aralarında hemde ötekileştirdiklerine karşı
kaçak elektirik kullanımı yaygındır.
gençleri solcu takılıp polisleri sevmez
geceleri köşelerde 5-10 kişi takılıp arabesk ya da arabesk rap dinlerler
tüm mahallelinin facebookta silahlı fotoğrafları vardır.
Tek tek öyle mahalleleri yerli bil etmek ve bütün Kürtleri katletmek aynı Hitler gibi...
Medenileşmeye karşı gösterdikleri ırsi direncin yerinde görülebileceği yerler olmaları.
Evler bir dahaki secim donemlerinde kat cikilmak uzere yarim birakilir.
huzurlu, mutlu refah içinde, güvenlik içinde yaşamak isteyen; geleceğe umutla bakmak isteyen, çocuklarını ve torunlarını güzel bir ülkede yetiştirmek isteyen insanların tam tersine, türk vatandaşlarını kemiren bir veba yatağı gibi yerlerdir. uyuşturucu, kumar, mafyacılık, terör, kaçak elektrik, kaçak sigara, insan yaşamına kast vs. her bir belanın olduğu yerlerdir. "ayrılıkçı türkler" kürt sorununun iki halkın ayrılmasıyla ancak çözülebileceğini tespit ettiğinden, yakın gelecekte ayrıldığımızda kurtulacağımız en büyük sorunlarımızdandır bu bataklıklar.
Evlerinden, yurtlarından, topraklarından çeşitli nedenlerle ayrılmak zorunda kalmış insanların yerleştiği mahallelerdir.

Belirtilen tüm pisliklerin oluşum sebebini engellemeyen hatta yaratan devlet, buraları getto haline getirmek için engellememeye devam eder. Ve bizde 'ama kurtler pis' demeye devam ederiz. Ha bir de 'biz çok büyük devletiz yaww'modunda takılıp 'burada ot satıyorlar şerefsizler' diyenler var. Onları da yeri gelmişken anayim. işte düşünün ki karakol yanında ot satılabiliyor. Neyse ben kopmaya başladım by.s

not: iş bu entry ziyadesiyle dengesiz anlarda, ziyadesiyle dengesiz bir zat tarafından girilmiştir.
silahlı kavgalar,yüksek sesle dinlenen şarkılar daha sayayım mı.
kapının önünde yaz kış terlik atlet ve sümük kombiniyle vıy vıy edip insanları rahatsız eden çocuk.
hırsızlık,kacakcılık,kavga,komşuları rahatsız etme son ses muzık dinlemek daha bir cok pislik bu adamlarda toplanmış .devlete suc atmış bir tanesi zaten herşeyi devlete atmasanız sizin suclanacak yanınız kalmıyor san ki. bak şimdi kardeşim senin ahlakın getto ahlakıysa sen sarıyere yerleş yine eşeksin. seni bebek e koyalım yada bakırköye yine aynı eşeksin . neden diyeceksin huyun değişmiyor allah sizi böyle kin dolu mılletin malına kızına haysiyetine aç yaratmış ki önüne gelene sövüyor herkesi rahatsız ediyorsun. bu mahallelerde adam olan maddi durum yönunden buralara yerleşmiş insanlar bu eleştirimin dışındadır.

beni türkiyeden yaşadığım yerden soğutan nereden geldiği belirsiz hicbir işe yaramayan kuru kalabalıktır bunlar. ılk olarak türkiyeden neden soğuttu. acıklayayım eskiden sokaklarımızın başında bekleyip kız kesen abazalar yoktu. her akşam sokaktan son ses le gecip milleti uykusunda uyandıranlarda yoktu.cunku aılemız bizi böyle yetişdirmedi. babam alının deriyle calışıp nasıl vergisini ödediyse sende ödeyeceksın . herkes gece sessizse sende o barzo şarkılarını sokakta son ses acmıyacaksın. öyle bir üremişler ki kücük ailelere rahatlıkla zarar verebilir boyutta 10 taneden 6 tısı 7 si.

son olarak asıl soru biz türk olarak bu düzensizlik içinde ne yapmamız gerekiyor. ?

ben karımla yada sevgilimle rahatca dolaşabilmek istiyorum. ben eski istanbulu istiyorum.
Zihniyetin yasam tarzina yansimasi sonucunda olusan genel ozelliklerdir. Soyleki bu insanlarin maddi gucleri olsa gidip kadikoy'de veya besiktas'ta oturmazlar. Cunku bu insanlarin zihniyeti buna terstir. Rahatlarina asiri duskundurler. Cevreyi rahatsiz etmeyi umursamazlar. Ornek vereyim adama git eli yuzu duzgun bir mahallede otur desen gitmez. Cunku orada bahcesinde tavuk besleyemeyecegini bilir. Beraber yasamanin getirdigi kurallara uymak istemezler.
köşe başlarında sıçma pozisyonunda delivanlılar oturur ve bolca çocuk görünür ayrıca ota boka kamyon lastiği yakılır.